FIV Dr. ALBU DRAGOS

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

hello ..dupa lupte seculare .. m-am decis .. merg la dr albu .. mie mi-a placut , e un tip ok , cu rabdare , interes , si mult tact si calm ..sa-l tina DD asa...

e cam scumput la ML , dar asta e .. pt bb facem si efortul asta

sa auzim de bb

Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein

Multumita lui Dumnezeu si voua Alex traieste www.alexiatoma.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky007 spune:

Multumesc mussel pt raspuns. incerc si eu, am programare saptam viitoare la Dl Albu. Sper sa fie cu folos, iar tie multa sanatate iti doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Fetelor, ma bag si eu in seama, nu am facut FIV cu Dr. Albu, eu am facut la Giulesti. Dupa ce am ramas insarcinata am hotarat ca urmarirea sarcinii sa se faca la MedLife. Intamplator am ajuns la Dr. Albu. Intamplator, de fapt, am aflat ca exista MedLife, pt ca eu nu am avut de a face cu spitalele niciodata, inainte de a ma apuca de FIV. Nu stiam ca exista spital privat MedLife.
In fine, Dr. Albu mi-a facut toate ecografiile pana acum - sunt in 24 de sapt - si nu am decat cuvinte de lauda.
Trebuie sa intelegeti ca si doctorul este om, uneori e mai obosit, uneori a avut o pacienta recalcitranta inainte sau poate chiar o nereusita, nu ne putem astepta la lipsa oricarei reactii doar pt simplul motiv ca noi platim. Uneori nu e doar 'alb si negru'
La prima eco s-a purtat ok, la a doua nu prea a avut chef de vorba, apoi la morfologice...slava domnului, mi-a raspuns la toate intrebarile, sotul meu statea in spatele lui si il omora cu intrebarile...n-a comentat, mi-a explicat tot.
Voi merge in continuare la eco la el.
Tarziu de tot am aflat ca face si FIV. Poate ca as fi apelat la el, daca nu reuseam din prima.
Faceti cum simtiti, dar e un doctor ok, care promite. Important e ca si noi, ca pacienti, sa acordam un minim de condescendenta.



24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky007 spune:

Felicitari Blue flower si sarcina usoara , dar mai ales nastere usoara iti doresc. Ce bine ca ai reusit din prima! Inseamna ca ai avut dr buni! Sa ne tii la curent, pana atunci, sa fii sanatoasa si tu si BB!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona2 spune:

Georgia, ma bucur ca ai luat decizia asta. Imi amintesc de tine de la topicul dr. T. Tutu a fost o mare dezamgire pt. mine, dar am avut multe de castigat scriind la acel subiect...de fapt unele din fetele de acolo m-au sfatuit sa fac laparo cu dr. Albu si asa am ajuns sa fac si fiv cu el.
Sa nu te lasi descurajata de receptionere la Medlife pt ca sunt aeriene si uneori pot fi f nesimtite...tu sa tii legatura cu dr. pe mobil...el iti va spune si cand sa te programezi pt. data urmatoare si tu doar le informezi pe receptionere.
Care-i planul de bataie la tine?
Bafta!


21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

dragelor,

sunt o proapata mamica a unei fetite de aproape 3 saptamani.

medicul meu care mi-a urmarit toata sarcina (consultatii / analize / eco/ etc) si cu care am nascut este Dragos Albu de la MedLife.

Vi-l recomand cu incredere. Credeti-ma ca am schimbat "n" medici pana am ajuns la el. Este un medic super profi, inspira incredere, iti da incredere, are rabdare, raspunde la sms-uri la orice ora, este prompt si foarte priceput in ceea ce face.

Datorita lui am nascut un copil sanatos, iar mie, in timpul cezarienei, mi-a salvat uterul. Am avut o hemoragie foarte puternica si s-a pus si aceasta problema. Dupa nastere, a venit la terapie intensiva si apoi in salonul meu zilnic, chiar si de 2 ori...s-a interesat si de puiutul meu...

Inainte de toate e un OM deosebit. Iar dpdv profesional, e foarte bine pregatit.

Vi-l recomand cu incredere.

Succes!!!

h.

minunata!
Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubu77 spune:

Dr Albu este intradevar un medic de exceptie..Are multa rabdare..si este un foarte bun medic..

Succes la toata lumea..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shanna81 spune:

felicitari tuturor mamicilor
doresc sa urmez procedura FIV cu dr Albu(am auzit multe lucruri bune despre el),urmeaza sa imi fac o programare ..
imi puteti da cateva detalii de cat ar costa procedura de FIV?daca costul include si monitorizarile sau o parte din tratament...orice informatie este mai mult decat binevenita .


multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sonya_mea spune:

Buna , ma intereseaza si pe mine niste pareri despre dr. Albu, cum e ca si chirurg. As vrea sa merg la el sa-mi scoata o trompa dar e putin delicat ca ovarul meu sa nu fie deloc atins. Ce puteti sa-mi spuneti despre el in aceasta privinta?

Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui shanna81

felicitari tuturor mamicilor
doresc sa urmez procedura FIV cu dr Albu(am auzit multe lucruri bune despre el),urmeaza sa imi fac o programare ..
imi puteti da cateva detalii de cat ar costa procedura de FIV?daca costul include si monitorizarile sau o parte din tratament...orice informatie este mai mult decat binevenita .


multumesc


uite aici costurile de la medlife
voi primi schema luna asta dupa histero si ti voi spune atunci ce cum si in ce fel.
bafta

Mergi la inceput