Bobocei de sept-oct 2008 -IN SARBATOARE !!! (176)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Ada ai grija cu copiii astia cazuti in cap ( la propriu ) ca raman niste cazuti in cap ( la figurat ). Stiu asta de la Victor, care, nu stiu cum am reusit, dar de la varsta de 3 luni l-am scapat lunar in cap. Eu insami, mama denaturata. Ba mai mult dupa ce l-am scapt din brate cu capul pe pietre, am mai si cazut gramada peste el ( avea vreo 11 luni si eram in excursie la Vatra Dornei ).
Pe bune, Victor al meu e din ala de se cunoaste ca a fost picat in cap .

Mama lui Dragos si a lui Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

aoleu, nu ma speria, ca nu-ti inchipui ce mustrari de constiinta am si cum stau cu frica in san sa nu faca cine stie ce tampenie pe la cap, cheaguri sau mai stiu eu ce, Doamne fereste...

jur ca nu stiu ce as putea sa-i fac, imobilizarea nu e o solutie... pentru ca rezulta un copil nefericit.
pe Teo l-am scapat odata de pe genunchi, si a dat cu fruntea de pamant, am plans amandoi.
Parca nu mai pare asa nasol acuma, cand aud cum face sfecla lui Radu de parchet, asa cu ceafa, sonor... imi vine sa mor. Si niciodata nu e destul de aproape de mine sa-l prind cazand
Jale... daca ai cumva sfaturi... shoot.

Crezi ca ar trebui sa-l investighez in vreun fel? Cea mai nasoala cazatura a fost cam de la 50cm

Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Mi se pare extrem de mani****toare reclama la noile Pampers Premium. E doar parerea mea...
Din spirit de fronda an renuntat la pampers si am trecut la scutece mai ieftine, dar la fel de bune; se numesc Mamia si sunt nemtesti - super OK, ca pret si calitate!

Mama lui Dragos si a lui Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Mai Ada, chiar glumeam! Nu-i cazul sa-ti faci nici griji, nici mustrari de constiinta. E aproape normal ca un copil activ ( asa cum sunt bezmeticii nostri de baieti ) sa-si dea cu sfecla de pamant. Idei de imobilizare... n-am. Da' la un moment dat vor creste ei suficient ca sa nu mai faca asta.

Mama lui Dragos si a lui Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Am auzit de mamia de bine, de la prietena mea din Australia.
Unde le gasesti?

De Pampers nu pot sa comentez...
stiti vorba... reclama, sufletul comertului... (avea si continuare: si comertul... sufletu')

Ca utilizator incercat pot sa spun ca sunt foarte multumita de varianta active baby, cea premium nu ma satisface.
Sincer nu stiu ce m-ar putea face sa schimb produsul (am incercat tot ce se gaseste in mod curent pe piata si nu m-a satisfacut).
Poate doar sa ma apuce grav o dorinta sa salvez planeta, si sa trec la scutece ecologice, sau de panza. Si nu m-as mai uita la cat absoarbe, si la cat de uscata ramane pielea sau cate egzeme am ratat... ci doar la cat de repede se bio-degradeaza.

Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CosmyB. spune:

Babymom acum ca te-am prins vreau sa te intreb de salina, ca stiu ca tu ai fost.. E ok sa o duc si pe pitica? Sunt contraindicatii pt bebei?

Fac lista de cumparaturi pt mare

Pozici
Mamica deMaya

"Nu exista decat un singur copil perfect pe lumea asta si fiecare mama il are!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gaia.nevia

Am auzit de mamia de bine, de la prietena mea din Australia.
Unde le gasesti?


Am luat doar un pachet de incercare de la un magazin cu produse de bebe de la noi din oras, am fost multumita si acum mi le aduce un prieten direct din Germania - ies si mai ieftine decat in magazin, ca doar sunt fara adaos, logic.

Mama lui Dragos si a lui Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Cosmy, eu l-as duce pe al meu fara retineri. Nu stiu sa fie contraindicatii.

Am inceput sa primesc primele feed-back-uri dupa emisiunile radio. Sunt multumita - se pare ca munca mea da roade si asta ma bucura.

Si noi ne pregatim sa mergem in concediu, probabil in aceeasi locatie ca si anul trecut, dar doar dupa 8 sept. Mi s-a pus in vedere ca n-am voie sa lipsesc din oras in 7-8 sept. ca vin americanii la noi la spital sa ne up-dateze cu cursuri de reanimare neonatala si nu are cine sa tina cursurile la personalul nostru. Cica ar trebui sa fim 6 formatori, iar noi suntem doar 4, si asta doar daca ma cheama si pe mine. Nu vreau sa fiu rea, dar avem o colega "pe care nu o putem chema ca e gravida" ( mentionez ca nu mai merge la spital decand a aflat ce e gravi ), dar pe mine ma pot chema din concediu de ingrijirea copilului. Ba mai mult, mi s-a atras atentia, mai in gluma mai in serios, ca r fi cazul sa revin de-a binelea la munca, dupa aceasta "incalzire" cu americanii. Ei, ce parere aveti? Ca eu...

Mama lui Dragos si a lui Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

La multe lunite scumpa Thea de Anamona !!!

Mama lui Dragos si a lui Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CosmyB. spune:

Babymom multumesc! Cred ca o sa mergem si noi cu pitica, nu cred ca are ce rau sa-i faca. Eu cat am fost mica am avut maaari probleme cu amigdalele sper sa nu fie si ea asa..

Ma bucur ca, culegi roade dupa emisiune, mi-ar fi placut sa te auzim si noi. Ai avut subiecte super interesante Felicitari!!!

Cat despre intoarcerea la servici eu cred ca ei se bazeaza pe tine si esti un medic mai mult decat devotat, e normal sa te vrea inapoi cat mai repede. Insa, timpul petrecut cu Dragos nu ti-l mai da nimeni inapoi.. Poate ii mai duci cu zaharelul ca sa stai cat mai mult acasa cu baietii tai. Sau... poate va apucati de treaba pentru fetita mult dorita

Pozici
Mamica deMaya

"Nu exista decat un singur copil perfect pe lumea asta si fiecare mama il are!"

Mergi la inceput