Mamici de fulgusori de nov - dec 2009 (95)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Floricik, mii de felicitari, ce frumos de dezvolta micutza, bravo! 26 + Chiara Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Shtephy, Andre multumesc Andre, te asteptam si pe tine cu vesti la fel de bune . Daa ?
Shtephy de unde stii cum o cheama pe fi-mea? Eu chiar 'grasunica' in zic Deocamdata asta e numele ei
Ramonika noi avem DPN apropiate iar fetita mea are tot 1 kg. Dr a zis ca e f bine. Deci sa nu-ti faci griji
Am reusit sa iau azi si rezultatele la sange(doar calciu, fier si glicemia) si sunt ok. Nu-mi vine a crede ca sunt ok cu calciu Tot timpul eram sub limita

26+

http://bd.lilypie.com/iQIrp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui floricikAndre, te asteptam si pe tine cu vesti la fel de bune . Daa ?
Sper si eu, multumesc 26 + Chiara Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Hello fetelor,
Eu cred ca functionez pe alt fus orar. La 4 m-am culcat azi dimineata cu o pauza de susu pe la 8, si de la 8 jumate am mai dormit pana la 11. Vad ca incep sa confund ziua cu noaptea si nu-mi convine...
Am facut si papica , spaghete bolognese (a la Andre) care au iesit chiar bune, desi nu am pus cine stie ce condimente, doar sare, piper si busuioc proaspat la sf.

Ati tot vb de pozitii de somn. Desi stiam ca e bine pt bebe sa dormi pe stanga, nu prea reusesc. Eu cum stau tolanita in pat toata ziua, 80% din timp stau intinsa pe partea dreapta, pe stanga amortesc f repede, plus ca e si greu de tastat . Pe spate nu am putut sa stau sau sa dorm niciodata.

Scutecele alea bio... sau reutilizabile, nu cred ca ma incumet sa le folosesc nici daca le-as primi gratis. Am eu o fobie pt ele. Plus ca mi se pare si greu mai ales ca vine iarna...tre sa ai mai multe de schimb, sa le speli des..si sa ai si unde sa le usuci repede. Is prea comoda pt asa ceva.
Eu ma gandesc cum o sa fac cu hainele sa le usuc mai repede la iarna, chiar daca o sa spal eu in fiecare zi, nu am unde sa le scot la aer. Noi si acuma le punem pe uscator din ala rabatabil in camera. Iarna o sa fie nasol cu ele, ca nu as vrea nici sa le pun pe calorifer sa se faca aburi in camera.

Cu biberoanele, cred ca pt inceput, pana pe la 4 luni nu o sa avem probleme ca o sa ni le sparga bebe, daca luam din alea de sticla, de care intentionez sa achizitionez si eu 2, unu mare si unu mic. Apoi mai vedem noi de care luam, si oricum daca le inlocuim mai des, cam la 2 luni am inteles ca sunt ok.

Ma mai gandesc ce vroiam sa zic....ca zici ca is , citesc tot si nu mai stiu ce vreau sa zic dupa aia.

Ramona,
31+ DOMINIC ANDREI
noi 3


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Fetelor am vazut ca ati discutat despre produsele pt bb fara parabeni.
O prietena care lucreaza la farmacie spunea ca produsele de la Sanosan contin parabeni...si ca cele de la Nivea ar fi ok. Shtephy, parca tu scriai ca si la Nivea ai vazut 'chestii' dubioase la ingrediente.
Cred ca cele mai bune sunt astea organice. Sor-mea care e fan chestii din astea are produse de la Rangali( pe google gasiti imediat site-ul) si e f multumita de ele. Vad ca au produse pt sarcina si pt bebei.Sunt trecute si ingredientele. Un sampon+gel de dus (250 ml) - 24 ron. Cam astea sunt preturile.
Va

26+

http://bd.lilypie.com/iQIrp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

M-AM INTORS DIN PLIMBARI
...am adus si wrap-ul...am incercat sa-l pun pe mine...dar burtica isi spune cuvantul..asa ca l-am anuntat pe Pustache ca diseara face pe manechinul ...pare ok....dar sa vedem, oricum nu a costat mult, cu tot cu transport 98 ron...eu zic ca este ok

Am cumparat si paturica pt carut...este asa de moale...si e galbena...imi place culoarea asta la nebunie


In rest...m-am plimbat iar toata ziua...am cumparat si papuci pt spital...asa ca pt bagajul meu mai am de cumparat doar vata, tampoane pt sani si chiloti...am vazut undeva cu 10 ron /pereche....si aratau f bine...acum nu prea ma indur sa cumpar 7 perechi si sa dau dintr-o data 70 ron..cred ca luna asta cumpar jumatate si cealalta luna...restul.

laviniablaga esti o scumpica

Monis sper sa scapi repede de servici si sa-ti intrii in drepturi fara stres si fara batai de cap

Biberoanele de la Nuk cum am mai spus...eu am astfel de biberoane, am citit prospectul si scrie ca este FREE BPA!!!


Acum mai trag o fuga pana la banca...
Va pupcacesc..un we placut!!

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

http://nshrine.com/shrine/Darius

Sa-l ajutam pe Alex


30+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Citat:
citat din mesajul lui camy_pus



In rest...m-am plimbat iar toata ziua...am cumparat si papuci pt spital...asa ca pt bagajul meu mai am de cumparat doar vata, tampoane pt sani si chiloti...am vazut undeva cu 10 ron /pereche....si aratau f bine...acum nu prea ma indur sa cumpar 7 perechi si sa dau dintr-o data 70 ron..cred ca luna asta cumpar jumatate si cealalta luna...restul.




salut burtici ... va citesc de dimineata dar nu prea am avut ce sa scriu...sunt in pana de inspiratie...

Camy eu am gasit la Carrefour set de 3 perechi de chiloti din bumbac la reducere 7,99 ron ... asta inseamna 9 perechi cu 24 ron ...convenabil zic eu...


Anca 30+ Daria

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui floricik

Fetelor am vazut ca ati discutat despre produsele pt bb fara parabeni.



sa va traiasca galusca, ma bucur ca sunteti bine

28+ Remus Andrei
http://www.popasmusic.com
www.inimacopiilor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:



Spunea o burtica ca are dureri jos ..la "dansa"....eu am de azi dimineata in ...sunt dureri scurte ca timp ,da ca niste cutite infipte in locul "sfant"

aaaa....si am mai patit o chestie naspa aseara...m=am intors de pe stg pe dr peste burta si m-a durut ingrozitor si doar m-am atins putin cu burta de pat

29+ cu Maya Andreea

bebe
www.youtube.com/watch?v=TBPTDO-GMV0" target="_blank">Pentru sotul meu! TE IUBESC!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Floricik mersi de ideea cu Rangali.Bine ar fi sa gasim toate produsele astea si pe piata .
produsele Nivea si ele au intr-adevar uraciosi din aia.

E bine ca macar ii spuneti grasunik,noi nici macar atat.Nu avem nici o idee cu numele.Ce ne place azi ,nu ne mai place maine

_
Ramona,mami deStefania - Francesca (20.11.2006) si 26+

Mergi la inceput