Pentru copii (hainute, lapte, cosmetice, etc.)-12

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Inca mai am de oferit hainele ramase de la fiica mea si pe care le-am lasat in tara si n-am avut timp sa le trimit fetitei aceleia din Giurgiu .Mama nu le poate trimite prin posta deoarece a fost operata de doua ori intr-o saptamana,la bratul stang si omoplatul drept si mai este suspecta si de cancer la oase(inca asteapta rezultatul la biopsie,si asta repetata) asa ca imi pare rau dar singura modalitate de a le obtine este sa se mearga personal la ai mei si sa se ridice de acolo .

In doua saptamani cat am stat eu in Romania mi-a fost imposibil sa imi incep si divortul,sa ma ocup si de actele necesare transferului fie-mii de la scoala din Romania in Anglia,sa merg si in fiecare zi de 3 ori la spital ,sa am grija si de 3 copii (fie-mea si nepoatele mele pentru ca sora-mea si cumnati-miu sunt la munca zilnic de dimineata pana seara iar cu copiii statea maica-mea),sa-mi rezolv si eu treburile pe care le aveam de rezolvat si sa ajung si la posta sau la curierat sa trimit pachete care aveau cel putin 10 kg .

Sunt atat haine de vara cat si de iarna si exceptional de bune calitativ , unele neimbracate de fie-mea care avea deja prea multe !Pur si simplu nu mi-au incaput in bagaje(la avion nu e voie cu mai mult de 20 de kg de persoane iar noi deja aveam 5 in plus) si am renuntat la ele .Lista ar cam fi asta:
tricouri
fuste
blugi
pulovere
geci
haine

Pot fi luate oricand de la ai mei GRATUIT,din Ploiesti.Sunt deja puse in saci (cred ca sunt cam 4 saci mari,de plastic) .E pacat de ele sa zaca acolo degeaba !
Fie-mea are 12 ani si 43 de kg (e lunganca) ,asta ca sa se stie pentru ce varsta sunt .


Si ma apuca toti dracii cand individe ca cele de mai sus vin si spurca toata munca mea !Cand stiu ce scandaluri aveam cu fostul meu sot pentru ca de multe ori , inainte sa le trimit mai departe unde era nevoie de ele , umpleam un apartament de 2 camere cu saci de haine,carucioare si patuturi de abia aveam loc sa respiram si asta facea spume !Cand dupa 12 ore de munca,dupa noapte de noapte lucrate si 3 ore de somn in 24 si alea daca le prindeam , alergam sa iau sau sa pun pachete la posta pentru amaratii aia mici !Sau cand m-am dus cu taxiul , la 12 noaptea,sa ridic un carucior din gara de vest Ploiesti (eu venind din capatul celalalt al Ploiestiului si ultimul tamvai/autobuz e la 11 pm ) ,carucior pe care a 2a zi il dadeam unei amarate de 19 ani care s-a trezit cu burta la gura,clasa a12a fiind si care nu-mi era nici ruda,nici prietena nici nimic dar stiam ca e vai de capul ei si pentru asta mi-am luat un pumn in usa de la baie de la al meu !
Si vine alde adela_r si alde cormoran sa ma acuze ca vreau publicitate?Pentru ce puii mei publicitate?Pentru ca din banii mei am cumparat interfon pentru o pitica cu malformatie la creier?Pentru ce publicitate?Ca toate astea m-au dus la divort?
Hai ca m-am enervat!

Life is something precious so enjoy it and try to take what s good from it!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui cormoran

JAVRA SUNTETI VOI CARE MA JUDECATI.NU ESTE PROBLEMA VOASTRA DE UNDE AM EU HAINUTE SI TOT CE AM FRAIERILOR SI DACA VREAU SA AJUT AJUT PE CINEVA AMARAT NU CUM PUNETI VOI CONDITI SA NU AIBA NET SAU ETC.EU NU MA PUN LA MINTEA VOASTRA ,ASA CA LAS FIECARE PROST SA SE SCLDE IN SCUIPATUL LOR.SI DACA VRETI SA STITI VA DAU SI NUMARUL LUMINITEI DIN SIMERIA SA VEDETI CA EU AM AJUTAT-O ,SI NU SUNT EU.SI NU VA INTERESEAZA PE VOI DACA EU CER CEVA .ASA CA MAI BINE LE ARUNC LA GHENA DECAT SA LE DAU LA UNELE CARE MA JIGNESTE.ASA ESTE CAT TE BAGI IN SEAMA CU TOATE FRAIERILE "MAI BINE ZIC DACA TE BAGI IN TROACA PORCULUI TE MANANCA PORCII"AIA SUNTETI VOI.SI DACA O SINGURA DATA MAI CITESC CEVA URAT DESPRE MINE AM SA VB CU FRATELE MEU CARE ESTE AVOCAT SI O SA AJUNGEM PE ALTE CAI.RUSINE SA VA FIE CA MA JUDECATI DUPA AUZITE MAGARITELOR.SI TATE SUNTEZI VOINU EU CA VOI BARFITI LUMEA NU EU



Aloooo??? moderatorii unde sunteti?????

cont pay-pal:mihaela77oprea@yahoo.com

Bazar pt Mihaita

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT! MIHAITA

Unii oameni au petrecut o viata intreaga si au adunat averi facand lucruri firesti, nefiresc de bine!







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui cormoran

TIE NU ITI ESTE RUSINE SA CERI SA TI SE PUNA BANI IN CONT NU FACETI ASA CEVA CA NU MAI VEDETI NIMIC SI FRERE SUNTETI CA DATI ANUNTURI PE SAITUL ASTA DE RAHAT.MAI BINE FACETI ALT SAIT DE DONATI NU CU ASA FEMEI CARE JUDECA PE TOTI SI JIGNESTE PE TOATA LUMEA.SA NU MAI VAD CA MA BARFITI SAU MA JIGNITI CA NU STIU CE FAC MARE BARFA PE ACEST SAIT



moderatooorrriiii!!!!!

cont pay-pal:mihaela77oprea@yahoo.com

Bazar pt Mihaita

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT! MIHAITA

Unii oameni au petrecut o viata intreaga si au adunat averi facand lucruri firesti, nefiresc de bine!







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Va citesc din umbra dar acum chiar nu ma pot abtine. Cum i se permite acestei persoane numite Cormoran sa foloseasca un asemenea limbaj? Domnilor/doamnelor moderatori, va rugam insistent sa faceti ceva. Nu e posibil asa ceva. Acesta este un site serios, iar aceasta sectiune a forumului este demna de laudat (la cati copilasi sunt ajutati).
Eu voi naste peste 2 saptamani si urmeaza sa fiu si eu activa (adica sa donez haine/diverse ) aici in momentul in care lucrurile devin micute pt printesa mea. De la baiat am donat absolut tot (la persoane cunoscute personal), dar acum am de gand sa apelez la minunatele fete care se implica aici si sa ajut si eu cum voi putea la momentul respectiv.

Roxana, mami de pui nazdravan Matei (29.11.2007) si cu piciulina roz Maria 37+

AMR 1-2 SAPTAMANI





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Laura discuti de genul asta am si eu cu al meu si te inteleg perfect,nu pune la suflet porcariile spuse de o tampita ca nu se merita.
Am raportat si eu la moderatori si cer sa i se inchida contul ca deja este prea mult.

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT!!

Are mama o ratusca...
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca%20din%20viata%20mea&page=2" target="_blank">an1 si an2


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stellutza spune:

Stau si ma uit uimita la desktop de 2 ore si nu stiu cum sa incep.
Ma simt foarte vinovata pentru ca in urma postului meu s-a iscat un adevarat conflict. Am venit acasa si am citit topicul, iar sotul mi-a sarit in cap ca 'de ce nu am tacut '! Tocmai de asta ma simt datoare cu o explicatie pentru postul meu cel lung in care ma indoiam de corectitudinea unor membri ai forumului.
Acum cateva saptamani, am facut curat in dulapul fetei si am realizat ca trebuie sa renunt la lucrusoare din lipsa de spatiu, asa ca am intrat pe clubul scutecelor si le-am intrebat pe fete, unde as putea sa donez niste haine, iar ele m-au directionat aici.
Am intrat, am postat, iar apoi mi-a atras atentia ceva... citind topicurile cu bazar, am descoperit o mamica, care cerea ajutor pentru copilul ei, bonlav de diabet, iar numele ei virtual era acelasi cu id-ul de mess al unei cunostiinte . Am aprofundat si am gasit povestea initiala postata de mamica si BOMBA era aceeiasi.. deci fata de care v-am spus mai sus, avea un bazar deschis de ceva timp, de unde a castigat ceva banuti prin bunatatea celor de aici, banuti de care VA ASIGUR nu erau vitali.
Povestea ei scrisa atunci era una bine impachetata, reala pe alocuri( ma refer la suferinta ei de mama, care este intr-adevar enorma) dar nu prea se lega partea financiara, adica "am nevoie de teste, bani de dulciuri etc"... la salariile lor, raportate la cheltuieli, consider (EU) ca se descurcau bine daca faceau economii la alte lucruri, pe care le cumparau sa-si faca poftele ei ca parinti.
Copilul era pe primul plan intr-adevar si nu ii lipsea nimic, nici jucarii, care mai decare frumoase, haine, dulciuri, vacante.. toate in conditii normale nu lux, ca nu erau nici "Columbenii", basca mai si primea de toate de la 'cineva' din strainatate, in general teste, dulciuri de diabetici, hainute noi, iar ce nu ii placea le dadea mamei ei sa le vanda prin cunostiinte.
Iar atunci mi-sa aprins beculetul si am inteles mai multe, respectiv de ce primea ajutoare si m-a intrigat faptul ca desi nu era in siuatia aceea, cerea ajutor.
In esesnta, retineti ca pe aceasta persoana nu doresc sa o nominalizez, insa o cunosc foarte bine si stiu aceste lucruri nu din auzite ci pentru ca am mers de multe ori la ea in casa, la gratare, la PETRECERI, ETC.
Faptele de mai sus , plus ce am citi pe topicul acesta, referitor la persoane care sunt suparate ca sunt ajutati alti, iar ele nu, plus specimene care vand cadourile m-a facut sa va scriu postul respectiv , in urma caruia a izbugnit un conflict, iar eu m-am simtit obligata sa ma si explic, pentru ca de indata ce am intrat pe topic , am reusit sa tulbur apele ce pareau destul de limpezi.
Repet ce am scris in posturile anterioare si va spun ca imi doresc sa donez ce nu mai folosesc pentru fetita mea, atat haine cat si restul lucrurilor atunci cand nu imi vor mai folosi si sunt sigura ca in Romania sunt multe mamici batute de soarta, care ar' pupa mana' (figurativ) pentru 3 tzoale.
M-a impresionat foarte mult cazul baietelului fara mama si promit sa fiu o donatoare constanta, mi-am rugat deja prietenele 'sa-mi doneze' ceva de pe la copii lor, asa ca v-as ruga sa imi da-ti cateva detalii despre baietel ( masuri) sa nu iau ceva mic, ca mare e binevenit pentru viitor.
Cat despre Cormoran, nu pot sa zic nimic pentru ca nu am reusit inca sa descifrez postul total agramat si plin de injuraturi care imi lezeaza serios pupila.



Stella, mami de Maya Maria-Ayeneea
Poze http://picasaweb.google.ro/StellutzaPopescu/Maya5Luni?authkey=Gv1sRgCN3TnL3fge--qAE&feat=directlink

Povestea nasterii
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=134322

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cormoran spune:

VA ROG SA FIU STEARSA DIN ACEST SAIT ,CA M-AM SATURAT DE VOI.LA REVEDERE PENTRU TODEAUNA,SI AVETI GRIJA CA DUMNEZEU MAI DA SI CU PALMA DE EXEMPLU CU DIVORTU;.LA REVEDERE SI SERGETI-MA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui kariguld

Citat:
citat din mesajul lui cormoran

JAVRA SUNTETI VOI CARE MA JUDECATI.NU ESTE PROBLEMA VOASTRA DE UNDE AM EU HAINUTE SI TOT CE AM FRAIERILOR SI DACA VREAU SA AJUT AJUT PE CINEVA AMARAT NU CUM PUNETI VOI CONDITI SA NU AIBA NET SAU ETC.EU NU MA PUN LA MINTEA VOASTRA ,ASA CA LAS FIECARE PROST SA SE SCLDE IN SCUIPATUL LOR.SI DACA VRETI SA STITI VA DAU SI NUMARUL LUMINITEI DIN SIMERIA SA VEDETI CA EU AM AJUTAT-O ,SI NU SUNT EU.SI NU VA INTERESEAZA PE VOI DACA EU CER CEVA .ASA CA MAI BINE LE ARUNC LA GHENA DECAT SA LE DAU LA UNELE CARE MA JIGNESTE.ASA ESTE CAT TE BAGI IN SEAMA CU TOATE FRAIERILE "MAI BINE ZIC DACA TE BAGI IN TROACA PORCULUI TE MANANCA PORCII"AIA SUNTETI VOI.SI DACA O SINGURA DATA MAI CITESC CEVA URAT DESPRE MINE AM SA VB CU FRATELE MEU CARE ESTE AVOCAT SI O SA AJUNGEM PE ALTE CAI.RUSINE SA VA FIE CA MA JUDECATI DUPA AUZITE MAGARITELOR.SI TATE SUNTEZI VOINU EU CA VOI BARFITI LUMEA NU EU



Aloooo??? moderatorii unde sunteti?????

cont pay-pal:mihaela77oprea@yahoo.com

Bazar pt Mihaita

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT! MIHAITA

Unii oameni au petrecut o viata intreaga si au adunat averi facand lucruri firesti, nefiresc de bine!










Nu stiu ca am raportat si eu!daca si asa ceva este considerat in "spiritul si limbajul"forumului...atunci...

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lala2009 spune:

buna mamici sunt noua pe forum,am si eu de donat niste hainute de la fetita mea mai exact pt12-24luni de vara si de toamna sunt bine intretinute.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cryss26buc spune:

lala2009 eu am o fetita de 1 an si 4 luni poate ne poti ajuta pe noi multumim.

Mergi la inceput