Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (329)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Singura, imi dau cu parerea, sterge/modifica mottoul. Este prea tulbure, mie imi pare aducator de ghinion. Baga ceva optimist, chiar daca asta-i starea ta de acum. Zau e prea pesimist, nu te supara !
In leg cu divortul, facem si noi cum ne e mai bine. Eu am cam in fiecare luna cate un gand de divort , da ' cum al meu sot nu mi-a luat in seama propunerile, o las moale .

Cine ma intreba de vigantol, nu mai stiu. Eu nu-i mai dau vigantol lu Adi de pe la 6 luni. Am constatat ca-i producea inconfort gastric. Niciodata nu mi-a spus vreun medic ca n-ar fi bine dezvoltat, sau fontanele neinchise, etc.

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Adi are acum bubite rosii pe fund, ce o fi ?

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns singura75 spune:


Citat:
Da, ai ghicit! Dai click pe icoana de reply with quote si apoi editezi de acolo mesajul. Trebuie sa te asiguri ca ceea ce vrei sa citezi se afla intre [ quote ]citat din mesajul lui X ...mesaj citat... si [ /quote ]
(fara spatii inainte/dupa parantezele patrate).
Si dupa [ /quote ] fara spatii, scrii raspunsul tau la citat.
Cred ca am inteles, sa vedem ce-o sa iasa.






Drumul pana la mine e intortocheat.Toate m-au rasucit,metamorfozat,ciuntit,deformat.Sunt un fel de membrana ultrasensibila,fixata in plina bataie de vant.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Citat:
citat din mesajul lui papanash

Adi are acum bubite rosii pe fund, ce o fi ?

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Ciupituri de insecte? puricei? daca sunt mici si dese... daca nu poate iritatie de la transpiratie...nici T nu scapa de vreo sapt de pe spate...tare pacatoase sunt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Imposibil de la insecte, as fi avut si eu. n-am mai iesit de mult in parc,oricum. Cred ca sunt de la caldura, ca-i pun peste pampers si chiloti , altfel scoate pampersul sa stea in fundul gol.
Apropo, se cere din ce in ce mai des la oala, trage de haine sa se debrace singur si striga 'Amota, oita, pipi'. e foarte fericit cand face oala sa cante .

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

ati vazut asta ?
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=141941

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns singura75 spune:

Citat:
Singura, imi dau cu parerea, sterge/modifica mottoul. Este prea tulbure, mie imi pare aducator de ghinion. Baga ceva optimist, chiar daca asta-i starea ta de acum. Zau e prea pesimist, nu te supara !
Probabil, asa o fi,dar o sa-l schimb/modific cand mi se va schimba si starea mea sufleteasca.Nu pot sa mimez optimismul,daca nu simt.Nu ma supar,zau! Am nevoie de o perioada de timp,nu sa mi se vindece ranile,ci sa ma indepartez de eveniment






Drumul pana la mine e intortocheat.Toate m-au rasucit,metamorfozat,ciuntit,deformat.Sunt un fel de membrana ultrasensibila,fixata in plina bataie de vant[/b].

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Citat:
citat din mesajul lui papanash
Cine ma intreba de vigantol, nu mai stiu. Eu nu-i mai dau vigantol lu Adi de pe la 6 luni. Am constatat ca-i producea inconfort gastric. Niciodata nu mi-a spus vreun medic ca n-ar fi bine dezvoltat, sau fontanele neinchise, etc.


Citat:
citat din mesajul lui papanash

Adi are acum bubite rosii pe fund, ce o fi ?


Lipsa de vigantol

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Citat:
citat din mesajul lui papanash
Cred ca sunt de la caldura, ca-i pun peste pampers si chiloti , altfel scoate pampersul sa stea in fundul gol.
Apropo, se cere din ce in ce mai des la oala, trage de haine sa se debrace singur si striga 'Amota, oita, pipi'. e foarte fericit cand face oala sa cante .


Poate-i timpul sa incerci varianta "fara pampersi"..

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

heloo,mi-am propus sa intru in fiecare zi ,sa scriu cateva mesaje ,dar se pare ca nu ma pot tine de promisiune ,
LA MULTI ANI VLADI,
LA MULTI ANI GABRIEL ALEXANDRU ,
sa fiti fericiti voinicilor!!

Mergi la inceput