Burtici cu flori de liliac de mai-iunie 2010 (2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Uta, multumim..asteptam sa ni se alature si happymum oricu, ideea cu lista e a ei

Ioana, eu nu i-am facut vaccinurile de la stat ; am cumparata Infanrixul, deci mereu am platit si consultatia si vaccinul si, nu ar fi o problema ca dr sa vina acasa...O sa vb azi cu dansa. Mi-e tare mila de Mihaita..



Cristina, 4+ si mamica de Mihai-Daniel (30 iulie 2008)



Bazar pentru Bogdan
Bazar pentru Sebi
Bazar pentru Mihaita
Bazar pentru Ema


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

NIKOL cum adica or sa vie greturi si varsaturi in saptamana 6+?? Eu acum sunt in 6+. O , Doamne! Ioana vorba ta sper sa nu apara acum.

Ca simptom prengant=mai ales de dimi cand ma trezesc (din cauza ceasului sau singura) ma door rau sanii pe parti mai ales. Probabil de la hormoneii ce cresc

Weekend placut dragutelor.

Raluca 6+ cu Pufi Mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

Cristina, tinem pumnii sa se rezolve cat mai bine pentru Mihaita! Vad ca numai noi suntem prin zona, restul fetelor dorm, se distreaza in WE, muncesc?!
Edit: Vad ca a postat si Raluca, dar am vazut abia dupa ce trimisesem mesajul...

L-am tuns pe Razvan, cu masina, scurt-scurt. Sa vedeti cand o veni Cristi (sotu') acasa si o vedea cupilu'...Ce sa fac, la frizer plange cu lacrimi de crocodil si mi se rupe sufletul de mila lui, asa l-am pus la desene si in 20 de minute a fost tuns-ras-frizat (glumesc, desigur) si nu a comentat nimik mai ales ca i-am promis cioco si stie ca dupa tuns urmeaza iubirea vietii lui: BAITZA!

In rest mi-e o greataaaa (Asa-mi trebuie daca am baut cafea).


Ioana si www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1bb14a37cece1022bc3177&skin_id=0" target="_blank">Razvan (03.12.2005) (montaj) si 5 fix
www.dropshots.com/T_Ioana" target="_blank">1
www.dropshots.com/T_Ioana2" target="_blank">2
www.dropshots.com/T_Ioana4" target="_blank">3 NOUTATI



"Cainele moare de drum lung iar prostul de grija altuia"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Ioana , si noi ne pregatim de plecare in juma de ora, apoi terbuie sa ajungem la socrii ( ma streseaza ca vor azi cand ii facem vaccinul lui Mihaita ). Sa ii fie de bine tunsoarea lui Razvan..Si Mihaita baitza...

si un weekend minunat !!..

Cristina, 4+ si mamica de Mihai-Daniel (30 iulie 2008)



Bazar pentru Bogdan
Bazar pentru Sebi
Bazar pentru Mihaita
Bazar pentru Ema


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

Noi o sa mergem la de 18 la circ. Sper sa stea Razvan cel putin la fel de cuminte ca data trecuta.

Ioana 5 fix si www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1bb14a37cece1022bc3177&skin_id=0" target="_blank">Razvan (03.12.2005)

Pozici: www.dropshots.com/T_Ioana" target="_blank">1 , www.dropshots.com/T_Ioana2" target="_blank">2 ,www.dropshots.com/T_Ioana4" target="_blank"> 3



"Copiii sunt mesajele vii pe care le trimitem unor vremuri ce nu le vom vedea"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns libelula spune:

Of Doamne ce de greturi astazi....
Ieri am fost la un medic ecografist sa il vedem pe bebe.
Din pacate nu avea aparat pentru transvaginala, asa ca am facut pe burtica.

Dar bebe nu se vede
se vede doar saculetul, si sunt in sapt 5 si 3 zile

doctorul a zis ca sub sase si cateva zile oricum nu se vede nimic, dar acum nu mai stiu daca e adevarat sau doar ma incuraja....

Voi ati vazut puiutzii?

Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

Draga libelula si eu am fost la prima eco - si a fost tranvaginala la fix 5 saptamani si se vedea doar saculetul. Asa ca stai linistita ii vei auzi inimioara cand mergi la urmatorul control. Eu merg in octombrie la inceput si sunt sigura ca va fi bine :)

Curaj si mergem mai departe!

Raluca 6+ cu Pufi Mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns libelula spune:

Multumesc mult, Raluca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

Libelula, eu ma gandeam sa astept cu echo pana la 7-8 saptamani tocmai ca sa fiu sigura ca se vede ok bebe, se aude inimioara etc. Si apoi cand o sa ma cheme dupa 1 luna la un nou echo o sa am 11-12 saptamani si va fi perfect pt masurarea pliului nuchal.
Eu te sfatuiesc sa ai un pic de rabdare si apoi sa mai faci un echo (peste vreo 2-3 saptamani) ca sa te convingi ca totul este perfect.

Ioana 5 fix si www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1bb14a37cece1022bc3177&skin_id=0" target="_blank">Razvan (03.12.2005)

Pozici: www.dropshots.com/T_Ioana" target="_blank">1 , www.dropshots.com/T_Ioana2" target="_blank">2 ,www.dropshots.com/T_Ioana4" target="_blank"> 3



"Copiii sunt mesajele vii pe care le trimitem unor vremuri ce nu le vom vedea"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinica2W spune:


Buna burtici,


T_Ioana, am vazut ca prima zi a UM a fost 25 august. La mine a fost 23 august. Ai facut testul, au aparut 2 liniute?
Ma bucur mult pentru tine.

La fel fel ca si pentru toate care sunteti aici si scrieti asa frumos.
Mie mereu imi dau lacrimile cand va citesc.

sa auzim de bine.
pupici.

Mergi la inceput