Protejeaza-ti inima/senioare cu greutate>50 (25)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mona40 spune:

'Neata fete cucuiete.
Ca de obicei, voi pe coclauri ...si eu la munci...
Joi cand am iesit de la serv m-am asteptat soata si am mers la un restaurant bestial, cu o gradina splendida cu tot felul de lucruri vechi colectionate, si cu aranjamente in stil old deosebite...
Am servit antricoate si portabelo cu nus ce sos..
apoi a doua zi am fost la Nenea Asher la masat.
Fetelor lasand vrajeala la o parte.. omul m-a masat incepand de jos in sus, si cand a ajuns la omoplatul stang, a dat el de nus ce acolo si mi-l-a masat vreo 15 min numai pe le ( omoplatul). vreau sa va zic, ca eu am dureri de omoplat de vreo cateva luni si au fost perioade cand nu puteam ridica bratul intr-o anumita pozitie..
Deci, super profesionist...
Sota a zis ca am iesit cu un zambet tamp dupa masaj...aratam fff relaxara..
Cat cu sauna, n-am intrat draga Nico...m-am gandit la tine...
Am fost doar in ape termale...desi nici asta nu e indicat...totusi doar cateva minutele si cu pauza de 1 ora.
a fost fff relaxant si am facut si innot cateva ture de piscina...
Ieri, am fost cu niste prieteni la alt restaurant si am mancat srimps cu scoici si tot felul de minunatii.
Azi, pe metereze...la munca...
Simpotome...tensiune in sani ( ca de obicei), si putin dureri in zona uterului????
Ufff.
Va pup si va urez in continuare sa aveti o zi minunata

Mona
:)
Pe felie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorinake spune:

nico, dupa ce mi le-a vopsit, mi le-a dat cu un fel de lac semipermanent, asa ca vreo cateva luni fac economie de rimel. ale mele sunt curbate, asa ca doar le-a ingrosat. eu nu ma machiez, dar folosesc zilnic rimel si uneori imi irit ochii. acum am scapat!!!

http://lt1f.lilypie.com/76gqp2.png
http://www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona40 spune:

Sorinake, beton....am sa cer si eu...
Pup si sanatate..

Mona
:)
Pe felie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy2007 spune:

'Seara buna suricatelor. A fost week-end-ul cu piticii si abia acum a plecat D sa ii duca la domiciliu la mama lor. Imi revin psihic dupa sosirea rusilor si ma pregatesc sa merg la o prietena care are o fetita de 9 luni. Am tot evitat, dar nu se mai poate. Ma demoralizeaza, dar asta e. Poate o sa rada soarele si pe strada mea candva.
Cat despre analize, una dintre ele trebuia facuta in ziua 2, care a picat sambata si clinica de analize era inchisa, asa ca ramane pe luna viitoare, poate am mai mult noroc.
S aveti grija de voi si multi pupici !

_
Nu judeca niciodata pe nimeni, nu se stie cand viata te pune in postura celui pe care acum il judeci.
http://lt2f.lilypie.com/cxxkp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumy_Clt spune:

Bau!!
je 5 min pe baricade, abia acu m-am ridicat din pat, si sunt praf..
chiuna, cu stomacul deranjat, cu febra, transpiratii abundente si crampe...si un pic de dat la boboci, pana acu n-am reusit sa pap decat juma de felie depaine prajita... uff.......sunt de nedescris
Acu intrasem sa imi fac programare on line la cabinet...
maine nu ma duc la munca , sunt pre varza
pooop

Never say never!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns menics spune:

buna dimineata!

dragelor, vin si eu dupa un we care a trecut rapid...doamne nici nu m-am desmeticit ca a si inceput o noua saptamana
sambata am facut in sfarsit dulceata - nico am reusit!...hmm buna dar am impresia ca-i cam subtire...si cam putina ...
m-a pus naiba sa sap florile de la D, si sa plantez niste crizanteme..iar acum am o febra musculara de abia ma misc...sper sa-mi treaca pana spre sfarsitul sapt...
joi merg la dr, control...ups trebuie sa ma cosmetizez azi , maine.


http://lt1f.lilypie.com/hd4Vp3.png
Manu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:



Ada29- Z18 CM
Amy2007- Z4 CM
Ancamac- Z15 CM, stimulare cu BU
Babyblue- Z22 CM, stimulare cu naturiste; se pregateste de HSG
BlueFlower- +18
Cinezee- Z27 CM
Dandana69- asteptam vesti
Ellyshor- Z24 CM; a facut instilatii pe 01.09
Galliciana- Z30 CM
Guzelnico- Z1 CM
Libra- Z15 CM, tratam cu Gonal F; IA in septembrie
Lumy_Clt- Z24 CM, stimulare si prestat natural
Lyly_mar- Z11 CM
MayanMistica- Z15 CM
Menics- Z10 CM
Micomic- Z41 CM, stimulare cu naturiste; asteptam vesti!
Mona40- Z20 CM, trat. cu monogon; Z9 de la IA
Sorinake- Z21 CM, stimulare cu naturiste
Soricica- Z28 CM
Simonia- Z29 CM
Uratica- Z34 CM; asteptam vesti!

Spor la treaba fetelor care "se misca" natural!
Mult succes celor care se pregatesc pt IA!
DD ajuta tuturor sa-si implineasca visul numit BB !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Buna dimineata, fete dragi!

Cafeluta aburinda si micul dejun cu su-boreki cald va asteapta!

Dupa statistici, joi ar trebui sa merg si io la control la dr noua. Cine stie ca mai vede si ea si ce-i mai trece prin capsor sa ma puna sa fac. Io vreau IA, atat!



O saptamana minunata tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Lumy, insanatosire grabnica! N-ai voie sa te imbolnavesti!

Sorinake, cred ca asa e permanentul de gene. Simti ceva ciudat, te ustura ochii?

Mona, ai avut program frumos. Carevasazica, Asher e priceput si are maini dibace ...

Amy, asta e motivul pt care prefer sa fac aici procedurile pt bb, desi sunt departe de tara si medicii nu vorbesc limba mea natala. Aici nu exista- "veniti luna viitoare ca n-avem laboratorul deschis" sau "interventia o facem luni, ca in weekend nu lucram, desi noi ovulam sambata/ duminica" ....

Menics, mai bine mai subtire, ca o mai pui putin la fiert. Intr-un an am facut dulceata de capsuni si am lasat-o mai mult decat trebuia. Mi se parea ca nu e "legata" suficient. Am turnat-o in borcane. Dupa ce s-a racit, culoarea era minunata dar aveam nevoie de dalta ca sa scot o lingurita de dulceata din borcan. Aceasta a fost prima mea experienta cu dulceata facuta in casa. De atunci ... doar cumpar sau ... primesc cu bucurie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cinezee spune:

Guze pai noi nu plecam nicaieri in ziele de miere , nu avem cum ca nu e banuti ...dar mi-am propus sa nu fac nimic toata saptamana si asa am facut , am lenevit si eu

gata am revenit printre voi

Si a fost O ZI

Mergi la inceput