Ghiocei de Martie-Aprilie 2009*(61)*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

aris, cica un servetel la rufele albe (probabil daca au si ceva colorat pe ele), 1-2 la cele colorate sau colorate amestecate cu alb. Spune ca rufele noi si colorate se spala prima data separat. La textilele cu vopsele puternice (blugii inchisi la culoare de ex) se pun 3 servetele.
Eu la ce stiu ca am mai spalat pun unul, daca adaug ceva haine noi, pun doua, te orientezi la fata locului. Pune doua daca ai dubii si vezi apoi cat de colorate ies servetelele.

5 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns provista spune:

kea merci de raspuns, am lasat pauza intre alimente nou introduse... vad ca am dat cu fenistil si s-au diminuat petele, oricum nu era mari cam asa erau de dimensiunea asta, fara varf. nu mai dau carne cateva zile si sa il urmaresc




Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)
dragostea mea
varsta Dragos
ora exacta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Helau.

Am intrat sa ma laud ca am descoperit secretul legumelor. Doamne, cate zile am fost toanta si l-am lasat pe puiu' mic sa se chinuie! Trebuie sa ii dau putin laptic INAINTE de masa fiindca lui ii e sete si nu mai vrea sa bea din bib nimic altceva decat lapte. Asa mi-a mancat aproape o cana de ceai (de-aia mare de 250 ml) cu legume.

Citesc din urma si revin.

Monica mami de CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Pisik imi pare tare rau pt micuta Ana. Sper sa se faca bine repejor si sper din tot sufletul sa veniti la munte. Multi pupici

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns provista spune:

am citit in cartea diversificarea alimentatiei pe care am descarcat-o de pe mailul comun la pag 25 scrie ca de la 5 luni se poate da curcan.

Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)
dragostea mea
varsta Dragos
ora exacta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns provista spune:

Citat:
citat din mesajul lui Pisik06




De luni insa s-a nasolit vremea, luni a fost frig, marti a batut vantul tare si, desi am protejat-o si am imbracat-o, Ana a racit. Marti noapte a fost cosmar, nu a dormit deloc (nici noi evident), iar ieri dimineata am plecat. Ambele noastre doctorite sunt in concediu, asa ca am fost la medicul de tura de la CMU. Pulmonar e ok deocamdata, nasul curge tare si e fonfaita, tuseste, stranuta, febra, etc. E f f caraita, se tanguie toata ziua.
A zis ca trebuie urmarita, ca poate cobori pe plamani si ca pericolul trece cam in 7-10 zile (asta stiam si de data trecuta cand a fost racita si am scapat de complicatii).


Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)

Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente






multa sanatate si de la noi.

Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)
dragostea mea
varsta Dragos
ora exacta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IliesClara spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_nicolae

IlesClara,

sunt superbe fetele tale!!! Si ai prins niste figuri, priviri, expresii super mortale! Intrebari:
1. Antonia e mai grasuta decat Iulia? Asa pare...
2. La caracter, cumva Antonia este activa si luptatoare in exterior dar sensibila in interior, si Iulia invers, genul tace si face?

Veronica-Elena 11 ani, Tudor-Iulian 9 ani, Robert-Adrian 3 luni


Uau, esti cumva vecina de palier undercover? Da, exact asa sunt cum spui.

................................................................................................................
Clara, mami de gemenute Antonia si Iulia (din seara de 19 Martie 2009, cand ningea)

FILE DIN POVESTE

MAMARUTELE MAMEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns provista spune:

va rog vreau si eu parola de pe PICASSA sa vad si eu bombonei de bebelusi

Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)
dragostea mea
varsta Dragos
ora exacta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

asta e cam tipic la gemeni..ala care pare mai rau..exterior..e mai sensibil..si invers



Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

Poze gemeni


Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns provista spune:

IliesClara da` ce mandrete de fetitze am vazut eu acoloo. sa iti traiasca si sa fie sanatoase... ca frumoase sunt deja

Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)
dragostea mea
varsta Dragos
ora exacta

Mergi la inceput