Ce parfumuri va plac? (16)

Ce parfumuri va plac? (16) | Autor: Ioana75

Link direct la acest mesaj

Capitolele anterioare:1 , 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

sali.
Teo, multumesc pentru info. Creed se poate testa in Bucuresti la Madison (desi cred ca stii).
hristina, am Love in White de la Creed, care a ajuns la ultimele picaturi, si ma interesez sa vad daca pot sa fac rost mai ieftin de el.

Ioana, mama Mirunei si a Smarandei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teo30967 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sali

Hai teo ca atunci iti cam placuse Marciano, ai zis ca era puternic asa..de vedeta!
Parca vad ca ma tot gandesc si razgandesc ce sa aleg dintre Lolite , Boudoir si Delices, si pana la urma imi iau HANAE MORI !

da sali mi-a placut dar am zis ca era de vedeta in sensul ca nu la fel de "clasa" asa cum tu singura ai spus ca nu ai incredere in parfumurile lansate de vedete iar tu ai inteles ca e de diva

scuze ioana muta tu te rog raspunsul meu, "m-am luat cu vorba" si ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teo30967 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioana75

hristina, am Love in White de la Creed, care a ajuns la ultimele picaturi, si ma interesez sa vad daca pot sa fac rost mai ieftin de el.


si cum e love in white de la creed si ...poate dezvalui si sursa de unde l iei mai ieftin !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sali spune:

O sa iau parfumul dar cine stie cand o sa mai fie disponibil ?
Acum , teo, sa stii ca si Elle ( YSL) mi- a placut si stau cu gandul la el. Iti place mai mult acum, dupa ce l-ai folosit mai mult ca timp? Persista? Eu l-am incercat doar pe hartie din pacate !
L afel, ma gandesc la CINEMA , tot de la YSL , aveti idee daca tine apa de tolaeta?

Da, teo, asa am inteles despre Marciano, ca este parfum de vedeta in sensul de diva, nu in sensul Britney Spears!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sali spune:

Parfumatelor, in ce ritm se scrie acum la ceas de seara, ar tr sa intram pe chat sau pe mess!

carmena, azi te trec absenta in catalog ? Sigur esti plecata la tara la copii...

Ma pregatesc psihologic sa renunt la 2 parfumuri: Paco Rabanne - Pour Elle ( EDP la 80 ml) si cred ca si Live Luxe - Junnifer Lopez( EDP la 100ml). Am consumat cred ca 10 ml , hai 15 din Paco Rabanne !
Daca reusesc si va intereseaza, redeschidem bursa, poate facem un schimb, ceva !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hristina spune:

Citat:
citat din mesajul lui sali

L afel, ma gandesc la CINEMA , tot de la YSL , aveti idee daca tine apa de tolaeta?



Vara trecuta am fost plecata cu o amica toata ziua de-acasa, la corectat la Bac. La un moment dat spre pranz, dupa ce o adulmecasem intreaga dimineata in sala de clasa, am intrebat-o cu ce si-a dat ca ma omora...in pauza de masa, la fiecare adiere de vant, parfumul ei ajuns la nasul meu facea senzatie...
Mia zis ca e Cinema de la YSL. Pana seara cand ne-am reintors acasa am simtit finetea parfumului.

Mi-am promis ca o sa mi-l iau si eu, dar nu am ajuns. Sper insa ca voi materializa dorinta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rose_selavie spune:

Sali, intrebi de Cinema, il am eu ca apa de parfum,si sa-ti spun drept miroase excelent,o fi el dulce rau dar ma pot da si acum ca-i vara. Problema lui e persistenta. Deci iti recomand sa te gandesti mai degraba la parfum in loc de apa de toaleta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sali spune:

Hai ca iar m-am hotarat!
Am ramas la 2 , de la YSL: CINEMA sau ELLE ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hristina spune:

Citat:
citat din mesajul lui sali

Hai ca iar m-am hotarat!
Am ramas la 2 , de la YSL: CINEMA sau ELLE ?


Da-mi pe PM, te rog, adresa ta de mess!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teo30967 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sali

[purple]O sa iau parfumul dar cine stie cand o sa mai fie disponibil ?

ce parfum iei pana la urma ?

Citat:
citat din mesajul lui sali
Acum , teo, sa stii ca si Elle ( YSL) mi- a placut si stau cu gandul la el. Iti place mai mult acum, dupa ce l-ai folosit mai mult ca timp? Persista? Eu l-am incercat doar pe hartie din pacate !
L afel, ma gandesc la CINEMA , tot de la YSL , aveti idee daca tine apa de tolaeta?


mie si fiica -mi ne-au placut amandoua si elle si cinema dar elle e mai modern iar fiica -mea zice ca "parca in toate parfumurile cauta o bucatica din elle" de tinut tine pe ea mai bine decat pe mine e adevarat, ea zice ca in seara cand s-a dat cu el toata noaptea nu a putut sa doarma. sl-a simtit f bine si e puternic eu il percep puternic daor la inceput si f condimentat peste niste 2 ore parca se inmoaie il simt mai feminin . desi cica e de iarna eu m-am dat cu el destul si nu e suparator deloc chair daca e vara !

Mergi la inceput