Copilasi de Iulie-August 2004 * (28)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Oau, Cristalina, !
Stimata doamna doctoreasa, felicitari pentru publicarea articolului, chiar daca mi s-a nano-sucit mintea citindu-l !! Io la partea tehnica/stiintfica sint de pe alta planeta ... recunosc !
Ma bucur ca Oana Barosana este mai bine !

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Cristalina, felicitari! Am incercat sa citesc, dar l-am abandonat dupa doua paragrafe...nu-i de mine...ce sa fac? Dar gura-casca am ramas! Cu defectele de constructie - evident nimic nu e perfect - de pilda tocmai ce le-am cerut meseriasilor instalatori sa mute niste hardughii in camera tehnica - le pusesera aiurea in mijlocul camerei, cica sa mascheze tevile... pai ce, aduc musafirii in camera tehnica??? De ce sa le mascheze??? Dar altfel, au o logica imbatabila...nu mai zic ca un muncitor mai fortos asa s-a agatat de usa de la garaj si mi-a rupt-o - asta in conditiile in care le-am lasat telecomanda...acum trebuie sa mut axul usii pt ca nu se mai poate pastra in acelasi loc...
M-a sunat si sotul ca au venit de dimineata baietii cu parchetul si s-au apucat de montat - in max 3 saptamini am casa cu parcehtul montat!!!

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

cristal, felicitari, nu mi`au placut niciodata sefeurili d`aia nici nu ma bag la cetit articolu`;)
am uonoarea sa va transmit din partea lu` papa la multi ani tuturor sarbatoritilor, cu mic si mare ele ie bine abia s-au intors din romanika din concediu unde se distrara tare in sensu` ca se lasa cu branule pe la mina sofiei, mai multe o sa va spuie ea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:






La multi ani Bogdanel!
Cristal...felicitarile mele sincere...!
Noi am renovat singuri,eu cu Mario....asa ca nu aveam ce bulimandri...ah,Carmen...am ratat momentul sa m-a vezi cu ditamai pikamerul in maini...in bikini ,sutien si bocanci...spargeam un perete si m-a incinsesem rau....putin a lipsit sa ma pozeze consortul cica aratam tare sexy...molozul din cap nici nu se mai vedea de stralucirea mea.
Ioana..pin la trei am studiat net-ul sa caut atipilduri cu foc...dar n-am gasit...mai caut.
Si ca sa raman in domeniu...exact in momentul asta jos in firma e un viitor chirias ptr. o parte din firma...care culmea vrea sa inchirieze si locuinta de sus...iar mario in nebunia lui dupa munca...s-ar putea sa accepte....si sa m-a vedeti iar in santier in alta casa...o i-au de la capat cu nebunia....doamne...cate case tre sa mai remodelez...asta ar fi a patra in viata mea...problema e ca nu stau numa si dau idei si indicatii...tre sa pun osu sa fac...munca grea,cocotata pe schele.Si m-a mai intreaba maica-mea cind vin prin ro...maica da tu nu maninci...ti-i diete,ce faci de nu pui nimic pe tine?macar am un avantaj...nu tre sa merg la fitnes si alte nebunii...insa si 18 ore de munca de aia de salahor.















Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza,neatza
Ema multumesc mult pentru informatii..dar nu te stresa prea tare ca mandra-i schimbatoare..oricum abia peste doi ani este programata sa intre in lucru camera scolaritzei...pana atunci cine stie ce moda mai apare
Cristalina,bravo tiesincer io ma bucur ca in romanika se lucreaza la nivelul asta...eu am citit articolul tau si mi-a placut, pentru ca sunt oarecum in domeniu,chimia solidului,sinteza de perovskiti(din pacate in partea asta de nord a tzarii mai ales chimia este in urma tare....fizica insa tine pasul cu vremea...nu stiu de ce, dar fizicienii au creierul mult mai oxigenat)..pupacim galushtele cuminti!
Daria pupicei si ai grija de tine
Roxi si mie mi-au placut pozele cu voi de la nuntasi cu copii vostri foarte frumosi
Deci la dilemele mele de ieri am conclusionat cam asa:fac si rezectia daca-i musai sa o fac,mi-am pregatit deja gheatza...pentru curaj am niste afinata...nu analizez cupilu,inca...si nici nu-i dau nik de imunizare.
Am mai pus si eu niste poze cu tunsulici si de la teatrul de duminica de la bojdeuca
http://s237.photobucket.com/albums/ff27/gorodica/hana%20montana%20de%20iesi/
sunt in zona,fara chef si energie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

HELP
trebuie sa gasesc o reteta dar am o pb cu lb romana si regionalismele bihorene
e vb de placinta cu cartofi/varza/branza-marar
insa la noi placinte se cheama chestiile astea si genul de langosi, asa ca eu asta caut.
insa pe net placintele ce-mi apar se cheama la noi prajitura cu mere/branza/etc.
Cum sa dau search, aveti idee ???
Plsss

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) & Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"
NU RAMANE INDIFERENT !
AJUTA-L PE BOGDAN SA VADA !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Daria adica prajite nu coapte?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Aaa, cuscrela, uitasem de sondajul lu matale - ca sa nu ramin de coada si sa nu raspund, analize lu gizmo nu i-am facut (ma bate gindu insa macar o data sa incerc, da tre sa gasesc un laborator dala de recolteaza din deget), cit despre imunizare, ultima recomandare a fost bronchovaxom, dar Florin e gica-contra, asa ca banuiesc io ca o sa merg mai departe cu septilinul de anul trecut. Nu stiu insa siguramente, ma mai gindesc !
Am vazut mindrulita mea nora, pupa mama pe ea de tunsulici !
Daria, brei, nu pricep ce cauti, placinta sau chetsii dalea cu umplutura ? La bunica mea la Izmail le zicea piroshti (mama, le facea cu varza acra, imi ploo in gura numa cind ma gindesc la ele) ...

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Cumpar doua si le pozez, asa ma ajutati, da ?
Ca la mine in familie se faceau doar langosi, eu fiind mai hunguroaica ashe si amu` e musai sa fac de`astea dar nu am habar nici sa le fa, nici sa caut reteta.
E un aluat subtire, inauntru are umplutura si e rotund, copt in foarte putin ulei.



-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) & Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"
NU RAMANE INDIFERENT !
AJUTA-L PE BOGDAN SA VADA !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Eu mi-s lesinata excat ca Daria, tremur de dimineata da' nici nu dau cu ciucalata!!!

MONICA, felicitari pentru titlu, nu ma bag la citit articolul ca nu stiu chineza da's tare mandra ce mamici tari avem aici!

EMA, pai de ce nu ai lasat barbatul sa te pozeze??

CARMEN , eu ma gandeam ieri la Papa, chiar nu a dat pe aici de mult tare...

Voi vorbiti de case, eu umblu pe dealuri dupa teren... ieri, Matei a inceput sa vocifereze in masina ca el nu vrea casa pe deal, ca are rau de inaltime

Mergi la inceput