INSEMINARE [43]

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns llary spune:

Draga mea,Anna I,stai linistita.Nu prea are importanta,dacat daca din greseala te-ai programat la alt medic decat cel pe care-l vrei tu.
Eu zic ca e prea devreme monitorizare in ziua 6.Eu tot din ziua 7-8 am inceput si eu ovulez in ziua 11.
Danutza dai de baut ca eu ti-am zis hai si scrie aici la Inseminare si uite ce bucurie.
Tu ce senzatii ai avut si de cand ai inceput sa simti ceva?
Scrie te rog fiecare senzatie acum ca iti sunt proaspete sa stim sa ne analizam si noi.
Eu in ziua 13 ma simt balonata ,umeda, am senzatia ca acum incepe sa curga cava.Ma tot uit.NU ma dor sanii.Am cam senzatiile unui ciclu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns llary spune:

FETELOR CELE CARE ATI FACUT IA SAU FIV VA ROG SA SCRIETI DE ACUM ,CHIAR LA INCEPUTUL MESAJULUI ,ZIUA IN CARE NE AFLAM DE LA IA SAU FIV SA AVEM O EVIDENTA MAI CLARA ASUPRA STARILOR.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_ivan spune:

illary mersi mult, m-am mai linistit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorinake spune:

buna dimineata!

am si eu o intrebare: dupa laparo, daca nu racesti, cam cat dureaza pana se infunda trompele din nou? cu aproximatie...eu am facut operatia in iunie. e posibil sa se fi infundat deja?

http://lt1f.lilypie.com/76gqp2.png
http://www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_ivan spune:

sorinake eu stiu de la o prietena carea i-a zis doctorul ca daca nu ramane gravida in 6 luni dupa laparo aretoate sansele sa i se infunde din nou..dar probabil depinde de fiecare organism

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alla76 spune:

fetelor, o intrebare: la cate zile dupa ce am oprit utrogestanul are sanse sa vina menstra?
ca la cate semne ca bate la usa am avut cat eram inca pe utro ... acuma s-au potolit si nu-si mai arata intentia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

mie- prima data mi-a venit ciclul sub utrogestan,cantitate normala. a2-a oara- mi-au venit cateva picaturi pe zi/timp de 2 zile,sub otrogestan, si cand l-am oprit, dupa 1 zi a fost cantitate normala..eu cred ca depinde mult, de la organism la organsim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alla76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui viss

mie- prima data mi-a venit ciclul sub utrogestan,cantitate normala. a2-a oara- mi-au venit cateva picaturi pe zi/timp de 2 zile,sub otrogestan, si cand l-am oprit, dupa 1 zi a fost cantitate normala..eu cred ca depinde mult, de la organism la organsim.

in mod sigur depinde mult de la organism la organism.
si al meu se pare ca are chef de glume
asta este ...rabdare cu carul ne trebuie, chiar pentru fiecare etapa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabine spune:

Mie dupa IA luna trecuta, doua zile mi-a venit o chestie maro.luam inca arefam(progesteron).Mai mult, si acum am un mare semn de intrebare pt ca inainte de a-mi veni ceva am eliminat o chestie tot asa maro, lunguiata, parca prinsa intr-o pielita.De chestia asta era agatata prin ceva subtire ca un fir de par un chegulet cat un sambure de mar care avea punctulete rosu aprins de sange proaspat dar si maro.Dr a zis ca poate fi orice iar dr de la laborator a zis ca putea fi ovulul care a fost fecundat dar l-a prins pe drum si nu unde trebuia.Voi ce credeti?
Eu azi am exact o saptamana de la IA iar inafara faptului ca mi-e foame probabil de la arefam, nu am nici un simptom.

sabine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabine spune:

A, si am uitat.Mie ciclul adica chestia aia mi-a venit sub arefam asa ca am mai luat doua zile iar dupa aceea am oprit si mi-a venit ciclul normal.Tu de ce ai intrerupt daca inca nu ti-a venit ciclul?

sabine

Mergi la inceput