FIV Dr. ALBU DRAGOS

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns goldi spune:

Am facut o laparo la Medlife cu dr Albu, la care am ajuns din intamplare si pot spune ca nu a fost o alegere proasta. Nu il "stiu" in cazuri complicate, la mine nu a fost nimic in neregula, dar pot spune ca s-a purtat atent si delicat, dupa cum e si normal, mai ales intr-o clinica privata in care dai bani tocmai ca sa nu fii tratata ca o mobila, cum se intampla in spitalele de stat.
Atunci ma batea gandul sa fac si FIV cu el, am facut o inseminare, fara reusita si am renuntat. In 2007 erau cam la inceput cu FIV-urile, mi s-a parut ca invatau pe paciente si nu am vrut sa risc.
Oricum, partea buna este ca fiind mai la inceput, este entuziast si incearca sa se puna la curent cu tot ce se face in materie de FIV.


"Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata !...
In final, am inteles insa ca obstacolele reprezinta de fapt viata ." Alfred Souza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui shanna81

felicitari tuturor mamicilor
doresc sa urmez procedura FIV cu dr Albu(am auzit multe lucruri bune despre el),urmeaza sa imi fac o programare ..
imi puteti da cateva detalii de cat ar costa procedura de FIV?daca costul include si monitorizarile sau o parte din tratament...orice informatie este mai mult decat binevenita .


multumesc


http://www.medlife.ro/index.php?show=hyperclinica&s=126&pret=305

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sonya_mea spune:

Citat:
citat din mesajul lui goldi

Am facut o laparo la Medlife cu dr Albu, la care am ajuns din intamplare si pot spune ca nu a fost o alegere proasta. Nu il "stiu" in cazuri complicate, la mine nu a fost nimic in neregula, dar pot spune ca s-a purtat atent si delicat, dupa cum e si normal, mai ales intr-o clinica privata in care dai bani tocmai ca sa nu fii tratata ca o mobila, cum se intampla in spitalele de stat.
Atunci ma batea gandul sa fac si FIV cu el, am facut o inseminare, fara reusita si am renuntat. In 2007 erau cam la inceput cu FIV-urile, mi s-a parut ca invatau pe paciente si nu am vrut sa risc.
Oricum, partea buna este ca fiind mai la inceput, este entuziast si incearca sa se puna la curent cu tot ce se face in materie de FIV.


"Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata !...
In final, am inteles insa ca obstacolele reprezinta de fapt viata ." Alfred Souza


Goldi, multumesc mult de raspuns. Mi-am facut o prigramare la d-lui pe sapt viiotare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

astept sa mi vina CM pt ca in z10 imi va face o histero in pregatirea lui FIV 3, sper sa fie ultimul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

fetelor a luat vreuna din voi arthotec?
miercuri la 9 fac histero si mi a dat sa iau inainte arthotec ca sa dilate usor colul.

sper sa fie totul ok

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liana.berbec spune:

Buna mirela2,
Am luat arthotec si eu. Totul este ok cu el. Am facut histero pe 20 februarie tot cu dl. doctor.

Succes.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui liana.berbec

Buna mirela2,
Am luat arthotec si eu. Totul este ok cu el. Am facut histero pe 20 februarie tot cu dl. doctor.

Succes.


buna

merci de raspuns, te a durut ceva???
cat a durat procedura si cat ai stat dupa??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liana.berbec spune:

Buna mirela2,
Nu m-a durut nimic nici in tmpul interventiei nici dupa. Mi-a gasit doua sinechii pe care mi le-a scos si gata. A durat 20-30 de min toata povestea dupa care am mers in salon si in 15 min eram imbracat si gata de plecare.

Nu te stresa (daca poti) ca nu ai motive. E un pic neplacut cand introduce aparatura la inceput pana cand face anestezia si apoi nicio problema.

Liana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

Buna Mirela
Eu am facut in iulie o histeroscopie, la Brasov, la Maternitate. Inainte am facut HSG.
Din experienta mea iti pot spune ca HSG-ul a fost mai simplu decat Histeroscopia.
Si eu stiu ca nu se poate pleca imediat, pentru ca iti face, inafara anesteziei locale, un mialgin intramuscular; in dimineata dinaintea interventiei mi s-a recomandat sa nu mananc si nici sa beau (din cauza mialginului).
Intr-adevar interventia nu doare, asa o usoara indispozitie, ca la ciclu. Pe mine m-a durut mai mult (anestezia locala) pentru ca nu-si facuse bine mialginul efectul.

Te pup si-ti doresc multa bafta
Sa dea Dumnezeu sa fie ultimul FIV si sa-ti indeplinesti visul.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_ivan spune:

Citat:
citat din mesajul lui mirela2

fetelor a luat vreuna din voi arthotec?
miercuri la 9 fac histero si mi a dat sa iau inainte arthotec ca sa dilate usor colul.

sper sa fie totul ok




si mie mi-a dat albu arhtotec inainte de histeroscopie
nu te doare dar e inconfortabil. eu dupa juma de ora sau cat o fi trecut i-am zis ca nu mai pot si s-a orpit a zis ca mai are 2 polipi de scos si apoi gata dar intai a asteptat sa imi mai revin eu
iti urez succes


bebe mic
http://blog.photostories.ro/

Mergi la inceput