Mamici de fulgusori de nov - dec 2009 (98)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Buna, burtici

Noi suntem in zugraveli, toate sunt stranse si reconfiguram toate aranjamentele anterioare... mai avem un hei-rup si sper ca pana la sfarsitul saptamanii sa terminam... plus ca am mai avut si tot felul de drumuri de facut la doctor, la medicul de familie, etc... Bebelusii ieri la eco aveau 1400 gr si 1200 gr, s-au dolofanit! Sper sa o tina tot asa.
Felicitari Giei si sa creasca frumos Gabriela, mare si sanatoasa!
Imi cer scuze ca nu am reusit sa recuperez din urma tot ce s-a discutat, nici nu stiu cand voi putea, dar una peste alta stiti ca eu sunt aici cu voi


***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

Avalon 28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Citat:
citat din mesajul lui Avalon

Buna, burtici

Noi suntem in zugraveli, toate sunt stranse si reconfiguram toate aranjamentele anterioare... mai avem un hei-rup si sper ca pana la sfarsitul saptamanii sa terminam... plus ca am mai avut si tot felul de drumuri de facut la doctor, la medicul de familie, etc... Bebelusii ieri la eco aveau 1400 gr si 1200 gr, s-au dolofanit! Sper sa o tina tot asa.
Felicitari Giei si sa creasca frumos Gabriela, mare si sanatoasa!
Imi cer scuze ca nu am reusit sa recuperez din urma tot ce s-a discutat, nici nu stiu cand voi putea, dar una peste alta stiti ca eu sunt aici cu voi


***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

Avalon 28+


Spor la treaba Ava si felicitari pentru micutii dolofanei! Te mai asteptam pe aici...si vezi nu te obosi prea tare! Lasa-l pe tati sa se strofoace cu amenajarile

Lavi, 31+ mami de Rares Cristian

Au mai ramas 9 saptamani de vis!

Camera lui Rares
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Ava ,felicitari pentru feciorasii dolofanei.Sa o tina tot asa si sa stea la mami la caldurica cat mai mult.
Spor la amenajari.

_
Ramona,mami deStefitza (20.11.2006) si 27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

La multi ani si din partea mea tuturor Mariilor, sanatate multa, fericire si sarcini la termen.




31 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Ziua buna ,
de 2 zile ma chinui sa recuperez din urma, ca tare mult mai scrieti , nu reusesc sa tin pasul cu voi...
incep prin a ura multa sanatate Gabrielei si putere Giei pentru a trece peste acest hop si continui prin a le transmite urarile de bine sarbatoritelor de astazi si un sincer LA MULTI ANI!
am citit lucruri foarte interesante si abia astept sa le pun in aplicare.
am citit insa atat de multe pagini astazi incat nu am retinut cine a pus problema recoltarii celulelor stem, m-ar fi interesat si pe mine opiniile voastre, desi noi ne-am cam hotarat la cord blood center.
sunt atatea de scris si timp asa putin...
ma pregatesc acum pentru intalnirea cu bebele, mergem la eco.
sper sa vin cu vesti bune si cu poze, sa le pun pe contul comun.
va si sa auzim numai de bine

30 Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutze spune:

Lylyana, bafta la eco, te asteptam cu vesti bune!
Avalon, bravo flacailor care isi bucura mama de pe acum!
Ai grija mare de tine, nu te obosi deloc! Stiu cum e la curatenie generala, nu te prea poti abtine sa nu pui mana dar stai cumintica!

Fetelor, sunteti norocoase ca vin mamele in ajutor! Cateodata imi doresc si eu sa vina sa ma ajute! Dar la cat sunt de carcotasa, o sa ma bucur o zi doua apoi ne-am lua la contre :))

28+ astept pe Ingrid Alexandra pe 30 noiembrie! sa fim sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

fetelor, voi ce intrebari aveti pregatite pt. doctorii vostri ginecologi cand mai mergeti la consultatie?
ca mie nu prea imi vin idei, insa poate ar trebui sa o intreb si eu mai multe, sa nu mai am impresia ca dau banii degeaba...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika

fetelor, voi ce intrebari aveti pregatite pt. doctorii vostri ginecologi cand mai mergeti la consultatie?
ca mie nu prea imi vin idei, insa poate ar trebui sa o intreb si eu mai multe, sa nu mai am impresia ca dau banii degeaba...



Draga Ramo...eu cand merg la consultatie la ginecolog...de obicei mi se face si eco, iar la vederea micutului meu sunt atat de coplesita, incat uit cam tot ce as avea de intrebat. Desigur ca am o lista intreaga...ultima oara...adica martea trecuta mi+am amintit sa intreb daca voi naste natural sau prin cezariana...si mi s+a explicat ca ideal ar fi sa nasc natural,si ca în vederea acestui fapt mi se va face o proba de travaliu, iar daca atunci se va constata ca nu pot naste pe cale naturala se va apela la cezariana;.Am avut si întrebari in legatura cu lungimea colului si cu placenta si am avut noroc ca mi s+a raspuns la toate nelamuririle .pe asistenta am întrebat+o despre regulile maternitatii, etc.

Lavi, 31+ mami de Rares Cristian

Au mai ramas 9 saptamani de vis!

Camera lui Rares
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

sorry Ramonika nu prea stiu ce sa raspund.
De obicei pune el intrebarile si e destul de comunicativ ,nu prea mai imi raman mie intrebari...doar de vreun junghi,vreo durere,cu asta il stresez mereu.


_
Ramona,mami deStefitza (20.11.2006) si 27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

'elo fetele!

sunt si eu p'aci....cu treaba, insa...tocmai ce am venit de la masa....si m-a luat o mare somn ....

am intrat insa special, pentru Mariile noastra scumpe si frumoase si gravidusse!
Sa fiti sanatoase dragelor si sa va dea DD copii mancaciosi, ascultatori si sanatosi!


krelia 30+ si printesu' mic, Rares-Mihai

Mergi la inceput