Bobocei de sept-oct 2008 -IN SARBATOARE !!! (184)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

Laura n-am vazut da-mi poze cu noraaaaa

Nocom razi de noi ca dormim pana tarziu dar sa stii ca are multeee zile cand nu mai doarme peste zi iar seara e macel cand vine vorba sa-l culcam, deja nu stiu ce sa mai fac
de 2 luni doarme in pat cu noi, nu mai e chip sa-l punem la el si in plus adorme foarte greu atat peste zi cat si seara ziua doarme numai daca doarme coneva langa el, dar noaptea doarme, se suie peste noi, sforaie, ne inghionteste, dar nu cred ca e de ajuns doar somnul de noapte, chiar daca se mai prelungeste dimineata
daca stie cineva niste metode...preparate...ceva care sa-l ajute sa doarma, va rogggg dar parca n-as vrea sa folosesc totusi peritol sau ceva de genul asta

Mami de Mikul Robert Constantin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Roxana uite:http://family.webshots.com/photo/2405239960104517296iKYrfG

Legat de somn,si noi am patit asa,am urmarit-o si in zilele in care nu si-a facut somnul de peste zi, a fost crunt seara,de oboseala nici nu dorm.Asa ca incearca sa-l culci ziua.

Laura , Alexia (14.09.2008)
Andrei(07.04.2002)

"Oamenii mari nu pricep niciodata nimic si este obositor pentru copii sa le dea intruna explicatii"
(Micul Print)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

ELSA

M-am uitat in lista si nu il vad pe Vlad al lui Feli, mai stie cineva cand e ziua lui?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danadumitru spune:

buna, fetelor!!
Astazi Riana a facut ceva temperatura si tuseste cam rau, puteti sa imi spuneti ce as putea sa ii dau pt tuse? pt ca mi-e cam jena sa deranjez doctorita

pt temperatura i-am dat nurofen

astepta un raspuns de la voi
si multumim


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Dana, cum sa iti fie jena sa apelezi la doctorita???
Trebuie sa o consulte, sa o asculte la plamani, sa se uite in urechiuse, in gat, sa vada cum tuseste, etc, pentru a stabili diagnosticul corect si tratamentul corespunzator. Febra e semn de infectie, trebuie vazut de la ce e.

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - haiducel iubit 16.09.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

Muhh ziua lui Vlad zis falkone este pe 19 octombrie

Laura moaaa ce nora mare si frumoasa am si blondina e o scumpa

Mami de Mikul Robert Constantin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danadumitru spune:

da nerantula ai dreptate, dar am zis sa ii dau eu ceva pana luni cand vom merge la consult, maine este duminica si nu imi va raspunde la telefon, si nu vreau sa o las asa.

ce ziceti? ce sa fac? ce sa ii dau? ca luni oi vedea eu ce va fi la control.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nausica spune:

La multi ani, Elsa!

Iti urez abia la ora asta pt ca azi este si ziua sotului meu. Sint cam prinsa pe-aici.

Piolica, sa-ti traiasca frumusetea de fata. Va imbratisez pe amindoua cu drag si de-abia astept sa va revad.

Nausica si Ania
poze


"(...)It is probably better not to sin at all, but if some kind of sin you must be pursuing,
Well, remember to do it by doing rather than by not doing." (Ogden Nash)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Dana, imi pare rau, nu stiu ce sa iti spun ca face minuni pana luni, noi ne chinuim de aproape 2 saptamani ... acum asteptam sa isi faca efectul tratamentul homeopat, pentru tuse ii dau Stodal, dar doctorita ne-a zis ca dureaza pana la 14 zile pana trece
La mine, de exemplu, merge bine Plantusin, e din plante, poti incerca si la Rianna
Multa sanatate!

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - haiducel iubit 16.09.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

danadumitru nu ne-ai spus ce fel de tuse are Rianna, seaca sau productiva... Siropuri sunt multe pentru copii, cele mai des intalnite cel putin printre boboceii nostri am auzit de Stodal, eurespal, prospan. In functie de felul de tuse, cauta pe net prospectele acestor siropuri si vezi care se potriveste....

Mai este f bun, ceaiul de soc si ceaiul de ceapa!!!!

Sper sa scapati repede de tuse.

Noapte buna!



mami de Daria Anastasia (24.09.2008) si Matei Tudor (11.07.2004)

poze cu noi poze DARIA

poze APUSENI

Mergi la inceput