Licurici de ianuarie-februarie 2009 (50)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Buna mamici si licurici,

Am alergat toata ziua azi. De dimineata am fost cu copilul la impartasit, apoi am dat o tura prin magazin ca sa-i caut ceva de imbracat (in special caciulite ca la capitolul asta stam foarte prost) si nu am gasit nimc, dar i-am luat o orga. Sa-l vedeti ce cu patos apasa in clapele alea si ce fericit e, muzician il fac
Apoi am fost la doctor, am facut si vaccinul (restanta de luna trecuta). Copilul nu are rosu in gat, stranuta si are doar niste mucozitati pe nasuc, dar nimic grav. Ne-a dat niste picaturi pentru asta. In plus ne-a zis sa luam fier timp de trei luni. Avem 74 cm, si 8.500 kg.



Ana mamica de Luca-Vlad (09.02.2009)

Poze cu Vladut:
http://picasaweb.google.ro/annavladut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Bebelusi, pune-i niste OphtamesoneN in nasuc si da-i niste Nurofen. Dar daca vezi ca nu trece, mai bine mergi la dr.

Ma bucur ca ti-a placut la intalnirea de 10 ani. Din pacate, eu am ratat-o pt ca nu eram in tara si conjuctura nu mi-a permis sa vin.

Cat despre jucarii, cred ca Irina a deschis un subiect f potrivit. Alexia se plictiseste f repede de jucarii si trebuie sa fiu toata ziua in forma pt ca sa o distrez si stimulez. Preferata nostra este "Vocea Mamei" de la Chicco si un broscoi mare cat ea. Maximum de fun este in centrul de activitati, insa acolo nu o las f mult, cam de 2 ori pe zi, desi acum se spijina f bine pe picioruse. In rest, pufosi, cercuri care se pun pe un suport, zornaitoare, formite. Daca mai aveti idei, spuneti-ne si noua.

Andre_ea, lasa ca se duc kg...incet...incet...Eu am dat jos 3,5 kg si dupa o saptamana la mare si 3 zile la munte, am pus doua inapoi...Asta e...O luam de la capat.

Bee

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA (20.01/2009)

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IRINA.C spune:

Andreea sunt tare fericita sa te revad online ca si pe Naty!
Ma refeream la alte jucarii decat zornaitorile pe care eu i le-am carat cu masina si la care ramane imun--nu il intereseaza mai deloc.
Eu nu vbesc de kile ca nici nu m-am efortat asa ca tac.
Buna treaba cu psihizarea copilului da' pn atunci se psihizeaza mamaca nu-i haleste .Sigur calea de mijloc da cum sa te linistesti.Al meu de vreo 4-5 zile si-a facut un obicei: macar o zi varsa nitel.Ba se agita , ba se ineaca , ba isi face greata singur e de mare coma si eu de mare nervi.
Aalina am recunoscut si eu si Radu personajele.Multumesc mult pt telefon.Eu am vbit cu Dark sa stiti!!!!!!!!gratie Aalinei.In plus unghia e adanc infipta in gat, Andra merge prin Moldova pe unde bantuiam eu acum 5 zile.

Apropo de asta acum 5 min am reusit de cand mi-a adormit plodu sa incarc pozele , dp ce am sters si scris dvd...etc etc sa fac nitel spatiu pe hard.Sper sa va placa..sunt destul de ne-cenzurate , am fost la tara intai unde am taiat motul finutei noastre , apoi la nunta de la Piatra Neamt-var primar, apoi oleaca pe la Vatra Dornei si...la Bistrita

Va pup ma duc sa mi savurez nu stiu cate minute de liniste voi avea

PS: uitasem linkul
http://picasaweb.google.com/raducristian.c/ANDREIDELA7LA8LUNI#

POZE BOTEZ ANDREI
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8069a40b05eaf331b3527d&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url/" target="_blank">VIDEO ANDREI
POZE ANDREI
mami cea mai fericita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

bee, andreea

andreea chiar ca ar trebui sa le facem cunostinta, cand se mai indreapta vremea ne vedem?

In alta ordine de idei, am 1,62 m.

Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008)

NOI


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

salut!

crisspy,multumim de urare!

si noi dorim multi ani/luni copilasilor!

andrei are la 8 luni 10.700kg si 78 cm. e vioi ,cuminte,lipicios si pupacios. nu mai mananca chiar bine, catodata doar o masa diversificata.inca muceste.

andre_ea, eu eram cu hotelul.multumim!

bebelusi, sa -ti fie de bine distractia! la intalnirea de 10 ani de la liceu si la mine a fost super,pe cea de la facultate nu am mai organizat-o deoarece majoritatea fetelor asteptau bebelusi, dar speram.....

irina, cea mai buna jucarie a lui andrei e flavia. ai un stil tare haios de a povesti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

neata si de la noi!
in primul rand urez la multi tuturor licuricilor,Mariilor si Marinilor,dar nu in ultimul rand mamei mele,care implineste frumoasa varsta de 61 de ani,ii urez: LA MULTI ANI!!!,o iubim si ne e dor de ea



29 ianuarie 2009 a venit pe lume ciufulita Ana Teodora!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

La multi Ani Lisa pentru mama ta, sanatate si fericire...

Si multi de la Razvi pentru Anusca...ce mai faceti voi?

Crisspy mamica fericita de Razvan Andrei 16.02.2009

Razvi

www.youtube.com/watch?v=PFtbGWGIcw0" target="_blank">cearta cu balonul
www.youtube.com/watch?v=5-uxphct1Q0" target="_blank">cum se joaka Razvi cu caruselul
www.youtube.com/watch?v=OAQbGqIZqd4" target="_blank">Razvi mananca pepene galben cu mar copt....buuunnn
www.youtube.com/watch?v=aRmMrcGjBVY" target="_blank">Razvi rade cu pofta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Lisa, LMA pentru mama ta!

Mi-e pofta de eclere...ce as mai face o tava...

Bee

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA (20.01/2009)

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Irina, SUPERBE pozele!!! Andrei este o dulceata, zambaret, prietenos si jucaus. Apoi, chiar e sociabil, numai la nunta a facut poze cu nu stiu cate cupluri, cu tanti aceea batrana, a mangaiat rate si pui, s-a pozat si jucat cu alti copii...e un baiat minunat!

Stiu ca varsaturile nu sunt deloc placute si ca te panichezi imediat cand se intampla. Stai calma, ca o sa ii treaba si faza cu scarbitul de mancare.

Ma duc si eu sa ma aranjez nitel ca vin musafiri mai pe seara sa o sarbatorim pe Mariuta nostra.

Pupici.

Bee

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA (20.01/2009)

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

multumesc fetelor! am sa ii transmit mamei mele

Ana e bine,azi-noapte a fost prima data cand a dormit singurica in camera. am facut ceva ture. se pare ca se incepe sa se trezeasca de 2X pe noapte,e adevarat ca se culca la 7.30 PM pana a doua zi la 8.00 dimineata,dar chiar asa de mult trebuie sa pape???
Trebuie sa incep sa ii dau mai mutle mese solide...offf!

in legatrura cu jucariile,ii plac la nebunie cele care suna,chiar daca nu suna le tranteste ea de podea si suna...tare!!!. in schimb e chiar o placere sa ma urmareasca prin casa


29 ianuarie 2009 a venit pe lume ciufulita Ana Teodora!

Mergi la inceput