Gravidutze si mamici de Cluj - 132

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui elenuta23

m-am delectat cu pozele minunate din concediile voastre andreea si ramotare frumoase sunt
abia astept si eu concediu de anu viitor

ioanasara si sanatate muta

Elena , mamica lui Dragos Stefan (9mai2007) si
39+ Iulia Anamaria (DPN 11 sept)







elena, asteptam vestea cea mare... doamne ajuta!

ioana, mami de sara, nu te pot ajuta...dar cauta pe forum, sigur sunt discutii pe aceasta tema...sanatate multa!

*********************************************************
Andreea si Eric, micul meu univers... (9 decembrie 2007)

ERIC IN 2009...
www.onetruemedia.com/shared?p=75b19b17740aa34e16575b&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Eric la aproape 1 anisor...
ERIC
Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!

BLOGUL NOSTRU

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andree27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sara2007

CIAO gasca....m-am chinuit iarasi cateva zile sa va ajung din urma.

RAMO imi pare tare rau pt ce s-a intamplat,poate ti-am mai scris..nici numia stiu.dra cum au zis fetele,dupa primul CM puteti sa va puneti pe treaba..tinem pumnii sa fie totul bine.f frumoase pozele de la mare..

BINE AI VENIT PE LUME BEBELINA DE MARIETA...sa cresti mare mare,sanatoasa si frumoasa...

MELI imi pare rau pt piti a ta,chiar nu stiu ce sa zic,fa numa sa fie bine sa puteti pleca linistitisi imi pare tare rau si de ce am citit mia in urma cu bb2....cine stie,nu se stie niciodata..poate v-a mai fi,n-as prea crede ca nu..

ELENA vine IULIA?pai se pregateste serios daca ai avut deja contractii...poate vine chiar la termen...asteptam vesti despre reintalnirea cu D

IOANA13 frumoasa revedere la voi..oricum ma gandesc ca P e mai mamos fiind baiat,nu?

GABY f frumoase pozele de la petrecerea SAREI..acolo am tinut si noi,am inteles ca ai fost multumita.si eu ma fost multumita,numa mi-au facut un cd cu poze tare aiurea.voua?m-a emotionat reintalnirea cu SARA.SARA a mea e si ea mamoasa,dra parca nu chiar asa,poate si ca e obisnuita sa mearga cu taica-meo fara mine mia mult...nu stiu ce sa zic.cateodata mi-ar place sa fie mia mamoasa

CO felicitari pt frumoasa noastra pt acomodarea la gradi.deci e la gradi la particulari?eu pe SARA la stat am inscris-o la cresa.am inscris-o la cresa de care zicea MELI ca se aude ca e buna.la fel am auzit si noi ca ar fi cea mia buna din zona.acuma o sa vedem..nu ma grabesc deloc,ma descurajeaza si pe mine bolile..etc si faptul ca vine in dec bb.a inceput cresa in 1 aug si eu inca n-am facut nici un pas,atata doar ca ma fost sa vb si am spus ca amanam putin ca e in concediu,cand a fost plecata.ma gandesc ca ar trebui sa mergem odata sa nu se enerveze pe noi si sa nu o mai ieieasta-i sttaul...cum spuneai.sa fiu recunoscatoare ca au luat-o.

VELENAMARIA multa bafta si lui ericut cu acomodarea...

MAGDUTA multa bafta la licenta si multi pupici lui Victoras..

ANDREEA27 FELICITARI PT SARCINA..SA FIE INTR-UN CEAS BUN...

ELEDEA f frumoase pozele,chiar m-au delectat,cred ca a fost de vis.si ERIC a crescut tare mult.ce mortal e costumasul cu care e in apa.

ADAB sunteti la londra?ploua?

LORE nu ma ignorat deloc mesajul tau...l-am citit cu mare atentie si ma bucur ca ai scris si ca esti alaturi de mine.acuma sunt bine,,,,sper sa fie tot asa.numa nici asa nu-i bine..odata alba,odata neagra.sper din tot sufletul ca si tie sa-ti fie bine si sa treci peste toate cu bine,multa sanatate lui DAVID..

NOI ne-am luptat zilele astea cu o alergie de la ceva muscatura de insecta.ori ceva tantar,ori ceva paianjen.s-a trezit intr-o dim putin umflata la frunte,am crezut ca s-a lovit si am ignorat total,apoi pe parcursul zilei s-a tot umflat si se vedea clar ca nu e lovitura ca ar fi rosie sau vantaie..dra se tot umfla doar si se vedeau vreo 3 intepaturi pe frunte si ochi.am sunat pediatra si mi-a spus fenistil si gheata.m-am linistit si n-am mai bagta de seama ,dar in parc m-au speriat alte mamici sa merg la UPU ca e periculos in frunte.si bine ca m-am dus.i-au facut ceva injectie pe vena si mi-a dat ceva tratament acasa.au zis ca daca era localizat in alta parte nu era probl,dar asa i se putea umfla limba peste nopate si sa nu mai aiba aer...doamne feri.SI chiar as vrea sa spun ca mai bine mergeti pt orice la upu decat sa se intample altceva mai grav.de cauma incolo si sa par paranoica voi merge cu ea..acuma e bine,parca nu s-a intamplat nimica.dar nasol e ca n-am aflat de la ce ar fi si de ce s-o feresc.azi dim am mai observat vreo 4 muscaturi pe picioare care o mananca si se fac mari...dra nu s-au umflat ca si cea din frunte.e drept ca acuma e si sub tratamentul de alergie.si pana la 3 ani nu pot sa-i fac testul..

SI inca o intrebare pt cele cu stiinta in stoma sau nu numia..poate cele care ati trecut prin asa ceva..ca sunt cam disperata si apoi chiar o inchei ca m-am intins mult..E VOIE OARE SA MERG LA DENTIST SI SA-MI FACA ANESTEZIE?AM 24 DE SAPT..ACUMA INTRU SI DIN CATE MA INTELES IN TRIMESTRUL 2 AR FI VOIE...DAR NICI NU M-AS RISCA DACA AR FI CEL MAI MIC RISC...AM O MASEA CARE MA CHINUIE F TRAE DE VREO 8 LUNI,N-AM TRATAT-O LA TIMP SI ACUMA SE AGRAVEAZA RAU DE TOT.NUMIA DORM NOPTILE DIN CAUZA EI SI MIE FRICA SA NU FAC VREUN ABCES DE PUROI PRIN TRIMESTRUL3,CRED CA ATUNCI CHIAR N-AR FI VOIE...VA ROG MULT SA-MI RASPUNDETI..

NOPATE BUNA la toata lumea...si eu am lasat-o pe sara la taica-meo pana maine,ca nu se poate dormi din cauza prafului...tot asa e la noi,mai avem mult si bine pana le punem la pct pe toate...sper sa terminam sa putem sta in curatenie si ordine...v-am pupat

ioana...mami de sara si graviduta in 21 sapt


Ioana ,AdaB este stomatoloaga dar acum e la Londra pana maine asa ca daca mai astepti putin iti va raspunde ea,dar daca nu ma insel si Meli este in domeniu.Multa sanatate!!!

Pe mine ma mai doare burtica,dar marti la ora 15 ma duc la dr meu!!Abia astept,sper sa ie totul in ordine!!va pup si noapte buna!!

Uitasem!Andreea mami de Eric senior, cu Eric junior am admirat pozele voastre care cand il vedea pe Ericutul tau asa radea si tot ii povestea ceva.

Andreea , de Eric (31 Mai 2008)

Evolutia lui Eric

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andree27


Uitasem!Andreea mami de Eric senior, cu Eric junior am admirat pozele voastre care cand il vedea pe Ericutul tau asa radea si tot ii povestea ceva.

Andreea , de Eric (31 Mai 2008)

Evolutia lui Eric




Andreea, multumim pt vizionare.. cred ca cei doi trebuie sa se si cunaosca..sa vezi atunci povesti...

uffff de habauca ce-am fost (inca nu mi-am revenit dupa concediu) am uitat sa te felicit pt sarcina!!! sper ca totul sa fie in regula si sa ai un bb sanatos si dulce ca Eric junior! sarcina usoara!

*********************************************************
Andreea si Eric, micul meu univers... (9 decembrie 2007)

ERIC IN 2009...
www.onetruemedia.com/shared?p=75b19b17740aa34e16575b&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Eric la aproape 1 anisor...
ERIC
Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!

BLOGUL NOSTRU

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaAlina spune:

Alinabojuc – mii de scuze daca ti-am facut cumva pofta… am uitat de clubul “pofticioaselor”…



Ancab – carevasazica si voi intregiti randurile de luni! Tinem pumnii! Sa fie totul bine si Stefan sa fie un exemplu!



Andreea – foarte frumos concediu cred ca ati avut!



Ramonella – ce domnisoara frumoasa aveti voi! a crescut beiuta noastra!



ma enerveaza calculatorul de acasa ca nu ma lasa sa prelucrez mesajul... ufff!



Oana-Alina si Maria-Teodora (30.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaAlina spune:

BEX - ne vedem maine dimineata! vom vedea cum va fi o noua zi de gradi! speram ca bine....

Oana-Alina si Maria-Teodora (30.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Buna dimineata!!!

Poftiti la o cu iz de "Afaceri Internationale"

Co, Oana, Gabi, Anca, mult succes copilasilor la cresa!!! Va asteptam cu impresii si cu vesti bune!

Andreea, am vizionat pozele, sunteti o familie tare frumoasa iar locatia mi-a placut foarte mult!

Ramona, se pare ca si lui Bea i-a placut la mare!

Andreea (cealalta), sa ne anunti si pe noi ce face samburelul din burtica.

Alex, am zarit-o pe Tiadris in afisul din statia Agronomie

Ma retrag cu cartile mele...Alexia inca doarme..are un program total dat peste cap...Cand doarme ziua, seara se culca la 00:00. Cand nu doarme ziua, deja de pe la 18:00 nu ma mai inteleg cu ea. Si tot asa...Sper sa isi regleze programul odata

O saptamana frumoasa tuturor!!!!

PS: Ati aobservat ca a venit toamna?



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

www.alexdamian.com/" target="_blank">Sa-l ajutam sa lupte...

ABSOLVENTE!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinabojuc spune:

Citat:
citat din mesajul lui OanaAlina

Alinabojuc – mii de scuze daca ti-am facut cumva pofta… am uitat de clubul “pofticioaselor”…

Stai linistita ca nu sunt pofticioasa. in afara sarcinii da insa acum in sarcina de putine ori am avut pofte. oricum m-am saturat cu mirosul de zacusca de pe la vecinele harnice.
mami_alexia din pacate a venit toamna desi parca vad ca mai incolo va fi iar caldut. ne pacaleste putin.
Elena cum esti?


www.flickr.com/photos/22219026@N04/" target="_blank">POZE

alina Alexandra

DPN 20 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bex spune:

Neata, Adriana, Alina Si fetelor care mai sunteti in zona!

O noua saptamana la gradi, sper sa fie in regula...ne-am avzut cu sara, mama, tata si bunica, sper sa aiba o zi buna azi si pe Maria, Oanei am vazut-o putin, fetele sunt colege, Sara si Maria, pana la urma cred ca au fost repartizate in ordine inscrierii... cu exceptia ca Oana a cerut grupa cealata...nu stiu, mi-ar fi placut sa fe fetele toate 3 colege, sa mai schimb impresii cu mamicile, dar asta e...

Anca succes lui Stefan!!!

Adriana spor la studiu, la ce master mergi?

Desi teoretic am diminetile libere eu inca nu am pot aduna sa ma apuc concret de treaba...am tot sortat haine, facut curat, din astea si brusc era 12...asta e, sper s ama organizez mai bien dupa ce stiu ca e totul in regula la gradinita.

Si da...eu am simtit toamna aproape, cam cu ziua mea consider avra incheiata, asa ca m-am obisnuit cu idee...

Andreea, Ramofoarte faine pozele, copilasii draguti foc! Locatia voastra a fost faina, Andreea, ce hotel era?

Elena da-ne un buna dimineata sa stim ca inca esti in zona!!!

O zi minunata, mari si mici!

Co + Carina Alysa (13 noiembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Co, merg pe Afaceri Internationale. Si pana la urma mergi sa stai cate o ora acolo?



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

www.alexdamian.com/" target="_blank">Sa-l ajutam sa lupte...

ABSOLVENTE!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bex spune:

Adriana, deocamdata a ramas cumintica acolo, e cu educatoare=, nu are treba, dar ma gandesc sa merg cam dupa 11, cand ies afara si sa stau pana la finalul zilei, sa o ajut eu deocamdata si la masa...macar vreo 2-3 zile. Sa vad cum merg lucrurile, din pacate nu am prins-o singura pe tipa, sa vorbesc cu ea...ca nu vroiam sa detaliez de fata cu alti parinti...Spor la treba, sper sa fie fain masterul:)

Co + Carina Alysa (13 noiembrie 2007)

Mergi la inceput