Burtici fericite de septembrie-octombrie (185)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Criss ma bucur ca esti acasa si ca ne-ai scris despre tine! stai in patut!!! relaxeaza-te si linisteste-te! sa dea DD ca bb sa mai stea acolo un picut!

Alex..ne bucuram tare mult ca te preocupa listuta! si iti multumim frumos!

Am vazut parutul cret al Ralukai..si burtica minunata! si bulionul ..da' "ghiuleaua" aceea la voi in gradina a crescut?!! wow....
am vb serios cu pompa..oricand, cu drag!
in 2 farmacii le-am gasit, la Sensiblu si la una de prin piata M. Viteazu; nu am fost isteata sa retin preturile si sa le compar, dar cred ca la Sensiblu este mai scumpa; si am vazut si bibe din sticla de la Nuk (pana acum am tot cautat prin supermarketuri si farmacii mai din centru, dar nu gaseam decat din plastic);

Ma bucur mult pentru vestea de la Monica! cred ca este incantata draga de ea!

Dana 35s mamica mandra de
Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Felicitari Litlelight!!!

Sa creasca mare, sanatoasa si frumoasa Ilinca AnaMaria!

Dana 35s mamica mandra de
Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vik-cj spune:

Ufff...avem sertare functionale la comoda...si patut asamblat...se chinuie saracii mei mesteri de 2 zile...concluzia sotului a fost "vezi...ca a durat si asamblatul asta cat o nastere"...

Cred ca Adinus spunea de doua "galme"...si eu am asa ceva una chiar deasupra buricului si una in dreptul ficatului...eram convinsa ca acolo e bebelina cu capul...nici vorba...e deja angajata...cu capul pe vezica iar cele doua galme sunt funduletul si picioarele (pe care le simt periodic in ficat). probabil si la tine are bebe asa o pozitie mai "chinuita"...

Ma iau si pe mine gandurile "gri" cand vad ca mai am putin...pina acum am fost tare optimista...dar azi m-au speriat rau fetele mele de la scoala cu povesti de groaza.

Si eu mai am un stress, sunt alergica, in 11 sept ma interneaza la ATI sa testeze pe mine diverse anestezice si antibiotice...si mi-e o groaza...sa nu imi declanseze nasterea sau sa pateasca ceva bebe...

No...ca m-am descarcat...imi cer scuze...

Am vazut poze cu Bruce ...doamne Iulika ca flacau frumos ai facut!!!! e un scump...abia astept sa imi tin si eu bebelina in brate...desi ma tot rog de ea sa mai stea min 4 saptamini!!


fetele...ma duc sa vad un film...poate imi schimba starea de spirit!

34 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Fetele va ca a venit Ramona si gata cu calc...
Nastere usoara Alecsa!

Sper ca maine sa pot sat mai mult
si noapte buna!

Laura 32+ si Ramona Cristiana 20.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vik-cj spune:

Am uitat sa ii spun Alecsei NASTERE USOARA!!!

Si lui Criss...sa stea cumintica...

34 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissbebe spune:

fetelor mii de scuze dar in situatia mea mi-e cam greu sa recuperez de la cap 178 de unde ramasesem si am citit doar ultimul capitol...
Spuneti-mi si mie va implor ce s-a intamplat cu MariaI si cu Mihail caci din ce aminteles ceva nu e in regula...va rog si va multumesc
si da Raluk sunt mai bine dpdv moral deoarece nu ma mai gandesc decat la binele bebelusului meu...eu mai putin contez in momentele astea..

36 +cu bebe Alexandru Aurelian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katteryna spune:

Buna! Sunt sotul Katterynei. Azi la ora 11:00 a venit pe lume Raisa Maria si are 3,150 kg. Sotia mea va multumeste ca ati fost alaturi de ea prin mesajele voastre. Fetele sunt bine si abia astept sa vina acasa. Multa bafta si celorlalte burtici !!

39s+1zi cu floricica RAISA MARIA
Asteptand ziua de maine...
Trandafirash, mami, tati si-o intraga lume te asteapta sa ne daruiesti zambetul tau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Uau, Alex esti foarte rapida!!! Nici nu stii ce ma bucur cu listuta!

Si de la Diana am gasit mesajul:

Citat:
citat din mesajul lui Diana2007

Buna fetelor !

Desi nu am scris foarte des, v-am citit si am uramrit nasterile de pana acum. Felicitari mamicilor curajoase !
As fi vrut sa modificati si la mine DPN 14 Septembrie ca asa a ramas de pe la 20 de saptamani dar nu am scris despre schimbare.
La noi nu se anunta deocamdata nimic, desi pe Victor l-am nascut la 37 de saptamni si 5 zile si se zice ca si al doilea vine devreme daca primul a venit devreme, se pare ca dovlecelul nostru nu se grabeste.
Contractii am avut foarte putine si nedureroase, la ultima vizita la medic colul era inchis si putin moale iar bebe abia incepuse sa coboare, poate si pentru ca s-a intors tarziu, abia in saptamana 35, dupa ce ne-am intors din vacanta din Romaia.
Sunt urmatoarea pe lista la mamici de Canada asa ca daca se intampla evenimentul probabil va scrie cineva de acolo si apoi poate Delia79 va transmite datele si aici ca sa completati lista bebelusilor.
Pe curand,


Diana mama lui Victor Christian, 24 Iulie 2007 si +38s cu

"Life's a journey, not a destination"


33+ Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

va cer si eu un sfat pentru o prietena:

ea este insarcinata acum, relativ aproape de termen si mai are un baietel acasa de 5 ani; no si, astazi flacaul nostru i-a zis lui mami ca vrea si el sa suga la tzitzi, sa vada ce laptic va papa bebe..smecher, nu? sa va spun ca baietelul a supt numai pana la 6 luni...prietena efectiv nu a stiut cum sa reactioneze (bine, i-a explicat ca el este baietel mare acum, ca nu este frumos etc, etc, etc..pruncul insista sa guste si el lapticul..si nu vrea din canita..)
Voi ce ziceti? ce ati face?

eu i-am spus sa-i propuna o suzeta, sa iasa cu ea afara la joaca cu ceilalti copii..daca tot vrea sa pape tzitzi, ca puiutii mici, atunci sa poarte si suzeta! un fel de santaj! (mamica mi-a spus ca sigur va refuza suzeta, pentru ca i-ar fi rusine)...alt sfat nu am stiut!

poate voi aveti niste idei ...

Dana 35s mamica mandra de
Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Dana da da, din gradina noastra bio, fara nici o stropitura sau ingrasamant
(si rosiile si vinetele, dar vinetele se vede ca-s mai piticutze)

vik simpatici barbatii tai! Deci sa-l pun si eu p-al meu din timp sa monteze mobila . Si cu nasterea, poate unele au noroc, unele nu. Si daca ai gasit atatea femei cu ghinion, inseamna ca ti-au ramas tie lozurile norocoase cu nasterea usoara , ca procentele trebuie sa ramana constante

Laura noapte buna!

crissbebe din pacate Mihail s-a dus la ceruri

Ce emotionant ca a intrat sotul Katterynei!!! . Sa te bucure toata viata printesele tale! Multumim mult ca ai intrat aici (eu acuma nu stiu cum sa-mi lamuresc sotul sa fie si el "de gasca" sa intre pe aici la fete dupa eveniment) si ca te-ai gandit la noi in momentele astea emotionante! Ce m-a apucat lacrimatul cand ai zis ca abia astepti sa vina acasa . Multa fericire!

Dana complicat, poate mamicile cu experienta ne vor spune. De era Bia psiholoaga noastra draga pe aici, sigur avea raspunsul potrivit!




33+ Alex

Mergi la inceput