Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (63)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Citat:
citat din mesajul lui petrean
Citat:
citat din mesajul lui anamariame
Buna dimineata!Asteptam in continuare vestile bune, Doamne-ajuta! Cine ma ajuta cu raspunsul la o intrebare: cum sa ii dau pepenele galben? E ok daca ii dau, nu? Pana acum a papat doar mar si para, pe aburi 5-10 min. Azi nu mai am mere si nu i-as da doar para. Sa combin cu pepene galben? Sa ii dau doar pepene galben simplu? Crud sau la abur?thxAna-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)
pepene galben crud, pasat
Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006 Poze gemeni Povestea noastra
Multumesc!Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

La multi ani!
Cristian
Maia Andreaa

Alex

Fetele, nu facem comanda aia de lucrusoare groase? Ca a cam venit frigul. Eu nu prea pot sa ajung la depozitul ala (nici nu stiu unde e ), ca sunt singura cu ratzik pana seara tarziu, dar nici nu mi-am propus sa cumpar de 5mil...

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saby spune:

La multi ani iubita si frumoasa mea fetita, te iubesc atat de mult !!!!
La multi ani si bebe Cristian, sa fi sanatos si cumintel si sa o bucuri in continuare pe mamica ta
Leeloo, la multi ani pt sotul tau Alin, sa va iubiti toata viata!!!

Sabina mamica fericita de Maia Andreea ( 07 apr 2009)

www.flickr.com/photos/39734204@N04/" target="_blank">Printesa Maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leeloo21 spune:

bogdana multa sanatate familiei tale!

va rog imi dai si mie testul acela pe care l-ati facut copilasilor vostrii? multumesc

petratudor..te rog cand intrii sa-mi zici ca ai citit mesajul de la mine..k ink ma simt prost pt reactia pe care am avut-o!



Cristina si Alin, parinti super fericiti de Tudor (lumina ochilor nostrii) pestisor de 12 martie '09

nasterea in apa

pozici dragute

evenimente pozate de Alin(tati de Tudor)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saby spune:

Leeloo cred ca asta e http://autism.gamara.ro/portage/index.php

Sabina mamica fericita de Maia Andreea ( 07 apr 2009)

www.flickr.com/photos/39734204@N04/" target="_blank">Printesa Maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Denisamada,
si eu sint interesata de o comanda, parca si cativ scrisese, si mababei daca retin corect.
Poate ne mobilizam.
Sau poate se duce cineva la depozit si e dispus sa ia direct din raft si ce ne intereseaza pe noi...?

A propos de lucrusoare groase, va rog eu frumos, care ati cumparat deja haine cu care ziceti ca o sa-l imbracati pe bebe la -10 grade, postati ceva poza sau un link catre ceva similar. Ca habar n-am daca ce am cumparat eu ar trebui sa fie ok la temperaturi negative.
Si inca ceva: manusi...? caciuli..? De care, cit de groase etc. Ca aici zau ca m-am incurcat.
Si daca ii incaltati cu ceva, ca noi am umblat desculte pina acum, dar mai in iarna cred ca ar trebui sa ii pun ceva calduros in labute...? Ca ce am vazut eu sint ghetute ca si cum ar merge deja, si-s mari si grele...



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cativ13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisigri
Denisamada,si eu sint interesata de o comanda, parca si cativ scrisese, si mababei daca retin corect. Poate ne mobilizam.Sau poate se duce cineva la depozit si e dispus sa ia direct din raft si ce ne intereseaza pe noi...?A propos de lucrusoare groase, va rog eu frumos, care ati cumparat deja haine cu care ziceti ca o sa-l imbracati pe bebe la -10 grade, postati ceva poza sau un link catre ceva similar. Ca habar n-am daca ce am cumparat eu ar trebui sa fie ok la temperaturi negative.Si inca ceva: manusi...? caciuli..? De care, cit de groase etc. Ca aici zau ca m-am incurcat.Si daca ii incaltati cu ceva, ca noi am umblat desculte pina acum, dar mai in iarna cred ca ar trebui sa ii pun ceva calduros in labute...? Ca ce am vazut eu sint ghetute ca si cum ar merge deja, si-s mari si grele...If you can't say something nice, then don't say nothing at all"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jacksonhttp://pisigri.blogspot.com/Mami de Ilinca (5.03.2009)
Eu i-am luat Ioanei deocamdata niste pantaloni grosi din Auchan, de la baieti, niste blugisori pe sub care o sa-i dau o pereche de strampi , la nevoie. Pe sus, un body cu maneca lunga si un pulover tricotat. Asa a fost imbracata ieri, la o nunta, desi ii cumparasem rochita.Da, si eu as vrea cate ceva de acolo, dar nu de 5 milioane si am gasit o hainuta care pare groasa pe un site. nu am cum sa ma plimb cu ea prin magazine si apoi, orasul nostru e cam saracut in oferte. Adica se gasesc haine pt bb, dar...mi se par prea scumpe pt o luna de purtat.mami de Silvia Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Pisigri, si eu tot la capitolul informativ sunt ref la hainute de iarna. Nici mie nu imi plac cele gen salopete de schi, dar ma gandesc ca sunt cele mai bune. Ca ii tin cald si la spate, nu mai tb nici papucei, doar manusi si o caciulita groasa.Nu stiu insa preturile, am vazut ceva la cca 40 lei, dar nu cred ca suficient de groasa.Ieri fata mea a papat un morcov intreg cu un patrunjel si 1/4 dovlecel, facute la aburi si piure. La jumatate de ora a papat si 120 ml lapte. Nu e mult? Cat piure ar trebui sa manance ca sa nu ii mai dau laptic in completare? Sigur, din cantitatea scrisa de mine, pierderile au fost mari Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

Cristian
Maia Andreaa
pupici multi pentru mamici

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
mutzunel mic de 5 lunite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns provista spune:



Cristian, bebe de Monnvas

Maia Andreea, bebe de Saby

la multi ani! sa cresteti mari,sanatosi si voiosi ... si cuminti
si ptr mamaci cate o



Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)
dragos tea mea
varsta Dragos
ora exacta

Mergi la inceput