Licurici de ianuarie-februarie 2009 (50)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Crisspy, distractie placuta diseara! Lasa ca recuperezi tu cu Razvanel in weekend.

Micola, eu as lasa afinele deoparte pentru moment pt ca am niste experiente mai neplacute cu fructele de acest gen. Pana anul asta, am mancat zmeura cat am putut, anul asta am facut prima alergie de m-am dus la urgenta sa imi faca hemisuccinat. Aceeasi chestie cu pepenele galben de la care imi pierd vocea. Concluzia dr a fost ca nu fac alergie la fructul in sine, ci la modul in care acesta se combina cu substantele cu care ii stropesc sau la conservanti. Desi borcanelele au tot felul de combinatii cu fructe de padure, afine si alte chestii, medicii le recomanda dupa 1 an sau chiar doi daca exista alergii in familie.

Cristi, mare flacau ai! Mi-a placut faza cu caciulitele.

Alina, nu am prea mai intrat pt ca la un moment dat am fost singura iar apoi destul de deprimata pt ca fata nu accepta lingurita. Acum m-am mai linistit, m-am obisnuit cu ideea si este si mama la mine.

Vroiam sa mai spun ceva, dar am uitat.

Bee

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA (20.01/2009)

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Ia uitati ce am gasit : http://www.mothercare.com/Mothercare-Father-Christmas-Dress-Up/dp/B001GJF31K/sr=1-9/qid=1252503719/ref=sr_1_9/278-6669404-1554049?%5Fencoding=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=76108031&mcb=core

Facem de Craciun o mini-petrecere cu pustii nostri ????

Crisspy mamica fericita de Razvan Andrei 16.02.2009

Razvi

www.youtube.com/watch?v=PFtbGWGIcw0" target="_blank">cearta cu balonul
www.youtube.com/watch?v=5-uxphct1Q0" target="_blank">cum se joaka Razvi cu caruselul
www.youtube.com/watch?v=OAQbGqIZqd4" target="_blank">Razvi mananca pepene galben cu mar copt....buuunnn
www.youtube.com/watch?v=aRmMrcGjBVY" target="_blank">Razvi rade cu pofta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns koruccia spune:

Buna

Tare utila discutia cu hainutele, si pe mine tot problema asta ma framanta
Noi stam destul de bine cu hainele de toamna, a primit o gramada de bluze cu maneca lunga, pantaloni, treninguri etc. Stam prost cu body-urile, puloverele si caciulile, plus toata garderoba mai groasa de iarna si pijamalele (toata vara a dormit in body-uri subtiri sau combineuri, dar acum a inceput sa se raceasca si la noi).

In ce priveste incaltarile, eu as fi vrut sa i le dau de-abia cand va incepe sa mearga, dar cred ca ii voi lua mai repede ca sa ii tina si de cald (mai ales ca isi scoate sosetele in 3 secunde dupa ce i le pun). Ce criterii sa urmaresc cand achiziotionez?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns koruccia spune:

Alina, e mortala Sabinuta! Ca tot te plangeai tu ca nu face ce facea Ana la varsta ei
Bravo, bravo! De acum sa te tii distractie:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

bee - o mare parte ii sunt un pic mari, dar prefer sa fie lejere decat sa ii ramana mici imediat

la ghete stiam si eu ca naty sa tina bine glezna si sa aiba talpa moale. e important sa fie 100% piele, si inauntru. si sa se dea usor pe picior, ca ii cam enerveaza

Cristina, mama fericita de Stefan Carol (29.12.2008)

http://b1.lilypie.com/hQRfp2.png

http://s288.photobucket.com/albums/ll162/cristi_2003/CAROL/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns koruccia spune:

Bee, referitor la marimi eu cred ca trebuie tinut cont de marca. De ex, sora-mea i-a luat Caterinei de la Bucuresti hainute de la o marca frantuzeasca - grain de ble parca ii zice - care la 6 luni ii vin atat de fixe incat deja nu i le mai pot da. La fel am patit cu body-urile "le petit bateau" pe care i le-am luat eu de aici. In general am observat ca marcile frantuzesti au hainute mai mici pentru acelasi interval de varsta decat marcile englezesti sau italienesti (vorbesc de ce am incercat noi).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

multumim de urari fetelor
uram si noi la multi ani tuturor licuriclor de azi si Anusteler

Bravo Sabinuta,are mama fata mare si frumoasa foc

off topic: Ana papa pastai


29 ianuarie 2009 a venit pe lume ciufulita Ana Teodora!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns koruccia spune:

Cristi, programul nostru e cam asa:

- dimineata dupa trezire se joaca cu jucariile in spatiul pe care i l-am creat in living (timp in care eu imi beau linsitita cafeaua)
- pe la 9.30-10.00 papa fructele, dupa care iesim in curte (noi locuim intr-un "cortile" specific Lombardiei - practic o curte comuna pentru mai multe case) unde ne intalnim cu vecinii romani, cu nepotica lor de 2 ani si mai ales cu labradorul Kyra, care a devenit foarte interesant pt Cati:)
- pe la 11 - 11.30 - primul somn
- 13.00-13.30 - pranzul
- iar joaca cu jucariile
- 14.30 -15.00- 16.00 al doilea somn; in functie de asta urmeaza programul de dupa-masa: azi de ex mai iesim un pic in curte fiindca nu e asa cald
- la 18.00 ne ducem la bunici (in fiecare zi), unde e mare distractie (are acolo jucariile ei + bunicii care sunt mai atractivi decat jucariile); de obicei si mancam acolo si de acolo ne ia tati la 19.00 cand vine de la job
- pe la 20.00 baia, apoi un pic de lapte si apoi somn (sau mai bine zis treziri de noapte)

Practic nu am activitati speciale, ci incerc sa ii alternez momente in care se joaca singura cu momente in care sa aiba interactiune cu oamenii. Am de gand sa merg in cautare de copii prin parcul din sat, pana acum l-am evitat ca nu o prea interesau, dar acum vad ca se bucura mult cand vede copii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns koruccia spune:

Ah, si ascultam multa muzica. Are CD-urile ei speciale pe care deja le recunoaste si care ne-au salvat viata in Romania (bine ca le-am dus): pe Celtic Dreamland adoarme si pe Hawayan Playground se joaca.
In ultima vreme insa ii pun jazz, ca ma doare capu de la atat muzica pentru copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Micola nu i-am dat afine ca nici eu nu am stiut cum, daca ne pot ajuta fetele....

Conopida o poti da fiarta pasata in combinatie cu rosie si carne, nici eu nu i-am dat dar asa vreau sa ii dau.


Mami puiutului Vlad Mihai


http://www.flickr.com/photos/33042663@N07/?saved=1

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput