PRIETENE FARA TITLU (47)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Tocmai ce s-a trezit si Razvan, a dormit 3 ore, de luni se cam termina cu luxul si huzureala. Azi a mancat foarte bine de pranz, ori era lihnit ori i-a placut, tot ficatel cu pilaf.
Azi l-am dus din nou (la cerere) la tobogan la Mc Donald, vine frigul si-l vor tine inchis, daca-mi amintesc bine. Am facut si ceva piata, ne-am intalnit si cu Cristian (unul din prietenii lui) cu mama lui... deci 4 ore cat am stat pe afara am avut ce face. Iar eu m-am innoit cu o fusta de denim, mi-a venit mie o idee cum ca, avand asa o fusta, ma scot din toate "necazurile" . Imi place cum imi vine, deci... la buna purtare.
Probabil ca vom iesi iar pe afara ceva mai tarziu, acum se uita din nou la "Masinute".

Anda, multumim de urari, sper sa fie cu dreptul.


Cristina si Razvan (31.01.2006)
"Viata e ca carosabilu': unii vine, altii trece..." (adusca, membru DC)

(1),(2),(3),(4)
(5)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Ia te uita.. in sfarsit poci si io sa scriu.

MONI - deci pana la urma s-a trezit cineva si la ora 3..bine ca micutul a dormit pana la 6 dim. pai asa copil... sa tot faci nene. pt Tudor, ptiu, ptiu da Doamne si la mine unul la fel de somnoros

CRISTINA - macar bine ca va antrenati cu trezitul pt gradi... ca eu o sa-l bag pe-al meu direct in program... n-am nici o sansa sa-l culc devreme cu forta si mai ales sa se trezeasca el asa dimineata. Asa ca de sapt viitoare.... s-a dus cu traiul bun daca nu a vrut program de acomodare... sa se execute la program fortat.
Am vazut si eu ieri listele.. cu ochiu meu si defapt copii din grupa lui sunt nascuti intre iunie-dec 2005... bine ca el e printre cei mai mici... deh mai sunt vreo 3 nascuti dupa el. E bine si-asa.
Azi am luat avizul epidemiologic dar copro si ecxudatul nu a venit... dat de o sapt la facut la MedLife. Se vede treaba ca au multe si sunt depasiti de solicitari.

Ieri am fost o tura pe la mama dupa ora 17 si copilul meu s-a indopat maxim cu ”piuel foarte deliciotz”(adica piure), orez cu lapte si porumb fiert dupa care acasa mi-a mai cerut si ”senbici„(sandwich)... mi-a cerut chiar de 2 ori.. adica a mai mancat 2 felii de unt cu sunca de pui.

In schimb azi... nu s-a prea omorat cu mancatul desi i-am facut chiar si preferata lui... mamaliga cu branza si smantana.
Sunt curioasa ce va face la gradi... cand stau si ma gandesc cam cate solicitari de ajutor are el pe zi... oare cum s-o descurca el singur pe-acolo.
Am inceput sa ma framant... sper sa nu-i dea supa/ciorba fierbinte, oare ce-o face el cu marul...cu dintii lui, sper sa nu ii fie rusine sa spuna ca vrea pipi dar mai ales sa-l duca cineva sa nu faca pe el ca taaaare se jeleste . S-au intamplat vreo 2 accidente d-astea ca s-a luat cu joaca si a inceput sa planga si sa spuna ”Cucu e de vina ca el a facut pipi pe mine”.Aoleeeu ma apuca benga daca mai stau mult sa ma gandesc.
Nu mai zic... cu ce sa-l imbrac sa nu ii fie prea cald... ca transpira groaznic. Cu ce sa-l incalt ca are niste chestii de interior care mi se par fooooarte groase si calduroase , maine ar trebui sa-i caut ceva mai subtirel ceva expadrile....
Gata ca v-am zapacit ...

DENISA - au sosit copii?
ANDA - pupici lui Mark si voua un inceput de „an universitar„ cu bine.

Acusi fug intr-o scurta vizita! Revin mai pe seara.


LILIANA si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

PASTE 2007
IARNA 2006

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Liliana, hai sa vedem:
1. hainute subtiri, de vara, pt. stat in clasa, pantalon 3/4 si tricou cu maneca scurta. pijama de vara, scurta, daca ramane si la somnic. inca 2-3 sapt. sigur va fi caaald in clase, ei multi... spatiu nu prea mare, deci CALDURA. sa pui hainute de schimb.
2. incaltari de panza, ceva espadrile, usoare, cu scai, sau pantofiori tot din textil, speciali pt. interior. eventual sosete "cu frane" (labutele alea antiderapante) sunt minunate, in cazul in care este parchet pe jos, si nu mocheta.
3. instruieste-l, povesteste-i cum va fi, daca vrea "cutare" sa ceara la d-na educatoare.
4. cred ca este avantaj sa fie prntre cei mai mici, cei mai mari deja se descurca singurei, iar d-nele se pot ocupa de cei mai putin indemanatici. cel putin teoretic, asa ar trebui sa fie.
5. DOAMNE AJUTA, ca la el mai avem nadejdea !

Cristina si Razvan (31.01.2006)
"Viata e ca carosabilu': unii vine, altii trece..." (adusca, membru DC)

(1),(2),(3),(4)
(5)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Buna seara.Am sosit si noi de la distractie.Cu ocazia asta a inaugurat si Tudor bibele cu laptic (de la mine,evident).L-a si scos mami pe-afara dupa aia o ora.
Diana s-a distrat grozav,n-a contat ca nu cunostea nici un copil (ca practic si cu sarbatorita apucam sa ne intalnim doar de 2-3 ori pe an ...) . Ba chiar isi tragea ochiade de zor cu un baietel dragut.Si-au cam picat cu tronc se pare
Nu mai pot sta,ca nu ma lasa Tudor azi tot asa a facut,numai in brate sau la san a vrut si de dormit cam jale ,se pastreaza pentru la noapte sper ..

MONI cu www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIANA (01.01.2006) si www.dropshots.com/TUDOR1" target="_blank"> TUDOR (14.08.2009)
"Cainii latra,caravana trece."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Moni, sa va fie de bine chefuiala, s-a distrat super bine Diana, se vede pe ea. Lasa ca Tudor va dormi la noapte, ce motive are sa nu? Are si el zile si zile. Burtica parca nu-l mai doare asa tare, nu?

Noi am facut o mica plimbareala, am cumparat apa, ramasesem in pana si de plata si de minerala, acum Razvan se uita la desene, i-am pus si cateva poze de azi aici.

Denisa, pai ne tii asa, la mare suspans??? Doo vorbe macar, ce si cum...

EDIT: si cred ca ne auzim maine, trebuie sa apara si viorel acasa, azi a fost la capitala toata ziua, in sedinte, nemancat... vai de viata lui , dar si de-a mea.
O seara placuta si linistita va doresc!

Cristina si Razvan (31.01.2006)
"Viata e ca carosabilu': unii vine, altii trece..." (adusca, membru DC)

(1),(2),(3),(4)
(5)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Am revenit.Scriu si mananc papanasi
I-am facut si baia lui Tudor si acum sper sa fi adormit,e in patut deja.Diana ... picteaza.Eu i-am facut tulpini multe verzi,ea punea florile si frunzele.Pe urma a mai facut cerul,iarba,nori,soare ... dar m-a cam enervat ca tare matzaita a fost de cand ne-am intors.
DENISA nicio veste?
ANDA
ASTERY sa iti fie de bine fusta.Ce model e? Sper sa iti pice bine si la propriu si la figurat.Asa m-as intzoli si eu cu ceva nou ...
LILI ce plina de probleme esti! Vad ca Nicolas mananca tare bine! Cel putin in comparatie cu Diana mea.Si la chef a mancat de toate,dar in ce cantitati nu va zic ... pana si din felia de tort - destul de mica,n-a mancat nici jumate.Am mancat-o io si p-aia: o bunatate de tort de suhaida cu visine si frisca
La gradi stai calma ca nu le dau mancarea fierbinte ca altfel s-ar opari toti
Si cu pipi in general ii cam duc la gramada la wc la inceput si mai ales inainte de culcare.Si se va obisnui el sa se ceara,nu cred ca e asa rusinos.Daca se descurca il lasa singur,daca nu, merge cu el vreo ingrijitoare ... Si eu imi faceam asa probleme ... dar nu uita ca Diana era mai mica cu un an si tot s-a descurcat! Cu atat mai mult se va descurca el ca e mai mare !
De imbracat ceva subtire clar,ca e cald in general si ei se mai si zbenguie.De incaltat tenisi usori de panza,d-aia "la kil" chinezesti Si cu scai sa fie usor de manevrat de ei.

MONI cu www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIANA (01.01.2006) si www.dropshots.com/TUDOR1" target="_blank"> TUDOR (14.08.2009)
"Cainii latra,caravana trece."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Ce ma distreaza ca deja unii zic ca Tudor seamana pe mine,altii pe mami... Mie in afara de cum seamana pe Diana bebe la nas,gura,par si forma fetei ... mi se pare ca seamana in unele poze cu frate-meu,ca el era asa brunet si ochios mai ales cand era mic.Sunt curioasa daca mi se confirma impresia,ca eu asa am vazut-o pe Diana prima ca seamana pe taica-meu si abia dupa muuuulta vreme au vazut si restul chestia asta .

MONI cu www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIANA (01.01.2006) si www.dropshots.com/TUDOR1" target="_blank"> TUDOR (14.08.2009)
"Cainii latra,caravana trece."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Moni, fusta e... frumusica (nu-i brand , dar merge), si ma avantajeaza croiul, este cumva closh la poale. Zau ca nu stiu sa explic , ideea este ca fundul meu cel mare devine mai mic. Iluzie optica, desigur . Presimt ca o voi purta toata iarna, merge bine si cu cizme, si cu ghetute... Ce sa mai, sunt tare incantata de ea, este bleumarin.
Merci ca mi-ai completat datele.
Pai Diana mananca putin si des, ca si tine, sau mi se pare?

Razvan butoneaza la greu cu mousul, la cd-ul intitulat "Aer, pamant si mare". Am sa caut toata colectia, este tare faina, si instructiva, cel putin pe el il ajuta foarte mult sa faca GENERALIZARE (adica invata sa foloseasca notiunile insusite la terpaie).

Cristina si Razvan (31.01.2006)
"Viata e ca carosabilu': unii vine, altii trece..." (adusca, membru DC)

(1),(2),(3),(4)
(5)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Moni, fa-ti mila si da si mie reteta de papanasi, ca de cand poftesc... am oua de curte o gramada, macar sa le folosesc. Merci.

Cristina si Razvan (31.01.2006)
"Viata e ca carosabilu': unii vine, altii trece..." (adusca, membru DC)

(1),(2),(3),(4)
(5)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Moni, imi amintesc foarte bine ca demult am vazut-o pe Diana cu tatal tau si-am zis ca-i seamana foarte bine. Deci...
De Tudor eu inca nu-mi pot da seama cu cine de la voi seamana.



Cristina si Razvan (31.01.2006)
"Viata e ca carosabilu': unii vine, altii trece..." (adusca, membru DC)

(1),(2),(3),(4)
(5)

Mergi la inceput