FIV in Ungaria - 64

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irinaflorea spune:

Fetelor, citesc ce scrieti si imi dau tot mai mult seama ca acest loc- in care fiecare dintre noi isi poate spune oful, stiind cu siguranta ca cel putin cineva va intelege cu adevarat prin ce trecem -e o sursa de curaj, de incurajare si de inspiratie pentru fiecare dintre noi.
De cate ori ma simt deznadajduita, si satula de intrebarile tuturor cunostintelor (care parca nu au alta grija decat CAND OA SA AM EU COPIL!!!!????) intru pe forum si vad ca nu sunt singura.
Haideti sa ne rugam impreuna bunului Dumnezeu sa ne indeplineasca cel mai arzator vis.Si sa le dea rabdare si atentie celor in care ne-am pus increderea.
Va pup pe toate, si am sa urmaresc in continuare evolutiile fiecareia dintre noi.

Isa stati toti patru cumintei in patut...si nu-ti roade prea tare unghiile de nerabdare.Iti tin pumnii
Luck sper ca data viitoare sa reusesti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

Avalon,zapp , balanta_tm,tamaryllis

multumesc frumos pt gandusrile voastre bune , sunt sigura ca impreuna vom reusi pana la urma desi in momentul asta nu mai am nici cea mai mica speranta , dar imi voi reveni !!!!
Avalon
sunt unele intrebari pe care mi le tot pun ca sa gasesc o explicatie la raspunsul meu slab si anume ma gandesc daca faptul ca am schimbat AC din lyndinette care contin 0.03 etinilestradiol in logest care contin 0.02 etinilestradiol poate fi un motiv , sau faptul ca am schimbat inhibatorul din timpul stimularii din decapeptyl in suprefact luat intr-o doza mult mai mica , sau prednisonul pe care l-am luat inca inainte de stimulare???
Ajuta-ma te rog cu o parere !!!
tamaryllis
ai ramas pt luna ianuarie?Unde faci ?
Sunt pe urmele voastre , o sa-i trimit un mail dr-ului Kovacs , dar mai intai o sa recitesc din urma sa vad cum ati procedat.Stiti cumva in ce perioada a ajuns cu programarile?
va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

irinaflorea
mare dreptate ai si eu tot aici imi incarc bateriile si imi gasesc resurse sa merg mai departe.
Iti doresc si tie numai bine !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Avalon, multumesc. Deci o sa apuc sa iau si eu trei luni mastodynon, asa cum trebuie.
Luck, eu asa vreau, dar cu dr inca nu am stabilit nimic. O sa-i scriu cat de curand si o sa-l rog sa ma programeze. Eu tot la Szeged fac, cu Zadori. Cred ca o sa scriu un mail si la Budapesta, caci singura nemultumire pe care o am in legatura cu dr. Z este ca mi-a zis ca nu trebuie sa-mi fac analize suplimentare (de genul trombofilie) pt ca am obtinut o sarcina biochimica. Vreau sa vad daca cei de la Budapesta privesc altfel lucrurile.
In rest, eu nu pot sa-i reprosez nimic lui Z: am avut ovocite care s-au fertilizat, embrioni frumosi...eu mai trebuia sa fiu primitoare. Dar n-a fost sa fie...
Te inteleg perfect. Repet, cred ca trebuie sa mergi acolo unde iti dicteaza inima.
IrinaFlorea, te inteleg si cred ca toate ne-am confruntat cu "binevoitori" care ne tot intreaba cand o sa avem si noi copii. Eu in ultimul timp am raspuns rautacios la intrebarea asta, asa ca le-am taiat macaroanasi sper ca data viitoare sa nu mai incerce vreo intrebare ....

incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

mia raspuns dct kovacs..si ne asteapta pe 22 septembrie......

am si eu o intrebare la fetele care au fost cu trenul..stiti cumva in ce distrinct e gara??? noi ne luam un hotel in districtul 12..dar nu stim unde treb sa ne oprim .. am inteles ca sunt mai multe gari..de est..vest..

mai devreme sau mai tarziu..minunea va aparea si pe strada mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goggy spune:

Hai ca m-am intors de la Budapesta, unde l-am cunoscut, in sfarsit, pe dr Kovacs
Ce sa spun? Ne-a primit la fix, a stat mai bine de o ora de vorba cu noi, ne-a explicat totul de la A la Z, a justificat totul cu lux de amanunte, de ce facem asa si nu altfel, tot tacamul. Nu a parut nici o secunda ca recita o poezie sau ca se grabeste catusi de putin. Foarte profesionist domnul.
Ne-a recoltat sange pentru cariotip ( daca nu trebuia sa asteptam 2 saptamani pentru rezultat, ne apucam deja de saptamana viitoare, asa ne apucam la CM din oct ), luat proba clamydia si eco ( Z18 endometru gros trilaminar, am ovulat pe stanga, trompe fara urme de lichid- aici avea putin un stres de hidrosalpinx ).
In total, cu tot cu consultatie 49 000 HUF.
Medicamentele pentru primele 5 zile au fost 54 000 ( 10 fiole de Menopur ).
Nu voi lua AC, incep cu stimulare direct. Spre sfarsit Cetrotide.
A ramas sa luam legatura la inceputul lui oct pt rezultate si, mai tarziu, sa il anunt in Z1 de CM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goggy spune:

pogonici, clinica e in districtul 12 iar gara in 7

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goggy spune:

Fetelor, ma puteti indruma catre un urolog bun?

Avalon, cum pot sa dau de dr Avram?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

goggy, am patru intrebari:
1. De ce in cazul tau renunta la acea luna de anticonceptionale?
2. Clexane ti-a recomandat din ziua intai de stimulare sau dupa ET?
3. Pentru MTHFR ti-a zis sa iei ceva vitamine?
4. Din a cata zi de stimulare vei merge la Budapesta sa te monitorizeze?

Multumesc anticipat de raspunsuri.

Da-mi Doamne puterea sa accept ceea ce nu pot schimba, da-mi curajul sa lupt pentru ceea ce pot schimba si da-mi intelepciunea de a deosebi pe una de cealalta!

MTHFR C677T heterozigot+mutatia protrombinica heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goggy spune:

Citat:
citat din mesajul lui balanta_tm

goggy, am patru intrebari:
1. De ce in cazul tau renunta la acea luna de anticonceptionale?
2. Clexane ti-a recomandat din ziua intai de stimulare sau dupa ET?
3. Pentru MTHFR ti-a zis sa iei ceva vitamine?
4. Din a cata zi de stimulare vei merge la Budapesta sa te monitorizeze?

Multumesc anticipat de raspunsuri.

Da-mi Doamne puterea sa accept ceea ce nu pot schimba, da-mi curajul sa lupt pentru ceea ce pot schimba si da-mi intelepciunea de a deosebi pe una de cealalta!

MTHFR C677T heterozigot+mutatia protrombinica heterozigot



1. din ce am inteles, nu considera necesar. A vazut ca raspund bine la stimulare cu doze mici de hormoni, hormonale ok, nu am chisturi, plus mutatia protrombinica. A zis ca stimularea creste riscul de coagulare oricum foarte mult si nu are rost sa il mai creasca si cu AC daca nu e musai.
2. Clexane din Z4-5, intrerupt inainte de punctie, reluat dupa.
3. Cu MTHFR a zis ca nu e cazul sa-mi bat prea tare capul ca 40% din po****tie are mutatia asta genotip heterozigot dar se referea la 1298c nu la C677T.
4. Z6 de stimulare (Z7 de CM ) dar inainte de a face doza pt Z6. Adica ma stimules 5 zile, in a 6 a ajung la el si atunci imi da doza pentru ziua 6.

Mergi la inceput