Bobocei de sept-oct 2008 -IN SARBATOARE !!! (176)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Intrebare: vreau sa ii fac pasaport lui David si sa le reinnoim pe ale noastre care expira in curand.Aveti vreo sugestie legata de urmatoarele aspecte:e vreo zi a saptamanii mai libera la pasapoarte?Este o ordine prestabilita cu numar sau trebuie sa stai mereu acolo la coada?Dureaza mult?In cat timp se elibereaza?
Multumesc




Oana,mamica implinita de David Paul (17.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Anda m-a pupat cu zgomot!!!

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Gata, am terminat si noi ziua de azi: gimnastica, mancat, joaca, baita si . Pana dimineta am liniste .

Va mai multumesc inca odata pentru primire fetelor. Am vazut ca astazi bebeii au cam varsat. Si Karlei i se mai intampla uneori dar la ea e pentru ca e prea pofticioasa si mananca prea repede. In rest noi pana acum nu am fost bolnaviori deloc.

Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

Luca cam de-o saptamana are scaune moi,nu multe maxim doua pe zi am dat vina pe dinti,dar azi m-am deranjat si eu si nu stiu ce as putea lua,am mai patit o-data asa ceva cand eram cu el internata in spital iar de la mine sa deranjat si el imi e teama acum sa nu il deranjez si pe el mai tare.

LucaDaniel -22.10.2008

poze calde
filmulete
un vot pt Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

cvaly pe vremea cand inca alaptam am patit si eu acelasi lucru, am avut cred o toxiinfectie alimentara sau o indigestie, si am intrebat dr daca sa continui alaptarea sau ce sa iau. Mi-a spus ca daca este virus i l-am dat deja dariei inainte sa-mi apara mie simptomele (greata, varsaturi, deranjat la stomac) si cel mai bine pt copil este sa-l alaptez in continuare pt ca isi ia din lapte tot ce are nevoie ca sa treaca invinga microbul. Tu poti bea ceai e menta si poti lua smecta.

sanatate tie si lui puiutz!



mami de Daria Anastasia (24.09.2008) si Matei Tudor (11.07.2004)

poze cu noi poze DARIA

poze APUSENI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Citat:
citat din mesajul lui 300

Anda m-a pupat cu zgomot!!!

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

b de la bebe, blog...



Ce frumos!!

Laura , Alexia (14.09.2008)
Andrei(07.04.2002)

"Oamenii mari nu pricep niciodata nimic si este obositor pentru copii sa le dea intruna explicatii"
(Micul Print)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

Astazi ne inscriem si noi in clubul varsatorilor , de fapt puteam sa ne inscriem si ieri si alaltaieri, caci de cateva zile Daria mananca fff prost, sta cu mancarea in gura cate 2-3 minute la fiecare linguritza!!! Si in plus de asta de 3 zile FIX la ultima lingurita vomita!!! Bine, ea incearca sa vomite la fiecare linguritza dra numai la ultima reuseste!!! OFFFF, cat o mai dura perioada asta!!!!!

Dea zi am inceput sa-i dau pastilutele homeopate pt dintisori. sper sa ne ajute sa dormim si sa mancam mai bine...

tzitziri noi cand i-am facut pasaport lui Matei (acum 4 ani) nu am stat deloc la coada. Nu cred ca mai sunt cozi la pasapoarte.. Pozele se fac pe loc.. stiu ca a durat fff putin si am fost ff incantati de directia pasapoarte!! Acuma n cred ca s-a schimbat in rau! Adica sper. Nu am mai calcat pe acolo de 4 ani, cum spuneam....


Va doresc o seara linistita!


mami de Daria Anastasia (24.09.2008) si Matei Tudor (11.07.2004)

poze cu noi poze DARIA

poze APUSENI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

piersicutza multumim

c.valy si eu zic ca poti face anestezie si alapta fara probleme: si eu ca si babymom mi-am scos maseaua de minte saptamana trecuta. Am facut o anestezie usooara, doctorita mi-a zis ca pot alapta linistita. Daca extractia se complica si era nevoie de o anestezie mai puternica ar fi trebuit sa ma pompez si sa arunc primul lapte.

sfatul meu e sa faci o rezerva de laptic inainte pentru orice eventualitate si sa mergi cat mai rapid la stomatolog.

eu una am avut atunci o seara groaznica - dureri de nerv- cezariana era mic copil pe langa ce am indurat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

Ms asta vream sa stiu ce pastile sa iau ca atunci in spital mi-a zis sa nu ii dau piept si sa iau nus ce pastile(am uitat denumirea)nu era smecta ca din ala am in casa si nu stiam de sa iau sau nu,iar ceai de menta acum mi-am facut poate pana maine imi revin.Acum fug ca nu am gram de vlaga,am spalat si cateva covoare azi si sunt terminata,o seara placuta in continuare.

LucaDaniel -22.10.2008

poze calde
filmulete
un vot pt Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

c.valy multa sanatate tie si puiului

Babymom cand ai urmatoarea emisiune?

laureta off imi pare rau de Biancu,tin pumnii pe maine la analize

Oana

Giuli pe Edi si pe mami lui,ma bucur ca esti mai bine.

Laura , Alexia (14.09.2008)
Andrei(07.04.2002)

"Oamenii mari nu pricep niciodata nimic si este obositor pentru copii sa le dea intruna explicatii"
(Micul Print)

Mergi la inceput