Bobocei de sept-oct 2008 -IN SARBATOARE !!! (177)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

joklk bine ai venit!!! doamne prin cate ati trecut cu Karla...bine ca acum e bine, sanatoasa si frumoasa!!!!
laura voi cum ati dormit?
joy sa-ti traiasca printesa!!!
nocom, babytza, ange, khristin, feli, claudinna, babymom

de Andrei Petru(18.08.2008)


"You can learn many things from children. How much patience you have, for instance"
"Ca sa intelegi dragostea parintilor tai, trebuie sa cresti tu insuti un copil"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_16 spune:

Cu intarziere, dar nu am vazut-o in listuta, LA MULTE LUNITE Thea de Anamona!
Angelynna, cum a dormit Crinuta? A iesit dintele nr. 6?
valy, multa sanatate!. Votat Luca.
laureta, cum se mai simte tiza? Sper ca analizele sa iasa bine.
nikolici, imi pare rau ca acest concert a fost o reala dezamagire... am citit si eu prin presa si nu de bine... deh, la pomul laudat sa nu te duci cu sacul... . Iar la urmatorul concert... cu Karinutza...
Khristin, anticipat LA CAT MAI MULTI ANI SI FERICITI IMPREUNA!
joklk, ai o fetita frumoasa, norocoasa si ... deja vedeta la TV.
ratonelu, cum se prezinta dintocul nr. 2? E Mos Craciun?
A propos de pampers, noi folosim Libero si sunt foarte multumita, am incercat si Pampers, si Huggies, dar am renuntat.

PozeBianca
Mamica de Bianca Maria
Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Neata mamici

Johanna multumim de cafea
Cat de mica a fost printesa la nastere ...ma bag sa va citesc povestea nasterii Este o norocoasa si o luptatoare !!!!
Citit povestea Sa va traiasca puiul o mie de ani !!!!!

Andy g dar cum altfel sa linistesti copilul ??? Il educi la varsta asta si ii explici frumusel ca nu e voie lapte fiindca e noapte ????? Hai sa fim seriosi...e adevarat ca e ideal sa nu se mai trezeasca, dar daca numai asa il potolesti ce sa faci ?
Am primit si eu mustrari de cateva ori cand mai povesteam ca s-a trezit plangand de dinti si a adormit la loc numai dupa un bibe de laptic. Ca il stric acum cand are aporape anul, ca sa il las putin sa planga, ca sa il pacalesc cu ceai..... comme on, asta cand vrea lapte ,apoi numai laptele il calmeaza. Daca tine faza cu ceai , e perfect, ai solutia , dar daca nu merge asa ????
Te pup si sper doar sa nu mai ceara el , ca altfel singura metoda e sa iti pui dopuri in urechi si sa te faci ca ploua cand copilul tau urla dupa laptic

Babytza si puiiValentina David

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Andy galro , in mod normal mesele de noapte se scot primele, dar depinde de copil. Daca el vrea lapte noaptea dai. O sa renunte el singur cand va fi pregatit. Nu te simti frustrata ca nu stiu ce mamica atotstiutoare din parc spune ca nu e bine. Daca ar fi sa ascult parerile tuturor jumatate din tot ce ii fac si ii dau Karlei nu e bine. Karla din fericire doarme toata noaptea.

Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Johanna din pacate sunt si medici care te cearta cand aud ca la varsta asta inca mai papa copilul noaptea. Ca e musai sa i-o scoti cat mai repde posibil...
Soricelul meu si-a scos complet masa de noapte pe la 3 luni si doarme snur pana dimineata. Dar in perioada cu dinti se trezeste de cateva ori si dupa a 3-a , a 4-a trezire nu mai tine cu apa sau cu suzi, asa ca bagam lapte si adoarme instant. Am vazut ca apoi , dupa ce iese dintzocul revine la somnul lui fara treziri. Asa ca nu ma iau nici eu dupa gura lumii sa imi invat copilul cum ar fi bine sa faca. Imi urmez instinctele si fac ce e bine pt el, nu neaparat ma gandesc la somnul meu lin si nederanjat pana dimineata. Desi ma termina in perioadele alea Imi imaginez cat de greu trebuie sa fie cand trezirile aste sunt constante , jos palaria pentru mamicile care fac asta noapte de noapte

Babytza si puiiValentina David

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

Luca,pana mai ieri (cam 2 saptamani) avea 2-3 mese pe noapte se trezea si la 12-1 nopatea sa mai pape nitica titica,apoi pe la 3-4 dar acuma doarme de la 20-21 seara pana dimineata la 5-5 si ceva (atunci are ceasul pus sa sune) cand se trezeste ii dau putin sa pape titi apoi iar nani,am incercat si eu sa il dezvat ii dadeam ce-ai dar nu a mers a renuntat el singur la unele mese nu stiu cat o tine poate la mine nu se puna ca ii dau piept dar tot masa noapte este

LucaDaniel -22.10.2008

poze calde
filmulete
un vot pt Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_16 spune:

andy_galro, fiecare isi creste copilul asa cum crede de cuviinta, e adevarat ca ar fi ideal sa doarma toata noaptea, dar si daca se trezeste si vrea lapte? ce poti sa-i faci? doar, vorba babytzei, sa-ti pui doape in urechi si sa-l lasi sa planga... Bianca pana la 9 luni nu s-a trezit niniodata noaptea sa manance, ma bucuram... dar de cand cu dintii, se trezeste de 2-3-4-5 ori pe noapte pentru tzitzi... asa ca se poate spune ca noi regresam.

PozeBianca
Mamica de Bianca Maria
Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Neata!!!
Vrem cafea si pepsi de toate ca am avut o noapte tare rea s-a trezit intr-una scancind si abia acum am reusit sa il culc la loc.
Sigur e de la faptul ca e mucios si il deranjeaza.
Ce pot sa ii dau pt muci si o tuse din cauza mucisorilor, febra nu are.???

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

babytza, pe Karla o urmaresc nu mai putin de 4 medici. Fiecare are parerile lui. Si eu sunt de parere ca instinctul matern e cel mai bun. Deci filtrez si eu tot ce imi spun ei si aplic ce cred si cum cred ca se potriveste puiului meu.

Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

cucu. cine mai simte nevoia...


Johanna, bine ai venit!
Am citit povestea voastra, ce bine ca totul e ok acum!

Avem si noi episoade cu Radu in care mananca mai mult, sau cere noaptea, zilele astea am ajuns la 7 mese... 3 sunt lapte, una e noaptea tarziu.
O fi de la dinti, o fi puseu de crestere... no clue. Dar daca cere copilul, eu ii dau.
Nu se pune problema sa-l lasi pe Radu sa planga pana ii trece cine il cunoaste personal...stie ce vreau sa zic
Si mai ales nu se poate pune problema sa-l lasi pe Radu sa planga de foame...

Cine spune sa lasi copiii sa planga ca asa invata una-alta, ori nu are copii, ori e "surd", ori copilul acela nu stie sa planga.

Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput