Pestisori... pestisori... (43)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Ely, multa , multa sanatate preferatului meu! si tie deasemenea !poate rezolvati pana plekati .

Cryna, bune pulpele ca aacum am ajusn acasa si am o foame si nika de mancare , gatit ...asa minuturi .

Nicoll , sa treaca repede timpul de la munca .Servici usor si pupici printeselor!

Miha , ce faci ? Crosetezi la poseta Dianei >

Marami....

dana....

danuta ....

criq....
si restul sirenelor ...la apel , va rog!


Dany

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Hellooooo... nimeni pe aici ???

Nicoll, spor la treaba ! Ufff, las' ca, se intorc ceilalti colegi din concediu si o sa te ma odihnesti si tu .


Hmmmhhh... fapt divers: mi se pare mie sau taica-su nu mai stie ce varsta are feciorasul lui ? Mno, o sunat sa vaza daca a ajuns pachetul cu cadourile trimise de el pt. ziua lui Robert, sa vada daca-i plac poznasului jucariile, daca-i vin hainutele, etc.,... si, cand i-am zis ca, hainutele ii sunt cam mari si o sa le poarte mai tarziu, a inceput cu morala ... cum ca, eu sunt vinovata, ca asa i-am zis eu: sa-i ia pt. varsta lui... da, asa i-am zis dar... Robert n-are 5 ani ... ca, el zicea ca scrie pe hainute pt. ce varsta le-a luat ... si, asta-i varsta de pe hainute: 5 ani, iar fasuletul de ploaie nici nu are trecuta varsta dar, se vede destul de bine, din ochi, ca este muuult mai mare decat treningul pe care scrie 5 ani... mno, in fine, l-am lasat sa vorbeasca... daca nu si-a dat si singur seama de gafa facuta, asta e ... oricum, ii zisesem ca, io ii cumpar hainutele cu Robert dupa mine pt. ca, nici cele de varsta lui (4 ani) nu-i vin toate, el fiind mai micut de statura ... si apoi, io am ochiul format , cam stiu ce ii pot cumpara cand nu e cu mine... in fine, eu ii zisesem si la cizmulite o marime, el mi-a trimis alta, mai mare... eh, nu asta-i baiul, ca Robert oricum creste si va ajunge sa le poarte ... faza naspa e ca, din ce am vazut, el nu mai stie cati ani are feciorasul lui ... trist ... mno, i-am deviat discutia incet-incet spre multumiri pt. cadou si gata... ca, n-aveam chef de cearta doar dintr-atat ... las' sa fiu tot io de vina si de data asta ... ... ca, nu-i bai mare dar, e trist sa-ti dai seama ca, nici macar varsta nu prea i-o mai tine minte ... ntzzz, ntzzz... asta e...


la toate si s-aveti o dupa-amiaza placuta!




Mi se spune "argint viu"... ~*~*~*~*~ Oare ce varsta avem?!?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Dany, iara am trimis amandoua odata... tocmai ma plangeam ca nu-i nimeni pe aici ... si, hop si mesajul tau inaintea mea ...




Mi se spune "argint viu"... ~*~*~*~*~ Oare ce varsta avem?!?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochi_verzi spune:

Salutare, asa pe fuga!
N-am apucat sa citesc de la ultima mea postare, dar o voi face deseara.
Am fost ocupata cu curatatul palierului ca deh"locuiesc cam singura" la etajul meu.Ca sa iese si altii trebuie sa le spui verde-n fata...Curat in casa si dincolo de usa nu le pasa...in fine, ca numai ma enervez din nou.
Azi am fost si cu Diana la dr. ca aseara s-a vaitat c-o doare gatul,iar azi noapte era fornaita, nu putea dormi,...are rinofaringita purulenta, luam antibiotic, facem pufuri cu Bioparox si seara mai luam si Claritine.
E un pic cam fara chef, dar iesim acu' afara sa se joace un pic si poate devine mai energica.Febra nu face si nici n-a facut...
Va si ne citim pe seara.

Mihaela si Diana 22.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Hei, iote ca ne-a mai "auzit" cineva ... Miha, multa sanatate Dianei & ! Sa-i treaca cat mai repede gatutul! Si, s-aveti plimbare placuta amu . Mno, cat despre vecini "no comment" ... ca, si la noi acum, se fac izolatiile termice pe afara, cine vrea si poate bineinteles, si ne punem si noi, ca majoritatea, cu aceeasi firma, cam toti o data, asa fu intelegerea ... si, nu mai zic de discutiile ivite ... bleah ... vecini nasparlii (putin zis )... in fine...




Mi se spune "argint viu"... ~*~*~*~*~ Oare ce varsta avem?!?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Nu stiu daca v-am mai pus melodia asta dar, daca nu , va fac o dedicatie muzicala . Sper sa va placa :




la toate!




Mi se spune "argint viu"... ~*~*~*~*~ Oare ce varsta avem?!?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:


Cryna, ia un buchet mare de flori de la mine si nu mai despica firul in 4 ..lasa-o...asa , lasa ma ca merge asa ...vb unui cantec ....barbatii nu se prea pricep la cumparaturi Robert sa fie sanatos

Miha, sanatate multa Dianei !

referitor la vecini , fara comentarii, peste tot sunt ciudati , invidiosi si lista poate continua ...noi sa fim sanaatosi si sa ne facem case la curte si scapam de ei ...eu una abia astept ...va spun un secret " eu mi-am promis mie ca de aici ma mut la vila



Dany

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Dany, mama... multumesc de flori . Cum am zis, nu asta era baiul meu, ca nu stie sa faca cumparaturi ... caci, si eu i-am deviat discutia cand am vazut ca o lungeste cu reprosurile, cum ca eu (ma refer la mine, persoana mea) nu stiu cum si nu stiu ce, sunt vinovata ... si eu i-am zis ca nu-i nik, o sa le poarte cand mai creste, i-am zis multumesc, bla-bla-bla... el era ala care intepa , intelegi? Si, nici macar nu si-a dat seama de gafa facuta ... ca, el asa se scuza cum ca scrie pe ele ca sunt pt. varsta lui Robert... dar, Robert nu are 5 ani cat scrie pe ele ci, 4 ani ... aici era dezamagirea mea... ca, nici macar nu mai stie ce varsta are Robert ... io, nu-i zisesem cati ani are Robert ci doar ca-i cumpar hainute pt. varsta lui, ca scrie pe hainute varsta... intelegi? Io, oricum o lasasem moarta... in fine ...
Muuultaaa baaaftaaa cu vila !!! Si io vreau la casa ...




Mi se spune "argint viu"... ~*~*~*~*~ Oare ce varsta avem?!?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Si, o varianta frumoasa a melodiei de mai sus :




la toate!




Mi se spune "argint viu"... ~*~*~*~*~ Oare ce varsta avem?!?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Hmmmhhh... nici o sirena pe aici ... iar ati disparut ... bineeeee... daca, nici melodiile mele nu va plac , ca sa aruncati o manuta pe aici, la scris... atunci, incet-incet, o sa dispar si io ... in ceata ... las' ca, imi strang io jucariile de pe aici ... ... ...


Ma retrag amu, la masa si apoi la & ... noapte buna la toata lumea! &




Mi se spune "argint viu"... ~*~*~*~*~ Oare ce varsta avem?!?


Mergi la inceput