FIV 240

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns huski spune:

Alina, ....nu pot sa cred....sunt socata...
Doamne, nu am cuvinte....m-a apucat tremuratul. Te urmaream cu mare interes ca aveam cam aceleasi saptamani de sarcina.
DE CE DOAMNE, DE CE ???

Sper din suflet sa ai putere sa treci peste acest cumplit episod din viata ta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Looana spune:

Alina nu pot sa cred ce am citit,nu am cuvinte sunt scoata....sunt alaturi de tine te imbratiesesc cu drag . Iti doresc multa,multa putere ,refacere si sper din suflet sa ai putere sa treci peste acesta suferinta.

Looana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

ALINUTA,draga de tine,imi pare tare rau Ma rog ca bunul Dumnezeu sa-ti dea putere sa te ridici si sa mergi mai departe.E cumplit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

alina,viata este nedreapta,nimic nu poate sa-ti aline durerea ,te imbratisez
luck,da eu fac fiv pe "CM natural",am pus in ghilimele fiindca eu tot voi face o stimulare mai usoara de 150 ui/zi,nu stiu ce sa zic care sint preturile ,la inceput mi-a zis ca din pacate sint la fel ,dar apoi dr meu mi-a promis ca vorb cu cei de la clinica sa-mi faca o reducere fiindca am mai facut 2 IA acolo si nu mai aveau rost inseminarile si ca nu raspund la stimulari ,a durat dar mi-a obtinut o reducere bunicica,nu stiu care este pretul sau daca a obtinut doar dr meu o reducere pt cazul meu si ca sa intrebi nu cred ca iti va zice la tel sau prin mail ,ca au mai incercat fete,doar daca te vei programa la vre-un dr
imi pare tare rau ca ai obtinut doar un folicul,stiu cum e si te inteleg perfect,iti doresc mult noroc



dumnezeu ma va ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

Alina, foarte trist ce ti s a intamplat..Dumnezeu sa te ajute , sa treci peste acest moment greu si sa ti dea putere sa continui lupta..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

luck,m-am uitat pe listutza si am observat ca ai facut un FIV si o stimulare la SIBIU cu dr Chicea ,eu stiu ai putea sa vorbesti cu el,dar mie imi vine sa cred ca a obtinut Ispasoiu reducera ca el e mai sufletist se gindeste si la banii nostri (si cuvintele lui au fost:doar atita reducere am putut obtine) ,sper sa ma insel,dar ar fi bine totusi sa intrebi cumva....
uff si mai ai o stimulare si un fiv in Ungaria nereusite,greu ,f greu
imi permit sa te intreb cu ce si cita cantitate de stimulare ai facut?
numai bine iti doresc




dumnezeu ma va ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cora79 spune:

Alina,imi pare sincer rau . Sper sa fii puternica si sa te refaci cat mai repede

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

Alina sincer imi pare foarte tare rau de ceea ce vi sa intamplat sper sa va ajute DD sa va ridicati mai puternici.
Renumitul prof.Marinescu chiar nu a avut timp de joi sa vina sa te consulte 5 minute, fiindca erai pacienta lui, nu ?
Sunt foarte dezamagita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystyna75 spune:

Buna Bytzi! ma scuzi,dar nu am retinut unde vei face fiv pe ciclu natural si cat te costa? vreau sa incerc si eu pe natural. eu am 3 fiv-uri nereusite, toate 3 cu stimulari. Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALINAOPREA spune:

Fetelor va multumesc pt. incurajari cu toate ca nimic nu ma poate consola acum..........va inchipuiti , si unele dintre voi stiti din experienta (n-am mai avea-o) cat este de greu.

Catalina- atunci cand scriam mesajul ma gandeam la tine ,ca o sa-mi raspunzi prima ,avand in vedere ce experiente traumatizante ai avut si tu.

Denisa - sa sti ca intradevar renumitul profesor Marinescu nu a avut timp de joi pana sambata sa ma vada 5 minute.Si da sunt paciena lui de ceva timp si el mi-a facut FIV-ul.

In tot timpul cat am stat internata nu m-a vazut nici un medic ,nici macar medicul de garda.......numai la internare m-a consultat o stagiara si pana la sfarsit nu am luat contact decat cu asistentele.
De vineri dupaamiaza le-am anuntat pe asistente ca s-ar putea sa pierd lichid amniotic si ele-mi spuneau ca e urina.....
Am fost tratata cu multa raceala si indiferenta...chiar daca am cotizat de fiecare data......

Off topic :
Vreau sa va intreb daca stiti cumva....eu am cerut analiza patologica a copilului ,dar la plecare m-au pus sa semnez ca sunt de acord cu incinerarea.......asta se va intampla dupa ce-l analizeaza..nu-i asa ?
Ca sotul meu zice ca nu-mi vor mai da rezultatul analizei pt. ca am semnat......

I-mi pare rau ca v-am intristat cu nenorocirea mea......
Sper ca voi toate sa fiti sanatoase (si bebicii la fel unde e cazul)


Alina

Mergi la inceput