Cartile despre Michael Jackson

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns melku spune:

nu-mi schimb parerea despre Lisa Marie, in vecii vecilor.
intre interviul ala si ceea ce a scris pe blog dupa moartea lui MJ, oare oare ce sa crezi?! mare dilema.
acu, ce putea sa zica si ea, ca l-a iubit, normal!
bine ca nici in interviu nu a zis mare lucru, dar felul in care a zis. i-a tinut isonul aleia Diana sau cum o cheama.

si am mai vazut un video de la o celebrare a lui Elvis, prezenti MJ, LMP si zuza aia de Priscila. Si Michael a devenit vedeta serii pentru spectatorii prezenti si se vede ce tare o deranjeaza pe Priscila prezenta lui acolo.

Priscila nu-l suferea pe MJ si Lisa Marie a vrut s-o calce pe bataturi pe maica-sa. asta cred c-ar fi principalul motiv pentru care s-a casatorit cu MJ. Si apoi urmeaza celelalte...


daaar, de fapt io am intrat aici sa va zic de alta carte despre MJ
citesc Michael Jackson scrisa de Margo Jefferson
Imi place cartea! e de citit.
e scrisa in 2006 si nu e completata in nici un fel dupa moartea lui MJ.
Nu e biografie, sunt eseuri frumos scrise si bine documentate. apeleaza la tot felul de analogii din cultura, din civilizatie, din psihologie.

acu vreau sa va zic aici cum il caracterizeaza pe Jerkmaine:

A ajuns sa considere triumful lui Michael o tradare. Si a invatat sa joace rolul lui Iuda. El a fost cel care a aruncat o provocare serioasa (si oportunista) infatisarilor schimbatoare ale lui Michael prin cantecul sau Word to Be Badd! in 1991.
asta-i tare: Stiind ca Michael are nu unul ci doi fii numiti Price Michael, Jermaine se va folosi de acest atu (imbogatind lista cu nume pompoase ale persoanelor de culoare, botezandu-si baiatul Jermajesty suuper tare! n-am stiut! saracu' baiat ce nume are!!

revin cu pareri despre cartea asta!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melku spune:

voi ati observat ca n-a mai aparut nici o carte despre MJ?
Ma refer la Romania.

si mai sunt atatea care ar trebui traduse...
ati mai vazut voi si mi-a scapat mie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dear_mike spune:

buna ! eu sunt noua aici ,am descoperit acest site de curand si ma intereseaza orice lucru care e legat de Michael.vreau sa spun ca am si eu cartea Magie si Nebunie,inca nu am terminat-o de citit.Aici autorul spune ca il cunoaste pe Michael din copilarie.Inca nu stiu ce sa zic cu faptul ca Mike e pus intr-o lumina proasta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_n spune:

dear_mike bun venit si te asteptam sa ne impartatsesti din impresiile si trairile tale legate de MJ

Smile, what's the use of crying/You'll find that life is still worthwhile/If you just smile (Smile - Michael Jackson)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns purple_blue spune:

Citat:
citat din mesajul lui dear_mike

buna ! eu sunt noua aici ,am descoperit acest site de curand si ma intereseaza orice lucru care e legat de Michael.vreau sa spun ca am si eu cartea Magie si Nebunie,inca nu am terminat-o de citit.Aici autorul spune ca il cunoaste pe Michael din copilarie.Inca nu stiu ce sa zic cu faptul ca Mike e pus intr-o lumina proasta.


Abia astept sa ne spui concluzia ta la final. Unde ai ajuns cu cititul?




www.youtube.com/watch?v=PvYygjcMDdQ" target="_blank">You are the cry that turns to laughter,
the sweetness and the morning after
, Mrs. Purple Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns purple_blue spune:

Cred ca merita pusa aici si transcriere inregistrarilor cu Michael pe care le-a facut rabinul Schmulley. Spre final sunt si inregistrari cu Katherine.

M.

www.megaupload.com/?d=QO1WP8ME" target="_blank">http://www.megaupload.com/?d=QO1WP8ME

Mergi la inceput