Bobocei de sept-oct 2008 -IN SARBATOARE !!! (176)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nausica spune:

Sa va zic de jucarii.
Azi am fost in Carrefour la raionul de jucarii, cu gindul sa-i iau Aniei ceva. Si am vazut, printre altele, telefonul vorbitor de care tot vorbeati voi. Am luat cutia, si i l-am dat Aniei sa vad daca-i place, desi pretul mi se parea cam nesimtit. Apoi am vazut un melc muzical, tot de la Fisher Price, si am zis gata, pe asta il iau. Era si mai ieftin, si mai mare si mi se parea ca are mai mult de invatat de la el: bagi acolo niste forme, si cind potrivesti bine forma si gaura aferenta incepe sa cinte. Ei, dar credeti ca a fost chip sa-i mai iau Aniei telefonul? Asa ca telefon scrie pe noi.
Evident, odata ajunsa acasa, si-a pierdut interesul pentru el. Ea evalueaza, mai nou, jucariile, dupa spectaculozitatea cu care se izbesc de pamint atunci cind le arunca din tzarc. Iar telefonul cade de-a dreptul impresionant, asa, cu efect, si cu zgomot mare.

Nausica si Ania
poze


"(...)It is probably better not to sin at all, but if some kind of sin you must be pursuing,
Well, remember to do it by doing rather than by not doing." (Ogden Nash)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

Citat:
citat din mesajul lui babytza

anamona Dragos este la terapie cu oxigen. Poate de-aia nu il are in camera cu ea....
Pana acum a primit glucoza, azi a fost prima zi cand au incercat cu seringa sa ii dea laptic. Ea a facut eforturi mari sa scoata putin laptic pt pui, dar a scuipat mititelul. Desi nu stiu cum a papat pana acum ( ma refer la metoda de hranire ) stiu sigur ca nu prin gavaj. Deci ori a fost pe perfuzie , ori cu bibe ,....dar mai degraba perfuzabil...
Este o experienta nasoala pt ea mulsul acolo in spital , pentru ca a dat de niste idioate care urla si tipa la toate mamicile. Un motiv in plus de stres pt Moni.

Citesc mai din urma si revin.

Babytza si puiiValentina David

Poze


intelesesem ca bebe Dragos e bine, de aia ziceam sa ca e bine sa il aduca cu ea in camera.
Ar fi o foarte mare greseala sa il hraneasca cu lapte praf, poate chiar de aia a si scuipat....o fi fost satul.....


iara e foarte important sa il puna la san nu sa il hraneasca cu altceva....

stiu din proprie experienta ca nu ai chef de nimeni in momentele astea...de aia si ziceam sa abordam familia mai degraba, poate i-ar folosi un consultant de lactatie bun care sa o incurajeze....

scuze de insistenta dar stiu cat de mult conteaza pentru linistea sufleteasca sa ai langa tine o persoana de incredere care sa te sfatuiasca in ceea ce priveste alaptatul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

Citat:
citat din mesajul lui gaia.nevia

eu stiu ca nu te primeste cu poze de acasa. au ei recircularea banilor acolo in incinta...


Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri


au fost recent niste prietene de ale mele in sediul din iorga si au venit cu pzoele de acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nausica
Iar telefonul cade de-a dreptul impresionant, asa, cu efect, si cu zgomot mare.



Si de jos mai striga ori "pa-pa", ori "te iubesc"... ceea ce bate orice, nu?

Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nocom

dyanira Bine ati revenit!!!

ma bucur ca v-ati simtit bine in vacanta si ca drumul a fost ok!!! Mai vreau poze ca nu m-am saturat sa ma uit la dragul de Tudor!!

Noutati: A nascut MONICA!!!!!! Si bebe Dragos e sanatos!!

Cele rele nu ti le spun....

mami de Daria Anastasia (24.09.2008) si Matei Tudor (11.07.2004)

poze cu noi poze DARIA

poze APUSENI

Nocom multumimMai pun poze in album.
Ma bucur tare pt Moni ca a nascut si ca bb Dragos e bine!!![pk]FELICITARI MONI!!!

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

nikolici, babytza
babytza, nici astea huggies nu sint mai breze, cel putin mie asa mi se pare. (eu am luat din alea chilot, inca mai am citeva, abia astept sa le termin) In schimb am luat acum unele ecologice, facute in Suedia, poate iti trimite si tie soacra. Se numesc naty si sint fara clor si alte nebunii.
dyanira, bine ati revenit. Ce simpatic e Tudor cazut in carut de la oboseala.

Ce situatie timpita pentru Moni, nu-mi vine sa cred ca personalul medical poate sa tipe la paciente si mai ales la proaspetele mamici. Mai mult de atit, cum se pot purta asa cu ea, mai ales cu ea, care a trecut printr-o experienta atit de trista cu un an in urma. Este rusinos! Aveti idee cind ii vor da drumul acasa? Sper sa fie cit mai curind, sa se poate bucura de baietelul ei. Si mai sper sa aibe laptic!
Moni, fii tare!


Mamica fericita de bebelina Elsa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

anamona cu intirziere la multe lunite pt Thea!
Vroiam sa te intreb, tu cu cine o lasi pe Thea cind tu te duci la serviciu? Ai o bona sau o duci la cresa? (se pare ca eu incep sa ma isterizez cu cresa)

Mamica fericita de bebelina Elsa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

piolica multumim de urari

eu am bona, aici in romanica nu as avea incredere in crese....stii prea bine ca in general oamenii nu mai au nici un Dzeu.....
ma gandesc ca in situatia ta cresa e cea mai buna solutie, cred ca e normal sa fii ingrijorata indiferent de solutia aleasa, nimeni nu e mai bun ca mama.....

eu zic ca o sa se obisnuiasca rapid, mai ales ca saptamana viitoare vei si tu acolo cu ea...astfel va putea sa accepte educatoarele mai rapid.

imi pare rau prin ce treci....

apropo, am salvat si eu linkul cu cazarea din ardeche, i-am aratat si sotului pozele si numai de asta mi-a vorbit vreo 2 zile....a facut si el cautari in paralel, a zis gata la anu' acolo mergem cu thea :)
zice ca vrea la chevrerie sa manance branza si sa bea vin bun :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

seara buna!
off, imi pare rau ca unii bobocei au dat la boboci azi!

piolica, ai sa vezi ca va fi bine! ca greu ne mai este sa ne despartim putin de puii noistri!

babymom, iti multumesc inca o data ca ti-ai facut timp zilele trecute sa-mi spui cum sa fac cu febra. parca mi-ai dat curaj!
bafta la noua emisiune!

laureta, sanantate multa si voua si sa stii ca am vazut si eu pozele lui valy si primul gand a fost ca fetita ei seamana cu Bianca ta. apoi am citit ca si tu ai observat asemanarea

bine ati venit printre noi, Karla si mamica cea norocoasa!

babytza, am trimis poza pe mailul comun, ca mi-a fost mai simplu...nu cred ca mai am adresa ta
sa-mi zici daca o poti descarca


300, anamona, felicitari pentru progrese! de acum incolo, zilnic vor face lucuri noi!

eu nu mai apuc sa notez cate face si spune Razvan, ca deja ritmul s-a accelerat si el este f curios, ma cara dupa el peste tot, ca n-atr incotro....simt oboseala


Eva, multumim! asteptam sa ne povestesti ce mai face Noah. ma bucur ca ati gasit acolo un ambient pe placul vostru, dar cred ca nu avea cum sa nu va placa

Nausica, cate jucarii vor avea soarta asta...

blog cu basca

Razvan
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

apropo de scutece si eu am gasit de ceva timp Huggies premium in carrefour

nici nu se compara sunt mult mai absorbante si nu au mirosul ala de imi muta nasul din loc...

Mergi la inceput