Burtici fericite de septembrie-octombrie (189)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

MONICA ce bebic frumos ai!!! si mie mi-a placut poza cu manuta la fata dar si salopeta lui verde.Azi cand calcam la hainute ma gandeam la tine,ca ti-ai vazut visul implinit si mi-am dat seama cat de mult de iubeste D-ZEU pe toate si am speranta ca si bebicu meu o sa fie bine
AIDA f mult platesti la un control,si eu sarcina trecuta tot asa dadeam la BUC si asta a fost unu din motivele pt care nu m-am mai dus,plus ca daca ma apuca nu mai ajung eu la BUC,oricum bafta multa maine si numai vesti bune
RALUK si eu cand am o stare proasta fac curat,calc sau plang,asa ca spor la treburi ca stiu ca in BM nu ai unde sa te duci la film,am fost eu acum 2 ani la cinema acolo si am fost 4 oameni in sala
MIHA bine ai reenit acasa,hai ca mai ai putin
ALEX felicitari pt cumparaturi si sa le poarte bebelusa sanatoasa
CRISBEBE bafta la control si te asteptam cu vesti
DANUTA ma bucur ca ai primit vesti bune,hai ca se va rezolva totul
ANCO nu te enerva ca nu are rost,las ca o sa vina vremea sa nu mai apelezi la nimeni si sa le faci tu pe toate
ELLENUTA ce-mi place ca ai scris zilnic de cateva zile
MIMIKA ce bine ca s-au ingrasat bebici,iar recipientele alea nu sunt prea mici?!adica exista si mai mari si mai mici?!
TECHILA ma bucur ca Stefanut e bine
CRISTINA nici eu nu pt dormi cand stiu ca urmeaza un eveniment important sau si daca adorm visez ca nu ajung sau ca nu sunt incaltata sau imbracata adecvat,sper sa te odihnesti macar putin
IOANA nu-ti mai fa probleme din cauza banilor,sunt sigura ca totul va fi bine indiferent cat le dai
fetele,revin imediat cu alt mesaj


36+ IRINEL ANDREI



BEBELICA MADALINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioanna81
doctorita niciodata nu a fost foarte incantata de nasterea normala in cazul meu dar numai in urma cu o luna a inceput sa-mi spuna ca s-ar putea sa fie bazinul prea ingust si sa nu pot naste normal.


Buna!
Si mie mi-a zis dr inca de la inceput ca nu voi putea naste normal din cauza de bazin ingust, dar intre timp am schimbat-o(pe motiv ca nu ma putea asista la nastere si avea de gand sa ma paseze in luna a 8-a unui coleg care mi-ar fi facut cezariana, ce-i drept la termne nu programata... si asta mi-a zis-o in luna a 5-a).
Noul dr. n-a comentat nimic de bazinul meu, ba chiar s-a ofticat cand a vazut ca Tudorita are cordonul infasurat si mi-a zis ca spera sa sa desfasoare. Acum mie mi-e cam frica de naturala ca bebe o sa aiba in jur de 3500g si nu pot sa nu ma gandesc la ce a zis dr vechi.
Merg maine la control si sunt hotarata sa-i vorbesc si despre asta.

Iulia 34+ cu "Tudorita Mihaita"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

FELICITARI ALINUS BUN VENIT PE LUME BEBE DORIS MARIA,SA FI SANATOASA SI PAPACIOASA

HAI RALU

HAI DANADAM

HAI CRISTINA

HAI ANAMARIA

36+ IRINEL ANDREI



BEBELICA MADALINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

Si binenteles la sf despre mine,am calcat hainutele lui bebe,le-am aranjat si am facut din bagaj.Ca o nesimtita ce sunt nu am notat si eu ce au pus fetele in bagaj asa ca rog cine are timp si chef sa-mi trimeata si mie un PM cu ce au pus ca sa nu dezbatem iar subiectul asta pe forum si sa deranjam
Binenteles ca a trebuit sa-mi fac si putini nervi cu mamicuta mea dar mi-au trecut repede ca s-a inchis in dormitor
Apropo de tigani cu urarile lor,eu am o familie langa ai mei si mi-a zis vecinu ca nasc la zi mare,adica de SF MARIE,oare asa sa fie
Bebe e zvapaiat,ma intorc din ce in ce mai greu noaptea si ma trezesc cu dureri la toate alea,solduri,picioare,mijloc,pasa dar mai rezist eu.
Va pupic si sunt prin preajma

36+ IRINEL ANDREI



BEBELICA MADALINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

madalina, recipientele pentru urocultura au in jur de 100ml. Mie mi se par OK pana acum.

hi5
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

FELICITARI ALINUS sa va traiasca puiutul, Doris Maria, sa va umple casa de bucurie!!

Dragos este un scump; sa va traiasca Monica, sa creasca mare si frumos!

Cristina tinem pumnii pentru maine si scoatem fetele la treaba

Se pare ca nici eu nu sunt cu o fata happy astazi..posibil de la vreme; stau in pat cu o carte in mana si astept sa-mi treaca
maine poate montam patutul

pup pe toate fetele, cu mare drag!

Dana 35s mamica mandra de
Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Ce liniste pe aici, oare pe unde bantuiti?

----------------------------------------------
Alexandra 36s+ cu fluturasul Alessia (Ruxandra)
Bbelusa cea iubita

Da Doamne sa ne nastem sanatoase

AMR aprox 3 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:


Moni , super poze, super bebe, cum spunea si Camy, un vis implinit. Sa va dea D-zeu sanatate si bucurii.

raluk16 si dana15 sa va treacaa blue mood.

Ellenuta, daca faci operatia aceea, te mai bagi la bb3?

Alex, te simt mai vesela azi si ma bucur uite ce face un shopping la casa omului .

Cristina, iesi din casa ca Anamaria.... ca altfel morcovelu' creste, creste ..... si pana vine sotz acasa te trec toate starile , si, da, neparat ar merge un Ice Age sa iti ia putin stresul.

Aida te asteptam cu vestile proaspete de la doftorul foarte scump .

Miha, stii tu vorba aia weekend placut si tinem pumnii pentru luni la 8 si jum.

Ioanna, pana pe 18 mai sunt atatea zile in care sa nasti. oricum noi facem galerie si suntem alaturi de tine in both cases.

Manga, esti deja acasa cu o margherita fara alcool langa tine, enjoying the freedom, right ?

Danuta uite ca iese soarele si la tine. Tinem pumnii pentru vesti bune.

revin




36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

deci am ajuns acasa , sunt rupta in 'pasare' nu mai pot .
Am scapat cu 340 lei ca a facut doar 3D si doppler si consult,
Am programat pe 14 septembrie cezariana , asta daca mai rezist ca tot asta ma intreba daca sunt sigura ca mai rezist
Bebe mare si nu a putut sa aproximeze nimic , doar ca mare , inimioara OK , placenta OK inca se face transferul foarte bine , lichid este suficient (a zis ca atat cat este de obicei la bebeii mari) , durerea la ficat - este dezlegat misterul ... am vazut degetelele la picior cum stau pe ficat si storcosesc bunatate de organ , capul destul de jos si din cauza asta ma apasa si ma doare si iar nu i-am vazut moaca , colul lung si inchis ... in rest nu mai stiu.
A , ca sa nu astept pe hol m-au bagat in salon sa stau intinsa si era cat pe ce sa adorm si a venit si mi-a luat tensiunea 125/76 si am cu 16 kg mai mult ca la inceput , nu prezint edeme ...

... cam atat cred. Gata , ma bag la recuperari ca nu mai tine gasca de burtoshele si mamicele



Aida ... 37+ AMR max 11 zile
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Ce le place oamenilor astora sa-si dea cu parerea . Puteai sa-i pui si 3 de m daca asa aveai chef, ca doar e copilul tau. Asa ma bateau si pe mine la cap sa-i pun lui Matei si prenumele Andrei ca s-a nascut cu o zi inainte de Sf Andrei. Mie imi place Andrei dar Matei Andrei chiar nu suna bine, iar Matei e prenumele pe care mi l-am dorit dintotdeauna. Bineinteles ca le-am zis sa-si vada de treaba.



Citat:
citat din mesajul lui cristina_ana

Anco,lasa ca si marti e bine, ca e Sf. Maria!
Eu am refuzat sa nasc marti pentru ca sunt sigura ca toata lumea m-ar fi batut la cap sa ii pun fetitei numele de Maria si nu vroiam asta. Nu ca nu mi-ar place numele, e super frumos, dar eu sunt hotarata la Emma Ioana inca de cand am vazut testul pozitiv, si nu vreau sa mai fac cum vor altii.
Si asa mi-au sarit toti in cap ca de ce vreau sa pun Emma cu doi de m, ca e ciudat, ca se incurca in acte, etc. Uite de-aia vreau, ca-i fata mea si asa imi place mie!

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 38+ cu ( Emma Ioana )
POZE


Roxana, mami de pui nazdravan Matei (29.11.2007) si cu piciulina roz Maria 38+

AMR 6 zile





Mergi la inceput