Albinute & bondari de martie-aprilie '07 (125)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laura_oana spune:

ziua buna

am aterizat si noi acasa..de la Timisoara , ca deh a trebuit madam( io) sa se intoleasca pt nunta din octombrie a cumnatelului.

feliment scrie si pe noi asa ca..tot -nainte cu tupeu ca doar vb unei prietene .."banii sunt facuti sa circule"

Edy e la mama de aseara si ramane pana maine , fug numai sa ii duc lapte ca pana azi a baut ceai de menta ..si s-a strans la burtica.au plecat de dimi la Valiug( unde am fost in concediu) si e barajul scazut foooarte tare, ca inainte unde faceam baie acum se plimbau pe pamant uscat.

Dinti: setul complet de multa vreme, deci nu am stresez pe tema asta.
Pampi: am zis zilele trecute deci nu ma repet.
aseara tata i-a promis ca ii cumpara" masina pe curent"..si azi dimi imi zice la telefon Edy:
"mamaaa, bunu imi cumpara masina pe curent si deschid usa, intru in masina, deschid geamu si le zic : ceau gagicile, ce faceti eu sunt Edy!!" numai "prostioare" din astea il invata tata.
pe langa multe povesti si poezii pt copii.

Carmen..distractie la botez!

concediu placut si vreme frumoasa fetelor care pleaca la mare sau prin alte tari straine.


va pup ..mai mult nu imi mai aduc aminte..asera pana la 3 ne-am petrecut cu prietenii ( in 27 am facut 4 ani de casnicie) si dimineata la ora 7 am fost in picioare.
asa vad un paaat...mareee..pufos..caldut.

weekend fain tuturor!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radcarmen spune:

Doamne da sclerozata mai sunt!

Am uitat ce era mai importan:
Rebiana, felicitari si sa va dea Dumnezeu inca un bebe sanatos, voios si papacios.Doamne ajuta!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:

Buna seara !
bineinteles ca am uitat ceva imp sa graiesc:


Felicitari Rebiana !

am venit si noi de la botez, sar'na de urari, a fost frumos...bb cuminte... Parintii lui bb sunt prieteni de-ai nostri, asa ca in timp ce parintii achitau meniurile, eu am stat cu bebeloiu' caruia i se facuse fomita...Bagajul lui bb il luase bunica din greseala...Asa ca i-am pus pe suzi in gurita...Apoi l-am luat in brate...Se uita la beculete...apoi am urcat in masina sa-i lasam acasa pe parinti+bb.Eu tot cu bb Ianis in brate...f cumintel.Parca am si uitat cum era cu Teodora mica...
Insa cu toate ca era placut senzatia de a tine un pitic mic in brate, nu as mai face alt copil...ne e ffff bine cu Teodora iubita, de care ne e fff dor(e de ieri de dimineat

Gata, fugim la somn.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:

Buna dimi !


Haideti la o cafea, un ceai, ce-o fi, ca fierbe apa in ibric!
M-am trezit la 8.30, ce matinala sunt!
Bineinteles ca a navalit motanul peste mine, la baie, in pat, in sufragerie, la inceput cand l-am primit era mut, nu scotea o vorbulita, acum vorbesteeeeeeee, de ne innebuneste, ca vrea pateu gourmet, si pana nu-i dai, nu te lasa in pace, ti-e umbra peste tot!
Teodora a ramas la ai mei, am dormit pt a 2-a noapte singuri...ne-am simtit chiar aiurea.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

La multi ani ! tuturor celor care poarta numele Sf Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

Buna dimineata!

Carmen multumesc de cafea....ce-mi place cand esti in verva ca acum! Hai cu pozele ...hai cu pozele de la botez si nu te mai smiorcai de dor...profita, vai cum ar vrea altii si n-au cum sa se "porumbeasca" o zi..o noapte! M-as duce pe o terasa..la dans...oof ooof maaaai maaaai cate as mai face...da de unde? Din parti! ca nu sta nimeni cu plodurile. Dar ssshhhh...sa nu auda capca...am de gand sa merg la o seara retro in discoteca cu fetele. Problema mea nu e ca nu ma lasa...ca ma lasa baiatul meu...dar apoi io mai pot sa fac scandal cand vrea si el?

Elyanne, drum bun, copii buni si sanatosi, timp frumos, sa te relaxezi!

Noi am fost la padure ieri, la gratar, nimic spectaculos. De fapt la cat am umblat vara asta...nu mai sunt asa usor de impresionat!



Kitty, Raul 25.05.1999 si Giulia 12.03.2007
Poze
slideshow

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

La multi ani...Paxela!

La multi ani, Alexandrii si Alexandre!

Kitty, Raul 25.05.1999 si Giulia 12.03.2007
Poze
slideshow

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:

La multi ani pt cei care se sarbatoresc astazi, de Sf Alexandru !

Petrecere frumoasa si sa va ganditi si la noi, cand beti un vinisor , mancati o bucatica de tort




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:

Kitty, da cateodata e bine sa mai iei pauza...atunci cand esti cu copilul. Cand esti in pauza, parca nu e bine far' de copil...
Ne-am propus si noi sa mergem sambata seara intr-un club cu muzica anii '60-70-80...sa ne destrabalam, ca simtim lipsa altor vremi...Plus ca de la dans mai si slabim(io ), ca al meu sot se pastraza asa de 10ani, far de kg in plus...
Deci avem o propunere, mai ramane s-o discutam cu mama, care ar trebui sa vina in fiecare sambata sa stea cu Teodora...dar cum mama e dependenta de Teodora...poate ne clubim

Poze, sa ma uit in aparat, dar nu prea avem...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui radcarmen

Doamne da sclerozata mai sunt!

Am uitat ce era mai importan:
Rebiana, felicitari si sa va dea Dumnezeu inca un bebe sanatos, voios si papacios.Doamne ajuta!




Carmen, mami lui Vlad Gabriel - 7 Aprilie 2007
Vlad de la 0 luni la 1 anisor
Vlad 1-3 ani


Multumesc frumos, Carmen! Am speranta ca asa va fi!
carmenfr




I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput