America (175)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Hilde spune:

Am cumparat, Pumba.
Am cumparat casa cu personalitate si nu prea. Mi-a placut mai mult locatia. E pe un delusor, cu brazi foarte inalti si bogati pe langa casa si are multe terase. In Ro aveam casa inconjurata de brazi, copilaria mea miroase a brad. :) si mi-am dorit mereu sa pot sa mai deschid geamul si sa simt mirosul de brad.

Aaaa...si suntem singuri pe strada asta. : ) Sunt trei case in a row de fapt dar fiecare casa are iesire la strazi diferite. Si am geamuri multe la dormitor. Pe care sotul nu le suporta ca e prea multa lumina dimineata.

Sa speram ca nu vin si responsabilitati prea multe. Astazi sunt rupta de oboseala, am muncit 12 ore ieri si noaptea trecuta n-am dormit prea bine ca nu eram obisnuita la noua casa.

Sanziana, iti spun ce carti au ramas si apoi vedem cum le trimit spre Florida. Ieri n-am mai rezistat sa sortez la carti, mi-am luat lumea in cap la un moment dat. : ) Ma duc astazi sa vad ce dezastru a ramas in urma si ce mai e de salvat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Citat:
citat din mesajul lui miereamara

Ar fi fost culmea sa ai gemeni!

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Baby Gator

www.eklipsse.net/gallery/" target="_blank">FineArt gallery


Listen to your children when they're young, and they'll listen to you when they're old.


LOL, vai de noi,adica de mine, ar fi fost!
Preze folosim cam 50% din timp, suntem foarte activi si ma tot gandeam cand naiba sa fi fost ziua in care s-a intamplat? :D.Gata, bine ca am trecut de asta! :)

Adriana si Aidan - 4 ani
A ticket to hell has never been funnier

"May the fleas of a thousand camels infest the crotch of the person who screws up your day and may their arms be too short to scratch...AMEN"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hilde spune:

Ramona, ref. la problema ta, ma gandesc ca poate iese bine pana la urma. Poate si profa asta o sa fie ok. Iti tin pumnii sa iasa bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

Panterutzo bine ca te-ai linistit!
Andreea multumim de urari!asemenea!
Miere vaiiiii m-am enervat si eu numai cand am citit.. ufff... multumesc lui DD ca nu am parte de o asemenea soacra..
Hilde bv pt noua casuta! ce frumos.. cu brazi.. si mie imi place asa.. poate candva.. eh.. sanatosi sa fim..



Mihaela, mamik fericit de Andra - 29 martie 2008

Pozici
www.onetruemedia.com/shared?p=88ed9962aab40888261d95&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul anisor
Povestea americancei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

hilde, sa va simtiti bine in noua casa!
adriana, am inteles, cand va fi momentul.
irina, imi pare rau de asa soacra, eu azi am inceput iar sa lacrimez cand ma gandesc ca intr-o saptamana a mea nu va mai fi aici :(
pup
ps abia astept sa treaca si ziua de maine sa intre buflea (please, spune-ne numele tau) cu mesajele ei


US

www.youtube.com/watch?v=2-KuPRYed1Q" target="_blank">Depeche Mode August 25, 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arminad spune:

Hilde,sa stapiniti sanatosi casa si sa o umpleti de copii!

Citat:
Si am geamuri multe la dormitor. Pe care sotul nu le suporta ca e prea multa lumina dimineata.

Nici eu nu suport lumina,ma tot cearta ai mei ca ii tin ca liliecii pe intuneric

Panteruto, bine ca scapasi! Eu te inteleg,nici eu n-am vrut al doilea copil imediat dupa primul din motive oarecum asemanatoare cu ale tale. Ma enerva teribil presiunea celor din jur de parca ei il cresteau si nu eu. Oricum m-am bucurat in final ca nu s-a oferit nimeni sa ma ajute sa-l cresc ca poate pateam ca si Miere se gasea careva sa il bata "preventiv" .Lol,Miere ce meserie are soacra-ta? Bine ca nu stati aproape.E destul ca v-ati facut ruda

Ramona,caposi texanii astiaVorba ta,era mai simplu daca nu-l mutau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

MIERE,eu nu as mai vorbi cu socra muuulti ani pentru asa o idee de a educa copiii.As considera-o un pericol pentru copil.Ma apuca rau de tot nervii...si teama si cida ca mai exista persoane cu astfel de mentalitati....si si mai rau....chiar atat de apropape de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Pai nu e aproape, hihi! Cred ca asta o macina rau!

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Baby Gator

www.eklipsse.net/gallery/" target="_blank">FineArt gallery


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

hilde felicitari pentru casuta! sa va bucurati de ea!
panteruto,mi-ai dat emotii. da voi va protejati nu gluma...sa stii ca e mai ieftin un sterilet.
miere,ai si tu una bucata soacra...sa nu va zic ce nervi am avut in Romania...la soacra, nici nu vreau sa imi aduc aminte

pe unde sunt reduceri fetelor acum de labor day

29 ianuarie 2009 a venit pe lume ciufulita Ana Teodora!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Hilde, felicitari pentru casuta! Sa o stapaniti sanatosi si sa va bucurati de ea. Suna bine, geamuri mari, brazi, fara vecini!

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Baby Gator

www.eklipsse.net/gallery/" target="_blank">FineArt gallery


Mergi la inceput