Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (334)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

Dana promit ca am sa caut si eu poze insa nu promit ca le si gasesc asa curand.
Maraki sensei...tare.Eu as vrea sa il dau pe Mario la orice fel de sport.Nici nu prea imi pasa ce fel de sport.mportant e sa faca ceva.Mai tarziu va selecta singur.Insa aici sub 4 sau 5 ani nu prea te primesc penicaieri.Bine ca au la gradi optional sport.Ma intreb ce pot face? Tumbe?
Giova pai mie imi place intim botezul insa dc imi place doar mie nu imie de folos.Ca sar socrii , parinti,bla , bla , bla.Mie imi e groaza de cate discutii se vor crea atunci.Si bineinteles ca tb sa te supui majoritatii.Vad eu cum o sa o scald atunci.
Am mancat si am o burta...



Cel mai destept intotdeauna cedeaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szaboali spune:

Irina si eu sunt tot ca tine...botezul nu e nunta nu? Io le-am facut la amandoi botezul numai cu nasii,bunicii si unchi/matusi..si s-au strans cam 17 persoane fara copii.La Iarina l-am facut la restaurant iar la Ianis acasa ca nu am mai gasit nicaieri de inchiriat doar daca strangeam 40 de persoane...apoi de unde? ca daca chemam pe unele din neamuri se suparau celelalte ...asa mai bine am facut ceva mai micut acasa si a fost ok.

Ana superbe rochitele alea
Silvi si multa sanatate.

Ma dispera Iarina asa cu bobica ei...imi ia toate pampersurile de la Ianis sa il schimbe pe bobicul ei ca cica e un mare kk-cios...tare mult face...i-am zis sa il mai puna si la olita ca trebuie dezvatat de pampers...si cica imi zice ca inca e prea mic si ca atunci cand il dezvat eu pe Ianis l-a dezvata si ea pe Ady.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

Ali pai te pui cu te-ncurci?Degeaba imi place si mie fara nebuneala ca nu se poate.Ca incep toti ca ala vrea nu stiu cum, ca ala nu stiu cum, si iese taraboi.Si dc stai sa analizezi la rece eu ii vadpe toti mai degraba venind sa bage la ghiozdan.Sa vezi cand ma aude mama.Deci sa inteleg ca bobica ala a cam devenit un nou membru al familiei.Apropo de Baia Mare, soatza mea o sa joace mai mult ca sigur cu echipa de la voi din oras semifinala saptamana viitoare.Ce e mai rau ca dupa ce ca astora si aici ma refer la ai nostri au probleme de toate natiile acolo la voi mai vin ai vostri si cu arbitrii ...deci uite asa cum pierdem noi o prima de campionat.Sper sa ma invoiesc si sa plec ca am impresia cainebunesc.Copilul ast joaca fotbal cu ovarele mele.



Cel mai destept intotdeauna cedeaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szaboali spune:

Irina pai voi faceti botezul...la mine stie si mami si soacra ca nu au ce comenta...noi facem numai cum vrem noi...Mitica si-a prelucrat mama si eu pe a mea...acum nu se mai baga niciuna deloc in nici o treaba a noastra ca oricum stiu amandoua ca nu are rost sa vb singure. Deci bebe mic e de acuma fotbalist?...pai invoiestete repede si fugi acasa.

Oare am inteles bine? Sotul tau v-a juca cu echipa din Baia Mare? doar un meci sau de acum inainte? nu ma am cu chestiile astea...dar daca castiga cu echipa noastra nu ia prima? ce sa inteleg ca daca echipa noastra vine cu tot cu arbitrii e cea mai tare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Am ajuns si eu acasa..vai cat am stat pe la usi acolo . Era plin de lume asa ca a trebuit sa astept. Maine merg mai tarziu ca am observat ca pe la 11 e mai gol .

Irina, hai te rog termina odata. Ti-ai spus parerea in cel mai urat mod posibil. Dar asa esti tu, spui fara sa te gandesti ca jignesti.
Sa iti spun spicuiri din primul tau mesaj? Poate te calmezi:
"Mie nu imi place cum arata port bebeul ala pentru ca mi se pare exagerat de dantelat si de mare prost gust, plus de asta am vazut numai la tigani." (probabil v-ati emancipat mai tare acolo la mare )
"Dar ca mie nu imi place asta nu inseamna ca mama sau mamaia nu sunt innebunite dupa el." (faci cumva referire ca e demodata? Probabil ca da ).
Asa ca te rog termina si nu mai diseca problema pe toate partile !!! Sincer nu stiu cine sunt acele 2 pers care tin cu mine si de unde ai dedus tu asta. Nu trebuie sa tina nimeni cu mine, cred ca suntem aici sa ne simtitm bine, sa scriem ce facem zilnic NU sa facem tabere care cu care.

Silvia deci vei ramane inca un an acasa. Asta e o veste buna sau nu..depinde ce activitati iti gasesti. Poate iti gassti sa faci cursuri in timpul cat e Alain la gradinita. Cursuri de calc, de contabilitate , de resurse umane...orice.
Sanatate lui Alain..of deja s-a imbolnavit . Nu ii place sa doarma cu sacul? Incearca cu toate ca e cam tarziu acum pt obosnuinta. Dani numai cu sacul dorme de cand e mic, are sac de vara si sac de iarna. A incercat el sa scape de el dar nu a avut sanse. I-am luat acum unul cu spiderman si e tare fericit. A dormit fara sac doar la caldurile de azi vara.
Dana, multumim ca te ocupi in continuare de site. Am sa caut poze si iti trimit.


Nu mai stiu ce ati scris ca m-am enervat cand am vazut iar discutie despre poia aia. S-o ia naiba..mai bine mancat un kk decat sa pomenesc de ea.!!!


Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas3" target="_blank">Poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...
........Fiecare om pe care il intalnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare. (S. Freud)

"Multumiri persoanelor care se intereseaza de viata altor persoane"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

Frustratii isi pierd cumpatul usor!



Cel mai destept intotdeauna cedeaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_ene spune:

Ma bucur ca va incanta ideea de a mai actualiza siteul.
Astept poze de la voi .

Am primit poze de la Irina si de la Iuliana.
Pe masura ce le primesc le prelucrez, apoi le postez in grupuri.

Nu va certati !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

In alta ordine de idei.
Dani a fost afara cu moto lui cu Nelu pana am fost eu cu Sandra la fizio. A venit super incantat. El nu stia ca i-am vandut masina si i-am luat asta si i-am explicat azi ca trebuia sa o vindem ca nu incapea in lift , Se tot cere sa ramana la maica-mea sa doarma asa ca maine seara va dormi acolo.
La fizio mi-a sarit in ochi un pliant cu niste pantofi speciali, facuti la comanda.
www.mbt-info.ro
In caz ca va intereseaza. Am inteles ca sunt mai scumpi dar sunt usori, nici nu simti ca ai pantofi in picioare si pt problemele mele ar fi ideali. Am sa merg azi la un control, ma pune pe ceva sa vada cum calc si imi analizeaza pasul.

Irina, pt ce crezi tu ca as fi eu frustrata? Am o familie frumoasa, 2 copii sanatosi si frumosi, un sot care ma iubeste, am un apartament proprietate personala, o masina frumoasa zic eu...sa continui ce mai am? Am si multe prietene reale dar si cateva virtuale Oare care sa fie motivul frustrarii mele?


Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas3" target="_blank">Poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...
........Fiecare om pe care il intalnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare. (S. Freud)

"Multumiri persoanelor care se intereseaza de viata altor persoane"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_ene spune:

Pentru site:

Ce spuneti de o noua pagina: PRIMA ZI DE GRADINITA?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Dana e buna ideea!!!!
Dar unii copii merg deja in grupa mijlocie. Se poate face prima zi gradinita 2008, 2009.
Eu chiar am poze cand mergea piticul cu buchetul de flori in mana pt educatoare .

Am o intrebare pt cele care va inscrieti copiii la grupa mica:
Asta inseamna ca vor merge la scoala la aproape 8 ani? Mai exact la 7,9 luni?


Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas3" target="_blank">Poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...
........Fiecare om pe care il intalnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare. (S. Freud)

"Multumiri persoanelor care se intereseaza de viata altor persoane"

Mergi la inceput