Bobocei de sept-oct 2008 -IN SARBATOARE !!! (176)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

baby_boy, am fost azi la Leonardo, in Real si aveau incaltari bune, din piele. unele aveau piele numai in interior, dar mi s-au parut ok
preturi intre 49,9 si 100 ron, dar eu zic ca merita
erau si pentru toamna
din pacate ceea ce am vrut noi, nu avea marimea 22-23...asha ca n-am luat nimic
pentru toamna spre iarna am primit niste ghetute f frumoase de piele intoarsa, eu voiam un pantof mai sport, dar cu piele in interior, sa mearga pana prin octombrie asha...
mai caut...



blog cu basca

Razvan
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Nocom am vazut si eu magazinul asta si au incaltaminte tare misto acolo

piolica nu se pune inca problema de plecat acasa cu puiul . Nici Moni nu e asa bine, inca mai face injectii pt coagulare si e cu drena. In we sigur stau acolo. Speram ca va ajunge cat mai repede

Citat:
citat din mesajul lui 300
Noi comunicam bine prin semne, de ex. eu ii dau ceva cu lingurita ea maraie; eu ii dau iar, ea misca din cap (s-a prins ca nu le am cu trasul la tinta si profita la mare greu). Apoi, daca tot nu inteleg, ma trage de tricou si se baga cu nasul la tzitzi (nu reuseste sa ma dezbrace dar crede-ma e elocventa, n-am cum sa nu inteleg).



Esti mortala

piersicuta am citit si eu acum pe cutia depastilute si chiar nu scrie pe ele ca nu e voie sa le atingi. Sa ne spui si noua ce contin alea de la voi. Daca sunt ca astea leluam de la tine, ajung mai repede Multumim. Si la ce pret sunt ?
David a papat taaare bine azi ,sa nu il deochi Era buza desumflata , cu o dunguta rosie unde s-a spart, dar nu mai era umflata deloc.

Citat:
citat din mesajul lui ratonelu
chiar
n-ar putea sa vina si dintii..precum mos craciun ori iepurasu de pasti, doar daca cochii dorm, papa tot si sunt cuminti?
as putea sa fac armistitiul asta cu ei....
se mai baga cineva ?


Vise maica...vise

piolica te suportam mami in fiecare luni miercuri si vineri

johanna bine ai venit

Laureta imi pare tare rau de puiuta. La noi asa a debutat la Valentina enteroviroza. A doua zi a fost f bine, nu mai avea nimik. Am tinut-o pe regim cateva zile si gata boala Tin pumnii maine la analize

Giuliana o noapte linistita si fara reactii la vaccin !!!!!!!!!

Ramo ce dulceeeeeee pupacioasaaaaa

Dya bine ati revenit

claudina o sa o iau maine de acolo

Babytza si puiiValentina David

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Joy21 spune:

Buna seara, mamici!

Va multumesc mult pentru urari, si eu si Sofia!

A fost o zi foarte frumoasa dar si obositoare. Am pastrat traditita si am facut tavita pentru Sofia de pe care a ales un mobil, bani si cercei. Cartea, stiloul si restul au trecut neobservate Promit sa revin cu poze si filmulete cat de curand.

Acum in ceea ce priveste vaccinul, am ramas datoare cu niste explicatii. Dupa vaccin Sofia a vomat toata ziua ce a mancat, a doua zi a avut diaree si a mai vomat o data. A treia zi simptomele greata si diaree s-au mutat la mine Asadar am concluzionat ca voma n-a fost reactie secundara a vaccinului ci eneroviroza virala luata de la David de Babytza din parc . Doamne ajuta, am scapat cu bine de ea dupa doar 2 zile la Sofia, o zi la mine, 2 zile la tati (nimeni n-a ramas neiertat). Acum Sofia e bine, are un apetit ok, si am trecut la Nan 1+. Padiatra mi-a spus ca dupa 7 zile de la vaccin ar putea aparea niste bubitze. Sper sa nu.

Acum pe scurt din ce am citit:

Pentru Monica si bebe Dragos , sa scape cat mai repede din spital

Pentru Piolica, imi imaginez doar cat poate fi de greu sa fii departe de puiul tau Cu siguranta Elsa se va acomoda incetisor.

pe toata lumea, Am zburat la

PS: am vazut ca discutati despre jucarii. O jucarie care are mare succes la Sofia este www.toysrus.com/product/index.jsp?productId=2373386" target="_blank">aceasta. Nu e zi in care sa nu o bage in seama. Azi a tebuit sa-i schimb bateriiile. Daca intereseaza pe cineva, dau mai multe detalii.

Victoria, binecuvantata de Anna Sofia

mA fAc MaRe

"Nu-ti fie frica sa faci un pas mare. Nu poti trece o prapastie din doua sarituri mici."
David Lloyd George

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

Razvan a facut febra la 24 de ore dupa vaccin si l-a tinut fix 24 de ore, adica de ieri de la pranz nu a mai facut

insa azi nu mi-a palcut deloc cum a mancat, adica a sarit peste masa de la ora 14, peste cea de la ora 18 si acum si peste masa de lapte...a mancat doar 70 ml lapte...si pe 19 ne-am batut pe o punga de pufuleti prin Craiova
deci a mancat dimineata vreo 200 ml lapte cu biscuit si pe la 11-12, 150 ml iaurt cu vreo 100 g mar cu biscuit...


poate si pentru ca am fost plecati prin magazine, a fost ceva mai solicitat, multi stimuli...
sa vedem cum va fi maine, ca pana la urma nu mai plecam la calimanesti decat sapt viitoare, sper sa ne linistim si sa intram in normal



blog cu basca

Razvan
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sept-oct2008 spune:

Capitol nou

Babytza

Mergi la inceput