INSEMINARE [43]

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anna_ivan spune:

Citat:
citat din mesajul lui viss

sorry, anna ivan- ca nu mai stau sa citesc ce-ai scris mai demult.as vrea sa stiu ce tratament ai facut, de ai asa o "plantatie " de foliculi? sa fie cu noroc.


eu am facut puregon 100 Ui din z2 si azi e z7 si mi-a zis ca de azi sa fac doar 50 si sa mai fac 2 zile. Eu oricum ovulam si fara tratament asa cu stimulare uite ce a iesit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita42 spune:

Noi , foarte utila lista ta, este foarte buna si pentru noi, in general vad ca se repeta aceleasi grupe de analize la clinicile de fertilizare. mie in plus mi-au dat si AMH-ul si inhibina B ca indicatori ai rezervei ovariene, asta inainte de IA, dar la mine a fost chestiune de varsta.

Acum fetelor ma intrebam, pentru FIV e obligatoriu sa faci histeroscopia?...Nu e scapare?..:-) deocamdata ma gandesc la FIV, dar perspectiva histeroscopiei ma cam indispune...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita42 spune:

Citat:
citat din mesajul lui llary

Luminita cum de faci Aerobic,ti-a dat voie dr?Mie mi-a zis sa nu fac efort?



Pai nu stiu, mie nu mi-a zis nimic, dar oricum am facut aerobic numai inainte de IA, in cele doua saptamani de dupa IA am fost modesta am fost numai o data pe saptamana la "pilates", ca sa mai imi intind oasele..:-)) nu am exagerat. Dar acum, ca nu-s gravida , ci doar ma pregatesc de alta IA, nu cred sa fie vreo problema, ca doar nu-i gimnastica de performanta! sa stii ca totusi o sa intreb asta, daca tot adusesi vorba.:-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alla76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui adrianaady

Buna fetelor,
Revin si eu dupa o pauza de citeva zile.
Declar azi z1 si incepem lupta. De maine z2 incep injectiile cu puregon 150 unitati, pina in z6 (luni) cind ma voi duce la eco.
Va marturisesc ca am sperante mari si increderea ca va fi bine, trebuie sa fie bine... Inseminare o voi face cu dr Albu Dragos de la Medlife.
Vroiam sa va intreb in luna cu inseminarea ce vitamine ati luat? sau ce altceva in afara de tratamentul de stimulare? Mie dr mi-a zis doar acid folic si vit E.
O zi buna tuturor

Tinem pumnii sa fie luna cu noroc!
vit E ai primit 10 zile?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alla76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui andreiutasg

Ella28&Noi2 va multumesc mult pentru informatii
Am majoritatea analizelor valabile doar PAP si analize hormonale tb. sa mai efectuez. Dr. meu ginecolog zice ca nu mai tb. sa fac HSG avand in vedere ca am ramas gravida natural, voi ce ziceti?
Am adresa de mail programari.gynera@gmail.ro dar as dorii si un nr. de telefon va rog.

MOTTO: Nu pot schima directia vantului dar pot schimba pozitia velelor astfel incat sa ajung intotdeauna la destinatie
sincer eu ii dau dreptate doctorului tau ca nu ar mai fi necesar HSG. acelasi argument il am si eu... nu il fac pt ca in martie am ramas natural...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alla76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anna_ivan

am venit de la eco, cred ca vestile sunt bune
ecografia a ramas la medlife pt ca mi-a facut eco un alt medic si a ramas sa il vada medicul meu. mi-a zis orcium ca sunt vreo 5 foliculi pe fiecare ovar si eu m-am uitat la dimensiuni si erau cam asa >
pe ovarul drept> 14mm, 13 mm si unul de 10 mm iar restul sub 10
pe ovarul stang> 14 mm si unul de 13mm
m-au sunat acum juma de ora si sambata facem ovitrell si luni inseminare

DOAMNE AJUTA

super! felicitari pt foly!
sa fie intr-un ceas bun!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Buna fetelor
Maine prima injectie, am niste emotii mama, mama.....
Alla dr Albu recomanda sa iei vit E toata luna, am auzit si eu pareri impartite, dar uite luni in z6 il voi intreba din nou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabine spune:

Luminita, si mie mi-a spus medixul ca inainte de FIV e obligatorie histeroscopia.
Acum eu stiu de la sora mea ca pt ea nu a fost nici o problema si nu a avut dureri deloc dar ea e mai rezistenta si e altfel.Probabil fiecare reactioneaza altfel.ea a mers singura iar dupa s-a urcat in masina si a condus.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alla76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui adrianaady

Buna fetelor
Maine prima injectie, am niste emotii mama, mama.....
Alla dr Albu recomanda sa iei vit E toata luna, am auzit si eu pareri impartite, dar uite luni in z6 il voi intreba din nou


intreaba-l ca mai bine iti zice de 2 ori si stai linistita ca ai facut totul ca la carte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Alla asa voi face
Luminita e f important inainte de fiv sa faci histeroscopie draga mea. NU tre sa iti fie teama, o poti face cu anestezie locala sau chiar anestezie generala. EU cunosc fete care au facut cu dr meu Albu Dragos, la Medlife si au spus ca nu e grea deloc, ba chiar dupa interventie au plecat acasa singurele.
E important pt ca prin aceasta interventie se vede uterul, sa se asigure ca nu ai aderente, sept sau orice ar impiedica implantarea embrionului. Crede-ma ca nu e asa mare lucru

Mergi la inceput