Protejeaza-ti inima/senioare cu greutate>50 kg(24)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mona40 spune:

Nico draga, lasa vorba si treci tu insati la treaba ca sa te vedem pe listuta...
am o grama' de treaba ca au venit ceva tovarasi de prin state...
Ghiciti ce au vrut sa manance la pranz? Hanburgher...
Cu toata mancarea asta gustoasa din orient...rusinica.. americanii astia sunt tare ingusti..
Ce-ar fi sa mergi in Japonia si sa ceri bors de fasole?...
treaba lor..
pupi...ca mi-e foame

Floare albastra, multe imbratisari si pupaturi bt bebe mic...sa-l faci fotbalist...

Mona
:)
Pe felie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Mona, stai asa putin, ca sunt inca in pauza. Da' si cand m-oi dezlantui ... Avem programare in Z2 de CM.
Oricum, nu stam degeaba, suntem "pe felie", ca sa citez din contemporani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona40 spune:

Nico, cer scuzele de rigoare. Nu vazusem mesajul tau ca raportul la "prestari" din weekend.
Iar contemporanii..stiu ei ce zic.

Mona
:)
Pe felie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Citat:
citat din mesajul lui guzelnico

Meni, fuse ffff bine.

Am avut program cu gashca/ sotu':
- vineri, tur pe Bosforus; am mancat kumpir, gozleme, kokoreci, iskender
- sambata, vizitat Palatul Sultanilor (Dolmabahce), mancat su-boreki, mers in Tekirdag la gratar
- sambata seara m-am intors acasa in Ist doar cu sotu' si ...
- duminica, lenevit si ... , mers la cumparaturi, a gatit sotul meu, am condus-o pe cumnatica la autocar, am mancat tort si ...


Guze, Doamne, mai bine nu ziceai de mancarurile alea....ce bune au fost cand am fost in Istanbul. De unde naiba gasesc eu in Buc iskender?
La Dolmabahce n-am ajuns pt ca ne-am gandit noi sa il vizitam luni, cand e inchis. , dar imi aduc aminte cu foarte mare placere de croaziera pe Bosfor si de toate moscheele unde am avut voie sa intram.
Of, as mai repeta experienta cu Istanbulul, cu mers seara pe stradutele inguste dintre Topkapi si Grand Bazar, inspre port, de fumat narghilea pe pernele alea mari si colorate. Super a fost. A, si mi-am luat un covor de la magazinele de langa Topkapi, un super covor, subtire si finut, e acum in dormitor la noi.


18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cinezee spune:

guzelnico nu e rea ideea ta ....merge si un after partyyy

MayanMistica ohooooo ce de petrecereiii

Pai sa continuam after party cu bautraa sa curgaa asa de luni feteleee

guzelnico sa iti fie de bine ...frumos program ai avuit ,sper si vremea pe masura



Si a fost O ZI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mona40

Nico, cer scuzele de rigoare. Nu vazusem mesajul tau ca raportul la "prestari" din weekend.
Iar contemporanii..stiu ei ce zic.

Mona
:)
Pe felie


Prima data, m-am gandit: chiar asa, nu ma ridic la inaltime, dupa ce am prestat cu atata talent (90% transpiratie, 10% inspiratie).
Apoi mi-a trecut prin minte ca n-ai vazut postarea anterioara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Floricico, da' te-ai plimbat nu gluma si ai gustat un pic din viata de aici. Iskender se gaseste si in Buc, undeva intr-o intersectie, pe Iancului dar nu se compara nici pe departe cu cel de aici. Asa ca, daca bb vrea iskender ... te urci in avion (daca ai voie, bineinteles) si ... te opresti in Ist, pe dreapta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Citat:
citat din mesajul lui guzelnico

Floricico, da' te-ai plimbat nu gluma si ai gustat un pic din viata de aici. Iskender se gaseste si in Buc, undeva intr-o intersectie, pe Iancului dar nu se compara nici pe departe cu cel de aici. Asa ca, daca bb vrea iskender ... te urci in avion (daca ai voie, bineinteles) si ... te opresti in Ist, pe dreapta.


Da, ne-am plimbat si taaare bine a fost, in octombrie anul trecut am fost. Am venit cu masina, ne-a deviat un nene politist de la traseul stabilit de GPS - era nu stiu ce accident - si ne-a redirectionat minunatul GPS prin stradutele de pe langa Grand Bazar. Sa il fi vazut pe sotul meu si 'tancul' de masina pe stradutele alea, cu oameni care puneau mana pe masina la genul 'lasa-ma sa trec eu', carucioare cu marfa trase sau impinse cu mana, a fost o aglomeratie ingrozitoare, iar sotul meu...de o calmitate si mai mare. La un moment dat era strada infundata cu o masina de marfa si am dat inapoi, ne-au ajutat vreo 2 turci sa intoarcem masina intr-un spatiu f mic, a facut iubitul meu sot vreo 25 de manevre ...asta in conditiile in care eram pe drum de muuuulte ore. Si intentionam sa ajungem la hotel.
Maica-mea se facuse mica-mica in spate, ca taica-miu nu e calm la volan. Si ea se gandea ca o sa izbucneasca si al meu la fel. Dar nu a fost cazul.
Dupa ce am reusit sa iesim din labirint, al meu a decretat ca ii e foame si am parcat masina si ne-am dus sa mancam la primul restaurant si apoi am cautat hotelul per-pedes. Abia apoi am mutat masina in fata hotelului.
Si da, am voie in avion si mor de dor de iskender. Cel putin inca vreo 6 saptamani mai am inca voie in avion, cred ca o sa prind si niste delegatii, asa...de ramas bun!!

Iskender la Iancului? Voi cauta. 'Ceva' e mai mult decat 'nimic'.



18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galliciana spune:


fetelor,......... inspiratie,.......transpiratie......
la dush cu voi!!

astept inca o minune in viata mea!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Citat:
citat din mesajul lui galliciana


fetelor,......... inspiratie,.......transpiratie......
la dush cu voi!!

astept inca o minune in viata mea!!!


SRI-istoooo, ai montat vreo camera in dusul din camera noastra???? Am facut si ... dus. Sau ... la dus..., mai exact.

Mergi la inceput