Mostenirea lui Michael Jackson

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Citat:
citat din mesajul lui lisa-marie

"Somebody's Watching Me" este single-ul de debut al artistului R&B Rockwell, lansat la Motown in 1984.



Moaaa...mi-amintesc ce mai dansam pe vrmea liceului pe melodia asta. Si mamiram, cum de a acceptat Michael sa fie backing la melodia unui debutant...dar m-am lamurit intre timp, caci debutantul era fiul sefului de la Motown iar MJ a facut acest gest (ca de multe ori de altfel) din maxima prietenie.




Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

De-a lungul carierei sale de succes, MJ a sprijinit multi cantareti mai putin cunoscuti, sau chiar debutanti, prin prezenta lui alaturi de acestia in melodii/ videoclipuri.

A se vedea cazul trupei 3T (nepotii lui MJ, baietii fratelui sau Tito):



sau Akon...





sau Fergie...



sau Will.I.Am .... (inteleg ca a facut featuring la toata trupa Black Eyed Peas )







Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns purple_blue spune:

Acum imi dau seama de ce ascultam melodia "Somebody's Watching Me" numai pt refren. Strofele nu imi placeau, adica vocea..dar refrenuuuuuuul. Tot timpul ma intrebam cine o fi back-vocals, ca era tare sexy . Dar, na, daca ala era baiatul sefului...

Cu 3T - cu ei nu am nimic. Baieti simpatici, la cate trupe de baieti erau in perioada lor, oare de ce tocmai ei nu au ajuns mai departe?

Colaborarea cu Akon imi place.

Colaborarea cu Fergie nu imi place, adica ea nu e o cantareata care sa ma faca sa iubesc muzica.

Cu Will I Am , am inteles ca a inceput o colaborare si voiau sa continue.

Mai este o colaborare cu Kanye West pe albumul Thriller 25, daca am inteles bine. Cred ca a facut-o doar sa il ajute pe Kanye, eu nu il aud spunand prea multe in remix


www.youtube.com/watch?v=PvYygjcMDdQ" target="_blank">You are the cry that turns to laughter,
the sweetness and the morning after

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa-marie spune:

citat din mesajul lui purple_blue

Acum imi dau seama de ce ascultam melodia "Somebody's Watching Me" numai pt refren. Strofele nu imi placeau, adica vocea..dar refrenuuuuuuul. Tot timpul ma intrebam cine o fi back-vocals, ca era tare sexy . Dar, na, daca ala era baiatul sefului...

Citat:


Mai.......nu stiu,dar pe mine si dak ma trezesti in creierul noptii si imi pui o melodie cu MJ ....ii recunosc vocea inegalabila.

In ce priveste nepotii lui , sunt f draguti toti (nu degeaba sunt nepotii lui MJ), dar este unul cu ochi verzi care e suuper...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Nepotii ca nepotii, dar imi place ce dulce e MJ in clipul cu ei, le face tot felul de figuri. Era vesel



Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa-marie spune:

Citat:
citat din mesajul lui danat

Nepotii ca nepotii, dar imi place ce dulce e MJ in clipul cu ei, le face tot felul de figuri. Era vesel

[quote]


daaaa..........la un moment dat, cand stau ei toti 4 unii langa altii si canta de zor, MJ isi pune un picior in bratele unuia dintre nepoti...super tare faza , tot timpul pus pe shotii MJ asta....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns purple_blue spune:

Citat:


Mai.......nu stiu,dar pe mine si dak ma trezesti in creierul noptii si imi pui o melodie cu MJ ....ii recunosc vocea inegalabila.


Taci tu lisa, ca eram foarte tanara (adica copil), inca nu eram MJ addicted. Precoce, ce-i drept, daca mi se parea sexy vocea. Poate nu stiam cuvantul la varsta aia, dar imi creea o stare de euforie totala.


www.youtube.com/watch?v=PvYygjcMDdQ" target="_blank">You are the cry that turns to laughter,
the sweetness and the morning after

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa-marie spune:

Purple blue , nu a fost intentia mea sa te superi....

Un alt single din 1984 este "State of Shock" - un featuring dintre Michael Jackson (Jackson 5) and Mick Jagger (Rolling stones). Cantecul a fost inregistrat si cu Freddie Mercury.
Aveti aici ambele variante:





Un alt featuring interesant este cel dintre Michael si Carlos Santana din 2007 daca nu ma insel...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

va foarte multumesc, unele sunt absolut noi pt mine, incredibil!


--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Iata acum cateva melodii MI-NU-NA-TE ce au fost prezente pt prima data pe albumul "The Ultimate Collection" alaturi de hiturile sale mai vechi. Din pacate, nu sunt atit de mediatizate precum cantecele mai vechi.














Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"



Mergi la inceput