Racusoare, la apel! (51)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns preda_vicky spune:

,am facut, ceai am pregatit, va , va doresc o zi buna si o saptamana minunata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Neata!!

Vicky, multumim de cafelutza... MAi , sincer de vreo 2 sapt incoace as bea numai si numai cafea...Nu inteleg pofta de cafea... Ma abtin oricum sa beau doar o cescuta pe zi...

Missy, multumesc. Ce sa zic, contez pe ajutorul alor mei parinti si bunici si , de ce nu, poate si al socrilor.SperLA mine e diferenta mica intre mine si frate si cred ca asta m-a determinat sa mai facem un bebe asa repede...Stiu ca urmeaza iar o cezariana, o recuperare mai dificila, iar nopti in care bebe sa trezeste sa pape, dar ma bazez pe ajutorul lui Daniel... printesele..

Annes, poate fi si stresul,,,V-ati facut niste analize sa vedeti daca totul este ok...Oriucm, speranta moare ultima..

Sefa???

Andru?

si o zi buna...

Cristina, si mamica de poznas

Bazar pentru Bogdan
Bazar pentru Sebi
Bazar pentru Mihaita
Bazar pentru Ema


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andru_mami spune:

neata!
sunt aici si eu ,savurez cafeaua,ca prinde bine ca de ceva timp nu stiu cred ca am insomnii ca ma culc numai la 1-2 ,eu care nu ma prindea 12 noaptea treaza,cred ca de la netul asta mi se trage;pai intrai mai tarziu ca am primit un colet cu imbracaminte ptr andrei de la o mamica de pe forum si faceam parada modei pe aici,ca mamica este o draguta si ne-a trimis numai hainute in stare exceptionala si multe ii vin si la anul,imi prinde bine,ca stiti si voi ce scumpe sunt lucrusoarele ptr copii si ei au nevoie de multe.

criss-eu am pofte si fara sa fiu gravi asa ca tie iti dau toata dreptatea sa poftesti,o sarcina caty mai usoara si un bb cat se poate de sanatos sa va dea DD ,e cel mai important sa fie sanatos.

pupam toate fetele si vb un picut mai tarziu,merg sa fac ceva de mancare ptr azi.

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Missy spune:

ANDRU - ce gatesti bun?
eu am azi spanac in plan, ca-i simplu si rapid, si la oboseala care o am in mine, de altceva nu sunt in stare. Plus ca place tuturor, fetelor si husbandului.
Dar astept idei, sa ma inspirati pt zilele urmatoare.

de (6,5 ani) si (1,5 an)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andru_mami spune:

Missy-eu gati copanele la cuptor cu garnitura de orez taranesc cu ciuperci si ardei rosu si niste pastai de fasole inabusite i usturoi
mie imi plac pastaile doar asa in usturoi,in rest sa nu le vad in alta forma gatite

restul fetelor ce mai faceti?
mai dati aici niste ex de mancare ca am ajuns in pana ,nu ma mai duce tartacuta sa gandesc.


POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Missy, eu ma pregatesc sa fac o supica de rosii cu taietei si cartofi cu dovlecei si cascaval la cuptor...am o pofta!!...Spanacul cum il faci? AM si eu niste pungute puste la coengelator de asta primavara,,

Cristina, si mamica de poznas

Bazar pentru Bogdan
Bazar pentru Sebi
Bazar pentru Mihaita
Bazar pentru Ema


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Missy spune:

Clasic, adica: usturoi, faina, spanac, lapte. Si ochiuri pe langa.
Mama, dar mi-a lasat gura apa cand am vazut ce gatiti voi.
La mine e tare complicat cu mancarea, sa o iau pe rand: husbandu' vrea intotdeauna carne, spanacul e singurul care-l accepta fara carne pe langa, plus ca nu mananca decat porc si rar vita. Mandrele mele, nu mananca decat carne de pui. Garnitura de orez refuzata de toti, orezul la noi se mananca doar cu lapte. Cartofi la greu, dar sa fie ori prajiti, ori piure, sub orice alta forma imi sunt refuzati. Ciorbe daca se poate deloc, doar supa de taietei - dar nu foarte des. Si culmea e, ca daca e sa-i intrebati pe oricare din cei trei (in afara de Maia, ca ea inca nu vorbeste in propozitii), or s ava spuna cu siguranta ca ei NU sunt deloc pretentiosi la mancare. Ar fi ok, as repeta la infinit cartofi prajiti + 3 snitzele de pui si 2 de porc, dar dupa 2 zile am scandal, ca deja ma plafonez.
Cred ca o sa-mi angajez cat de curand bucatar (daca mi-as permite .. ehei).

Va pup, spor la gatit si papat, ca tare multe bunatati mi-ati enumerat . Eu n-am pretentii, mananc orice, mai ales cand e gatit de altii

de (6,5 ani) si (1,5 an)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MirelaV spune:

buna seara...
nu-s in toane bune.. nu ma simt prea bine.. si maine plec pana la tara..
sa aveti un week end minunat. eu ma intorc maine seara..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiriki spune:

Buna seara

Criss, felicitari si sarcina usoara
Mire, sa treaca starea pe care o ai

We placut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns preda_vicky spune:

Am un cap defect in dimineata asta, ma doare.
Socrela a plecat la nunta, pe urma ramane in concediu pe la neamuri, asa ca sunt bucatareasa sefa, am trimis sotul la piata, azi fac o supa de rosii, un ghiveci cu ficatei, si la desert prune! Iar luni pun de-un tuci cu ardei umpluti. Va astept la masa!
Ati aflat, a nascut Aida!!!!!!
Va , va doresc o zi frumoasa!

Mergi la inceput