Mamici de fulgusori de nov-dec 2009! (101)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carminabulina spune:

Salutare!

Vad ca s-a nascut primul fulgusor, cam prin vara totusi, dar sa creasca mare si frumos.

M-am hotarat si eu ce nume voi da bebelinei si el va fi Nadia. Voi naste CF2 cu Nayel.
Deocamdata la noi toate bune si frumoase timpul este cel care-mi lipseste cu desavarsire.
De-abia astept sa-mi fac si eu AMR-ul .

Mihnea 15 mai 2006; Irina 10 august 2008 si acum 27+ cu bb3
www.dropshots.com/carminabulina#albums/2008" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

carmina - ti-am trecut in listuta caruciorul si numele. treci si tu mai des pe la noi.

eu eram cu dalmatienii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika

eu eram cu dalmatienii!


Imi plac la nebunie,ma uit cot la cot cu fi-mea la dvdul cu ei.De fapt la mai multe productii Disney...Pisicile Aristocrate ,Pinochio ,Peter Pan,Clubul lui Mickey Mouse.

_
Ramona,mami deStefitza (20.11.2006) si 28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Bonjour si de la noi!
Desi eu folosesc mereu doar Mozilla si nu am avut asa mari probleme cu DC-ul acuma vad ca se incarca si la mine foarte greu, dar nu ma grabesc...
Am fost de dimineata (adica pe la 11 asa ) cu mama la plimbarica prin magazine si am luat material sa imi faca lenjeria de patut la bebe . Am luat unul frumos cu masinute si altul cu puisori, abia astept sa le vad pe patut!
In rest pt bebe meu nu am mai cumparat hainute deloc ca nici pe mine nu m-a lasat mama, dar tot am mai cumparat cate ceva pt nepotica care e in crestere, asa ca tot prin magazine de bebei am petrecut timpul si m-am holbat la toate.

Ramona,
33+ DOMINIC ANDREI
noi 3
AMR 7 SAPTAMANI MAGICE!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Citat:
citat din mesajul lui shtephy

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika

eu eram cu dalmatienii!


Imi plac la nebunie,ma uit cot la cot cu fi-mea la dvdul cu ei.De fapt la mai multe productii Disney...Pisicile Aristocrate ,Pinochio ,Peter Pan,Clubul lui Mickey Mouse.

_
Ramona,mami deStefitza (20.11.2006) si 28+


si mie imi plac la nebunie . De fapt am luat si eu azi doua postere din alea cu Mickey si Minnie Mouse si cu Bart Simpson sa le pun pe perete deasupra patutului lui Dominic. Si o sa-i cumpar mai multe tot cu personaje din Disney, chiar daca o sa impartim toti 3 camera, o sa aiba si el acolo coltisorul lui.

Ramona,
33+ DOMINIC ANDREI
noi 3
AMR 7 SAPTAMANI MAGICE!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Laurairina, desi te-au convins fetele ca Mara e un nume deosebit si foarte frumos, iti zic si eu ca daca faceam fetita tot Mara se numea. Eu acum 4 ani am primit de la sot o catelusa mica si dragalasa, cadou de ziua mea si i-am pus numele Mara, dar asta nu ma impiedica sa ii pun si la fetita tot acealsi nume. Bine ca acum nu mai avem catelusa...dar stiu sigur ca se gaseau destui sa comenteze, insa ...treaba lor.
Cred ca faza care ai citit-o tu pe net ca Mara inseamna amaraciune, facea referire la personajul lui Slavici, caci acea Mara chiar a fost asa mai chinuita de destin...




Ramona,
33+ DOMINIC ANDREI
noi 3
AMR 7 SAPTAMANI MAGICE!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

In weekend desi a fost activitate slaba pe aici pe la odiseea noastra, m-am bucurat putin... M-am gandit ca daca fetele mele nu sunt pe forum inseamna ca sunt plecate pe undeva sa-si petreaca timpul frumos, la plimbarele, gratarele, rubedenii si se pare ca asa a si fost.
Camy si eu aveam pofta de fasole cu ciolan sau afumatura, dar intre timp i-am zis la mama sa-mi faca varza cu carne... delicioase amandoua. Dar acum am notat sa-i zic sa-mi faca maine, ca poimaine deja pleaca acasa ... Toata lumea o suna si o intreaba cand ajunge acasa ca au si ei nevoie de ajutorul EI. Ma bucur macar ca a stat o saptamana si ca o sa vina cand nasc sa stea mai mult cu mine, desi nu as mai lasa-o sa plece deloc acasa de pe acuma.
Asa ca azi si maine o pun sa-mi faca multa mancare, sa-mi bag la congelator, macar inca o saptamana sa mai pap si eu ceva bun.

Ramona,
33+ DOMINIC ANDREI
noi 3
AMR 7 SAPTAMANI MAGICE!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

ah...si ieri daca tot m-am plictisit, am intrat pe ebay sa ma orbecaiesc si eu pe acolo...
am facut o prostie mare...cat mine de mare . Am gasit printre multe altele, la care as fi licitat, un sterilizator de la Avent(folosit) la doar 1 lira. Am fost singura care a licitat si am castigat licitatia. Imi ziceam in gand...mama ce super, imi iau sterilizator cu 1 lira , gandindu-ma ca transportul nu o sa fie mai mult de 5-6 lire. Aseara cand am vazut factura imi venea sa-mi dau palme. Transportul este 20 de lire . Am platit urgent sa nu mai vada si sotul mesajele ce urmau sa vina de la ebay...le-am sters pe cele primite si gata. Acuma stau si ma gandesc ca sunt o idioata. Oricum sterilizator urma sa imi aduca mama cand nasteam de la prietena mea de acasa, unul de la Chico destul de bun si fara nici un leut.
Sper sa stau cuminte si sa nu mai intru pe ebay curand, dar asa ma mananca degetele....

Ramona,
33+ DOMINIC ANDREI
noi 3
AMR 7 SAPTAMANI MAGICE!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Laurairina sper sa ma ierti daca te confund, dar tu parca erai certata cu tati tau??? Eu parca tineam minte ca ati comunicat la telefon intre timp si ca se rezolvasera tensiunile intre voi...
Ma insel eu si e vb de alticneva?

Ramona,
33+ DOMINIC ANDREI
noi 3
AMR 7 SAPTAMANI MAGICE!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenic spune:

Astazi am avut multasteptata programare la cabinetul pt diabetici si speranta ca aflu in sfarsit daca am DG sau nu. Din pacate, dupa ce am stat 5 min de vorba cu asistenta, a constatat ca primul test (care mi l-au facut acum 1 sapt la cab ginecologic) nu a fost facut corespunzator, mai exact au "uitat" sa-mi spuna sa nu mananc absolut nimic 12h inainte de test, nici macar apa sa nu beau!!
Iar eu am mancat si baut apa pana tarziu in seara dinainte... x 10

Asa ca maine dimineata merg sa repetam testul (cel cu glicemia provocata, masurata la 1h), insa aici la cab asta pt diabetici.
Poate a iesit aiurea din cauza asta si maine iese in valori normale, Doamne ajuta!

...si de o saptamana n-am mai "pupat" nimic dulce, sunt


25+

www.flickr.com/photos/37479346@N02/" target="_blank">poze

Mergi la inceput