Burtici fericite de septembrie-octombrie (189)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anco spune:

cred ca a venit cumnata , va las pentru o vreme ca stau cu ea prin bucatarie.


anco 38+???? si

poze

LUNI, 7 SEPTEMBRIE INTERNAREA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anco spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristina_ana

Vai, nu pot sa creeeed!!!!!
Tocmai m-a sunat doctorita sa-mi spuna ca luni nu se mai poate sa nasc, ca e super aglomerat, asa ca a ramas pentru MAINE!!!!
Gata, am intrat in panica, trebuie neaparat sa ma linistesc cumva!
Stiti voi vorba aia, cu ai grija ce iti doresti, ca se poate indeplini! Eu vroiam mai repede, dar acum mi s-a facut frica rau!

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 38+ cu ( Emma Ioana )
POZE



calmeaza-te cristina. iti tinem pumnii. si eu ti-i tin ca daca era luni nu puteam din cauza ca mi-ii tineam mie.

anco 38+???? si

poze

LUNI, 7 SEPTEMBRIE INTERNAREA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristina_ana

Vai, nu pot sa creeeed!!!!!
Tocmai m-a sunat doctorita sa-mi spuna ca luni nu se mai poate sa nasc, ca e super aglomerat, asa ca a ramas pentru MAINE!!!!
Gata, am intrat in panica, trebuie neaparat sa ma linistesc cumva!
Stiti voi vorba aia, cu ai grija ce iti doresti, ca se poate indeplini! Eu vroiam mai repede, dar acum mi s-a facut frica rau!

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 38+ cu ( Emma Ioana )
POZE


Of, ce scumpica esti!

Hai ca va fi bine, gandeste-te la puiul tau mai mare, ca voiai sa nasti cat de repede sa-l vezi si pe el cat de repede!

Intr-adevar, pentru psihicul tau (la noapte) ar fi fost mai fain sa mergi maine numai in vizita cu bagajelul si sa tot ramai. Dar asa, daca tot stii, relaxeaza-te azi, sa nu te prind ca te apuci sa faci mancare!

33+ Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

Citat:


Ioanna, imi pare tare rau ca exact acuma pe final sunt probleme "organizatorice"... ooofff si ea nu a stiut sa-ti spuna pana acuma ca merge in concediu? La mine doctorul mi-a spus din primavara ca merge in luna iunie in concediu si in rest e disponibil oricand... Acuma tu stii cum sunt ceilalti doctori de acolo, cum se intelege doctorita ta cu ei,... Poate are un doctor cu care face de obicei astfel de schimburi, ajuta si ea... Poate stii tu ca acolo la spital sunt doctori buni de tot si atunci daca ea pune vorba buna, n-ai emotii. Deci tu stii care e toata situatia. Treaba cu bazinul a masurat-o inauntru? Intre oasele bazinului? Si a comparat cu capul bebeului?


daca a masurat vreodata mie nu mi-a spus. am decis. m[ duc cu fruntea sus, intreb daca are un medic bun care ii tine locul. daca n-are fac cezariana. cred ca pana pe 13 bebe va trece de 3000 de gr deci ar fi ok.

m-a linistit si alexandra asa ca mi-am mai revenit.



Ioana 37+ cu

AMR 3 SAPTAMĀNI

bebe Carol Ioan album Webshots

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Eu sunt cam blue azi... din cauza schimbarii vremii... ploua la noi si din cauza asta ma doare capul, sunt somnoroasa si n-am chef de nimic... Am fost pana prin real si cred ca imi voi face ceva de lucru prin casa. Ca alta data imi era lene sa ma apuc de ordine prin dulapuri cand vedeam soarele afara

33+ Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioanna81

Citat:


Ioanna, imi pare tare rau ca exact acuma pe final sunt probleme "organizatorice"... ooofff si ea nu a stiut sa-ti spuna pana acuma ca merge in concediu? La mine doctorul mi-a spus din primavara ca merge in luna iunie in concediu si in rest e disponibil oricand... Acuma tu stii cum sunt ceilalti doctori de acolo, cum se intelege doctorita ta cu ei,... Poate are un doctor cu care face de obicei astfel de schimburi, ajuta si ea... Poate stii tu ca acolo la spital sunt doctori buni de tot si atunci daca ea pune vorba buna, n-ai emotii. Deci tu stii care e toata situatia. Treaba cu bazinul a masurat-o inauntru? Intre oasele bazinului? Si a comparat cu capul bebeului?


daca a masurat vreodata mie nu mi-a spus. am decis. m[ duc cu fruntea sus, intreb daca are un medic bun care ii tine locul. daca n-are fac cezariana. cred ca pana pe 13 bebe va trece de 3000 de gr deci ar fi ok.

m-a linistit si alexandra asa ca mi-am mai revenit.



Ioana 37+ cu

AMR 3 SAPTAMĀNI

bebe Carol Ioan album Webshots




Imi place ca te simt hotarata si optimista. Asa e cel mai bine.

33+ Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

e mai bine asa! pe principiul curaj gaina ca te tai!

partea faina ar fi sa vina el mai devreme si scapam de atatea griji. ca si-asa incep sa am contractii putin dureroase din cand in cand si sa ma simt ciudat!

Ioana 37+ cu

AMR 3 SAPTAMĀNI

bebe Carol Ioan album Webshots

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anco spune:

bineinteles ca nu a venit cumnata nesimtita desi s-a dus sotzul dupa ea cu masina si eu am vazut masina jos si de-aia am crezut ca a venit.
dar vine o prietena in vizita asa ca tot va las.

anco 38+???? si

poze

LUNI, 7 SEPTEMBRIE INTERNAREA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Raluk, da-o incolo de ordine prin dulap si culca-te sau du-te la un film, ceva, in oras! Pai cand esti deprimata, daca te mai apuci si de facut curatenie, te apuca si mai tare dracii!!!!
Si cu nasterea mea de maine, asa e, trebuie sa ma linistesc cumva. A fost socul mare, cand am primit telefonul, dar acum incerc sa ma obisnuiesc cu gandul si pana diseara o sa fiu bine!
Si daca va spun ca nici nu am apucat sa vad Ice Age! Trebuia sa ma duc miercuri, dar cand sa iesim pe usa ne-au sunat niste prieteni sa venim la o terasa si am renuntat la film. Poate ma duc diseara, daca oi avea starea necesara! Daca nu, adio Ice Age!

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 38+ cu ( Emma Ioana )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anco spune:

asa m-a luat brusc o durere de cap, cred ca de nervi.

anco 38+???? si

poze

LUNI, 7 SEPTEMBRIE INTERNAREA

Mergi la inceput