Pestisori... pestisori... (43)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Neata... mda... deocmandata fac cumparaturi pentru bagaje... si nu gasesc papuci atat de mici... pt. baieti... au ramas doar ce mai aveau in stoc... evident ca nu mai aduc, ca a trecut sezonul
Asa patim in fiecare an... daca ne gaseste plecatul in sept.

Incerc sa intru sa mai scriu doua vorbe zilele astea ... nu stiu cand oi apuca...

In rest suntem bine... Mihai n-a mai facut febra... e dubios cu ferba asta de o zi... care a trecut singura... io tot nu's impacata cu ideea... dar sper sa ne returnam in regula... sipe urma mergem la doctorul nostru... sa ii dam raportul macar



Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Ely, incearca so la magazinele astea cu lucruri de 10...12 ron...eu pe akolo am vazut ..sau la piata .

Dany

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

O sa incerc si acolo... nu prea gasesc masuri asa mici

Am fost pana la doctor... pt. ca dupa ce am scris mesajul precedent am obs. la Mihai niste bubite... se pare ca are o alergie... iar febra nu e de la vreo chestie infectioasa... la gat sau plamani... nu stia nici dr. ce sa-mi zica...



Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Ely , ce numar poarta ? Poate ajung eu la piata si iti iau si ne intalnim .

gata , am dat sa pape copilului , am adormit-o, dupa vreao 1/2 de discytii, foieli si alea alea ...

Dany

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

nimeni ?

Sa inteleg ca Ely a plekat dupa papuci , dar celelalte unde imi sunteti ?

Cryna, ce faci ?

Miha, la tine parca ploua si ziceai ca stai in casa ? deci ai timp de DC ..





Dany

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Iote ca vin Dany ... te "auzii" io dar, avui ceva treaba la bucatarie ...
Eh, si azi, fu zi de smotruiala ... si, inca n-am terminat ... bucataria si balconul le las pe maine... ca, nu mai pot ... facui luna baia, ca sa termine frate-miu de lipit ghiuveta si oglinda... facui ordine si curatenie prin celelalte camere, hol... schimbat pleduri prafuite, dat la spalat, perdele spalate si puse la loc, aspirat covoare, maine sa le si perii cu solutie, sters praful de pe mobile, sters geamuri, oglinzi, cele care fura supermurdare bineinteles ... acus, sa strang si ce am adus din uscator , si sa duc si ultima masina la intins, tot 4 si azi ... si mno, ce sa mai zic ... hranit si 5 guri ... altceva ?!?

Ely, bafta la gasit papucei ! Si, muuulta sanatate lui Mihai ! Sa nu fie nimic grav!




Mi se spune "argint viu"... ~*~*~*~*~ Oare ce varsta avem?!?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Eh, Miha cred ca-i afara ... io zic c-o fugit si-o iesit ... s-or iesit fetele la plimbare ! Nu-i asa? Sau ma insel ?
Multa sanatate serifului ! Sa-i treaca ochiul repede!




Mi se spune "argint viu"... ~*~*~*~*~ Oare ce varsta avem?!?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Doamne cat de harnicuta poti fi Crinutza! dar stop ,,,,,,maine este sarbatoare mare , cruce rosie "TAIEREA CAPULUI SF. PROROOC IOAN BOTEZATORUL, CUVIOASA TEODORAasa ca fara treaba ....

Dany

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Eh, Dany, multumesc ... nu-s io chiar superharnicuta dar, imi fac treaba ... Hmmmhhh, la noi nu-i sarbatoare maine , e tot "Taierea capului..." dar, nu-i cu rosu, de porunca... asa ca, maine imi termin smotruiala ... ca, si ieri tot zi de avui ... mno, ca dupa niste renovari ... si trebuie sa termin, ca sa-mi iau de-o grija ... dupa aia, raman doar cu facutul curateniei normale ... si ce s-o mai ivi...
Gata. Hai ca, ma duc sa termin cu rufele ... ca sa fac si io pauza pe azi ...

... revin mai tarzior oleaca...




Mi se spune "argint viu"... ~*~*~*~*~ Oare ce varsta avem?!?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Crymna ,a m inteles ....dar ce religie ai ? daca vrei spune-mi in privat

Dany

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"

Mergi la inceput