INSEMINARE [43]

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Buna fetele,

Eu am luat Liv 52 pana la inseminare. Cu vreo 2 ani in urma aveam niste analize la ficat groaznice. Ba mai mult, nici nu puteam sa dorm pe partea ficatului. Medicul de famile m-a trecut pe Liv si mi-am revenit. Cand mi-am facut analizele de primul trimestru, aveam niste analize super.
Asa ca e bine sa luati un hepato-protector pentru ca tratamentele pe care le luati, afecteaza ficatul.
Multa bafta in continuare la 2 liniute


26+ moi si Cezara Maria


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns llary spune:

Fetelor ,nimic noutati?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_ivan spune:

ieri am inceput puregonul si miercuri (de ziua mea) primul eco.
Doamne ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutza27 spune:

neata fetelor

Cum sunteti?Ceva vesti bune?
LA mine inca nu a venit CM sI asta imi da sperante.De ieri au inceput sa ma doara sanii si sa se umfle - daca nu imi vine pana luni o sa merg sa imi fac analiza de sange poate ca nu apare la test.

VA pupik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabine spune:

Neata fetelor, am aparut si eu.Acum imi beau cafeaua.Ma gandeam ca la prima inseminare am avut tot felul de senzatii. Greata, dureri de sani, dureri de burta.Acum nu am nimic inafara senzatiei de voma de ieri.Ma mai inteapa din cand in cand burta in partea stanga si cam atat.Sa fie oare de bun augur?Nu prea cred, mai ales ca de data asta cand am facut inseminarea foliculul era spart zic eu de vreo 10 sau 12 ore (dupa durerile care le-am avut cand s-a spart).
Danutza, sa speram ca ne dai o veste buna pe luni.Am mai auzit cazuri cand testul a iesit negativ, test facut chiar in cabinetul medicului iar prietena mea era insarcinata in 6 saptamani.D-ne ajuta.
Fetele care luati menopur, il luati injectabil sau pastile.Mie dc imi vine ciclul trebuie sa fac injectii in zilele 4, 6 si opt.Cum va simtiti de la el? Eu acum am facut stimulare cu cöosty dar doar una pe zi.Foliculul s-a dezv destul de mult asa incat luna asta am facut IA in ziua 12 la un ciclu de 28 zile. Ciudat nu?
Ella cum te mai simti?
Luminita tu cand ar trebui sa faci testul de sarcina?

sabine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noi2 spune:

Buna!
Ma tot framanta o intrebare..
Joi am facut prima inseminare si atunci doamna doctor s-a chinuit un pic pana a reusit sa introduca cateterul, spunandu-mi ca am colul foarte spastic. Ma gandesc acum, fiind spastic, ingreuneaza patrunderea spermatozoizilor in cazul unui contact sexual? Ar putea fi aceasta o cauza a infertilitatii?
Mai exista cazuri? Pentru mine, este prima data cand aud despre asa ceva.

Multumesc!
Un weekend placut tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

danutza27 - iti tin pumnii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alla76 spune:

Cosicel, o sa te rog sa ma treci si pe mine pe listuta aspirantelor.
Povestea e cam asa: sarcina obtinuta natural, dupa 10 luni de incercari, in martie, sarcina de care inca nu eram inca constienta la primul consult la Kaali Debrecen. Din pacate am pierdut sarcina in saptamana 8 de la UM.
Primul IA pe ciclu stimulat cu closty - 26.08.09 Cluj se pare ca nereusit
Probabil urmeaza al doilea IA tot la Cluj si in caz de nereusita ne mutam la unguri, asa cum am avut intentia de la bun inceput.

Toate fetelor aflate in focuri le urez mult succes si le asteptam cu beta imens

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita42 spune:

Salut fetelor! ...
danutza sper sa nu-ti mai vina cm!!

sabine eu am facut menopur injectabil si l-am facut in mana/brat.Dr. imi spusese ca ori in mana ori in abdomen, subcutanat.

Noieu nu cred ca in caz de contact sexual colul tau reactioneaza la fel ca atunci cand dr. indroduce cateterul, eu as inclina sa cred ca nu-i problema pentru sperma sa treaca...

Eu sunt in z12, fetelor am facut un surecheck si e negativ:-(
asta e, ce sa fac....o sa incerc si luna viitoare...
ma doare burta ca si cum mi-ar veni cm in continuare, sanii nu sunt durerosi, TB a fost azi tot 37,03 grade.

succes mult fetelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi_ducu spune:

Salut fetelor,

Ma pregatesc si eu de inseminare si am facut analizele hormonale din ziua 3 a CM.

estradiol 32 pg/ml
Faza foliculara: valori normale: 39-189 pg/ml

FSH 5,8 u/l
Faza foliculara: valori normale: 3,09-7,90 u/l

LH 2,70 u/l
Faza foliculara: valori normale: 2,39-6,60 u/l

Ce ziceti sunt ok ? Luni trebuie sa ma duc la doamna doctor.

Si-a facut si sotul spermograma (repaus max 2 zile)
Nr=28 milioane Moblitate 50% Diagnostic normospermie

Voi ce analize v-ati mai facut?

Va pup



Mergi la inceput