Bobocei de sept-oct 2008 -IN SARBATOARE !!! (174)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

Nocom, sa fiti fericiti si sanatosi!
mi-am adus mainte, am citit ieri de Fox si de ce-a patit Felicic! doamne fereste!ma bucur ca n-a fost mai rau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Giulianna imi pare tare rau ca te-ai lovit, fa cum spune Laureta si va trece mai repede

Babytza moama ce carut super , he he he ce frumos doarme David cu funduletul in sus

Carla poate sa aibe kk moale si de la dinti

Irina felicitari pentru dintzi

Andreea_and bine ati revenit din concediu

C.valy nu are ce sa ii faca rau spanacul, Crina papa spanac de la 6 luni

CosmyB eu i l-as face cu putina lamaie, ulei de masline invelit in folie de aluminiu si la cuptor

Feli o veste despre voi

Azi a mancat spanacul de ieri cu iaurt, mar crud cu struguri .... vedem mai pe seara ce o mai fi

fericita de Crina Alexandra
Crinul Meu
Poze
Crina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

andreea, ratonelu, bine v-ati intors. Vrem poze!
babytza, super carutul! asta e de alergat cu el... pe role, fara role! aaa, si felicitari pt dintoc.
Nerantula, sint simpatici foc Gruia si Amalia! Iar comentariile tale sint la fix!
giulianna, sanatate multa! banuiesc ca e al naibi de dureros. Sper sa-ti treaca repede. (Tu citi ani ai, uite ce zice Laureta ca-ti trece in functie de nr de ani!!! Tu esti mica, pustoaica, asa ca o sa-ti treaca repede.)
irina, aveti dinti? redirectioneaza citiva si pe la noi, ca Elsa e inca in 2 dinti. (dar da-i lui Sasha citiva inainte ca altfel ma omoara tatonelu)

Mamica fericita de bebelina Elsa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

cuscra pentru iarna se pune o husa in fata daca vrei, dar nu e obligatoriu. Deja e mare puiul
Poze cu Maya mai pui ?

ratonel Moni are 37 saptamani dar dr nu vrea sa mai stea puiul in burtica , ii frica cu tensiunea sa nu se intample cumva ceva
Nu suntem bolnaviori, dar nu a papat deloc bine in ultima saptamana si mi-a fost frica sa nu aiba ceva. Dar acum si-a revenit

Babytza si puiiValentina David

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

piolica, io la cap poze stau f prost(adik, sunt acasa , in telefonul smecher al soatei-io am niste caramizi ori d-astea primite moca la abonament, vorba lu barbatamiu"ce sa faci tu cu ele..."adik cu d-alea mai bune. am vrut aseara sa descarc si sa pun, dar: ajuns acasa, bagat masina,soata intins rufe,iesit toti trei la plimbare o ora sa luam incaltari la cochil, intors acasa,bagat a2-a masina+intins rufe ca n-am mai putut sa pacalesc soatacica e prea obosit,mancat+spalat+culcat cochilu, spalat+mancat io+soata, pacalit sot sa spele vasele, udat florile de pe balcon-juma mi s-au palit, sunat mama+sora, ascultat nepoata 15min sa-mi pov ce-a scris ea in jurnalul ei...orele 23:30. nici contra cost nu mai faceam operatiunea cu pozele.
si gata! m-am plans destul....ca ce mama ocupata sunt io.
(aaa..doar asta tre sa v-o spun, sa va distrati si voi:culcat orele 00:00, trezit sasha orele 00:10,1,2,3-n-a mai vrut sa doarma deloc.)
angelyna, ce dinti, nenica?ai cui?cu cine....ce e aia?
andy_g, andrei nu stie ce e bun! sasha a mnacat cat a putut din deliciosul..nisip!
nerantula,mie nici nu-mi place culoarea roz, dea?...verde, ca sa stii pe viitor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

klemi, acum am citit ce-ai scris
deci, chiar vrei sa pleci...treaba taaaaa!!! ninininini....
glumesc
, o sa fie bine, o sa vezi! si la noi a fost bine....imi place mie sa ma plang .
(oricum, cine rade la urma rade mai bine...adik io de tine )

lumi si noi va imbratisam cu drag(doar o secunda juma ca sasha n-are stare)
laurape toti 3
rox, bine ca mi-ai spus...exact ce ziceam de gafa...oricumsi-un gand bun pt viitoarea mamica.
(ma gandesc de f multe ori la puiutul ingeras. )

gata, ati stat destul odihnite si fara mailurile mele interminabile, pan'aci va fu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Citat:
citat din mesajul lui piolica

giulianna, sanatate multa! banuiesc ca e al naibi de dureros. Sper sa-ti treaca repede. (Tu citi ani ai, uite ce zice Laureta ca-ti trece in functie de nr de ani!!! Tu esti mica, pustoaica, asa ca o sa-ti treaca repede.)

Mamica fericita de bebelina Elsa


Care pustoaica ma ca-s ditamai m-u-i-e-r-e-a Am 29, inca e bine ca-i cu 2 da' la anu'.... . Si imi amintesc cand eram mica, vroiam sa fiu mare. Pfff ce n-as da acum sa mai joc frunza si castelu' in curtea scolii da' nu pot pentru ca 1. ma doare spatele 2. imi salta tzatzele si 3. aici unde stau acum n-am curtea scolii




Mami de Eduard-Gabriel (17.08.2008)

Ticker Edi
Cat mai e?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:


m-a sunat soata....e pe drum cu sasha......c-avem ...un dinteeeee???????????????????????????????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

nausica, rasu' spui, dea?ghini! om rade si noi mai la urma...
iepurila, nu e o etapa.....e o viata. io asa cred. la noi asa e.


giuliana, io inca n-am implinit 29....si nici n-am tate mare(apropos, ca vorbeati de sub asta ..dureros...io avusei pan acu 3ani cu 10kg mai mult si tate..cat cuprinde...am slabit si au disparut cu totu'...parca vad ca daca ma ingras o sa pun doar pe fund)...deci am sanse mai mari sa joc frunza desi si io am dureri de spate si nici curte si scoala n-am.

cum , domle, dinitiiiiiii?????????????????????????????????????????
plecccccccccccccc..................sa vad ce se intampla, s-a intors lumea cu ...funduletu(ma scuzati) in sus!!!! parca vad ca maine vin si va spun ca am fost muscata de sasha ...si nici nu s-a mai trezit noaptea decat o sing data!
chiar cred asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

babtza felicitari pt carut e super si pare solid...felicitari si pentru dinte
ratonelu vezi mami ca vin dintzii si la voi...felicitari si la mai multi
nerantula ce scumpi sunt Amamalia si Gruia
felicic sper ca este mai bine Fox
giuli mami ce-ai patit...sper sa iti treaca repede durerea
ange cred ca isi revine Crinuta si papa iar bine asa e?
cosmy

de Andrei Petru(18.08.2008)
Asa creste strumfi

"You can learn many things from children. How much patience you have, for instance"

"Ca sa intelegi dragostea parintilor tai, trebuie sa cresti tu insuti un copil"[/purple]

Mergi la inceput