Locul fetelor Nou-Venite (6)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cora79 spune:

Buna fetelor harnicute,urez si eu bun venit fetelor noi.
ANKCTA multa sanatate matusei tale.
Am citit si eu abia acum tot ceea ce ati scris,dupa ce mi-am facut injectia pentru bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankcta spune:

va multumesc fetelor pt uraript voi
astazi am reusit sa vb cu matusa la telefon. aceasta matusa este de fapt singura sora a mamei si de fapt diferenta dintre mama si ea este aceeasi ca cea dintre mine si ea. deci ea este pt mine mai mult o sora, o prietena.
oricum tot raul pe care l-am vazut in spitalul bagdasar a disparut si nu pot sa imi amintesc decat momentul in care s-a deschis usa de la sectia in care a fost operata (imi scapa denumirea) si am vazut-o pe dana cum isi intorcea capul sa ne vada fetele pt k spunea k ne-a auzit imediatin acea clipa am uitat tot.
nu stiu ce renume are acest spital dar noi cu siguranta le vom multumi vesnic dr golgan si dr neacsu

ank

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankcta spune:

si iar omiteam sa va zic k s-a mai intamplat un lucru minunat in sufletul meu...cand am inceput sa va scriu de durerea mea va pomeneam de toate prietenele care sunt insarcinate...cat de greu imi era sa merg sa le felicit...cat plangeam. o uitasem chiar pe verisoara mea care era insarcinata sicare azi a nascut o fetita minunata de 3 kg si SA 10.
de ce spun k s-a intamplat ceva cu mine...cand verisoara mea (de fapt este nepoata sotului danei)dar ne tinem strans de neamuri, deci cand ea a aflat ca dana intra in operatie a inceput sa aiba contractii, pb k de emotii, nush, a mers la spital mai mult sa ii faca ceva k sa nu o mai doara, era programata duminica la cezariana. dar dr i-a facut o eco si a zis k bb (care a stat numai cu spatele, noi ziceam k e baiat) are cordonul infasurat in jurul gatului, k nu mai sta cu capul in jos iar bataile inimii sunt cam slabe...deci noi stateam la usa blocului operator la buc iar ea se chinuia singura sa ia o decizie cand va naste. ideea e k pt prima data in drum spre constanta, aseara m-am surprins rugandu-ma k verisoara sa accepte sa i se faca cezariana mai devreme, sa nu pateasca bb ei nik si tot asa. este prima data cand ma gandeam la o gravi si la un bb fara sa ma gandesc la mine, fara sa ma gandesc k eu nu am ink bb, si k ne chinuim de atata timp...

ank

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankcta spune:

sper k nu va supi pe mine k am scris atat de mult dar simteam nevoia sa impartasesc cu voi trairile mele
pe toate

ank

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eleia spune:

'neata fetele!
Va astept la o cafeluta sau un suc care cum pofteste. Avem cu lapte, fara lapte, cu zahar, fara zahar....sa va puteti alege.

ankcta felicitari proaspetei mamici. sa le traisca, sa fie sanatosi amandoi, mamica sa se refaca cat mai repede si bebe sa fie mancacios!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

neata si de la mine fetele. azi am o zi ff incarcata. face cununia civila cumnata mea ( mama finutului meu) si tre sa ma dichisesc dar sunt si cu okii pe voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lory09 spune:

'Neata fetelor!O zi usoara sa aveti!
Stau si eu cu voi astazi la o cafeluta.
Bun venit fetelor noi!
Vreau sa mai citesc din urma ca am ramas cam codasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eleia spune:

aleesicoo casa de piatra cumnatei, sa fie fericiti, sanatosi si sa stea 1000 ani impreuna
Si tie distractie placuta si sa te faci frumoasa ptr marele eveniment.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

ms ms ms fetelor mai sunt 3 zile si fac si eu 23 d ani ... yuhuuuuu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_lex82 spune:

Buna fetelor....eu sunt noua pe aici..si cam de 3 luni incercam si noi (eu si scumpul meu sot) sa avem un bebic....am 26 de ani...nu am mai ramas niciodata insarcinata pana acum..si nici nu mi-am dorit..dar acum imi doresc dar bebe intarzie sa apara...speram ca nu foarte mult pt ca sotul e inebunit dupa copii...Eu una nu chiar asa dar cand va veni o sa-l iubesc fff multfaza e ca nu am vreo problema fizica sau ceva dar ma mir cum de altele raman imediat iar eu deloc...va trebui sa se straduiasca mai mult...

Mergi la inceput