Burtici de prunci pretiosi Mar-Apr 2010 (14)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Servus fetili!
Incep prin a zice fetelor noi ca nu sunt inca pe lista ca eu de la birou nu ma pot ocupa, iar Happy are musafiri si nu poate intra. Nu stiu azi cat stau la dr dar voi incerca diseara sa rezolv "problema"
Oricum din fetele noi, daca stiti careva sa va ocupati de listute spuneti-mi si va trimit parola.

Dayanara m-ai dristat cu mancarea pentru catei. Oricum eu simt cava fi bine la tine. Doar tre sa ai putin rabdare.

Nibi niki, Ella eu nu fac DT doat TT, deci pana atunci ma rog ca bb sa fie bine.

Denisa sigur va fi bine.Bafta la eco.

Ella tare deaga imi esti. Eu maine intru in trim II deci probabil ca ma bazez pe TT. Vrem poze cu burticaaaaa...

Liliana bine ai facut ca i-ai dat peste nas. Oricum ele nu recunosc niciodata. Felicitari pentru bb maricel.

Cori eu sunt tot pe minus la kg, dar de cand am ajuns la cea mai mica greutate ma mentin acolo de vreo luna.Plus minus 200-300 gr in functie de ce mananc.

Floricik felicitari pentru cei 4 ani . La mai multi si fericiti! Imi pare rau pentru pierdere. De data asta va fi foarte bine.

Miha eu m-as duce unde ma odihnesc mai bine.Eu fug de aglomeartie asa "rude" scrie pe mine, sa ma rasfete si pe mine cineva.Si nu este voie in bai termale. Mi-a zis mie dra la controlul trecut.

Samaria tu cum esti?

Babyangel eu am invatat sa nu mai cred ce zic astia la TV-eu. Iar medicii nu vor renunta la spital,ca de acolo vine grosul.

O zi buna!



Oana 12+
Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Bebe mic




Daca n-ar fi speranta, inima s-ar frange!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricika spune:

eu o sa nasc la particular, am nascut la stat data trecuta si mi-am jurat ca nu mai ajung in spital de stat decat daca doamne fereste nu se poate altfel.....

9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

samaria, frumos nume samuel, si prescurtarea sammy! imi aduce aminte de republica dominicana, cat am stat acolo....ce frumos
au un jucator de beisbol foarte renumit sammy sosa
uite pun link la o poza cu o autostrada ce.i poarta numele,
http://good-times.webshots.com/photo/2902411050101703877hVwpoe

scuzati calitatea pozelor din album e slaba deoarec sunt facute in 2001 parca, atunci le faceam pe aparat normal si le scoteam pe dischete :)))

roxana 6+ si ivan (2.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

ioana, multumesc de urare , sa ai o calatorie placuta, sa va bucurati de ea toti 4

editez am scris toti 3 , pt ca gandeam la oana, scuze! m.am zapacit intre nickuri



roxana 6+ si ivan (2.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyangel spune:

Maria esti super simpatica...100 kg...Acuma depinde de la ce kg ai plecat pe sarcina..Eu, la prima am plecat de la 55 kg si am ajuns la 72
Dar acuma am plecat de la 60.5, pentru ca m-am lasat de fumat de 1 an, si am acumulat cateva kg bune(adica vreo 4-5)..si daca adaug doar 17 kg ca la prima sarcina..voi ajunge la 78-79kg..si calculatorul de pe site zice ca voi ajunge la 82 kg

Anca
11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyangel spune:

Citat:
citat din mesajul lui MSymo

Va salut pe toate si va doresc o zi minunata!
Fetelor voi cum stati la capitolul ? Eu n-am nici un chef de nimic...

6 +


Symo..cred ca ai pus punctul pe "i"..Sa stii ca nici eu nu prea am chef...adica am rarit-o la 1 data pe saptamana..si in caz de sarbatoare , ma mai risc o data Auzeam ca exista cazuri in care pe sarcina unele fete se transforma in mici nifomane..si imi doream sa fac si eu parte din categoria lor...dar....nici o sansa

Anca
11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Salutare !

Oana, esti tare draguta! Azi noapte chiar am simtit ceva in uter, nu stiu daca il pot simti pe bebe asa repede, poate din cauza ca e treia sarcina . Felicitari pt. intrarea in luna a patra, sa ne vedem puiutii sanatosi!
Pliul nucal se masoara, e indiciu de sindrom Down daca e mare. Se urmareste si osul nazal. Concediu placut!

Daianara, a masurat pana la urma tot ce se putea, e un fel de morfofetala de trim. I. Pliul nucal e 1.6 mm, e f bine.
Ai grija cu bebe, stai in pat si pune progesteron si va fi bine. Si eu si multe fete de aici au avut si s-a lipit la loc.

Andira, eu sunt f. optimista. Pana dupa 28 de sapt. nu e vorba de placenta praevia. Si, daca o fi, asta e...ne operam, desi vreau sa nasc natural, a doua zi sunt ca noua. Tot la babe 3 esti?

Vladimirescu, felicitari pt. bebe voinic, ma bucur ca s-a retras hematomul.

Cu mancarea m-ati omorat , eu am devenit vegetariana si am dat jos 5 kg. Nu ca n-as avea de unde .

Mihaela, multumesc! Ai o greutate de copil fata de mine!

Babyangel, la varsta asta a sarcinii 99% par baieti . Mi-a spus ce pare a fi, dar abia peste vreo luna aflu, sigur la morfofetala .

Ancadragoman, la noi gasesti acid folic de 1 si 5 mg. Nu conteaza de care iei, e vitamina hidrosolubila si excesul de elimina prin urina.

Felicitari noilor gravidute!

Gata, am citit tot, nu mai stau ca ma pandeste soacra, doar doar vede ce scriu .


Diana 13+, mami de Iulia si Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancalavinia spune:

ufff...in loc sa scriu aici...am creat un subiect nou! eh..se mai intampla
cum fac sa fiu si eu trecuta in lista aceea cu DPN 17.03.2010?
anca ma numesc,sunt din Buc. si daca tot am aterizat pe site-ul asta,vreau sa-mi fac prietene viitoare mamici,ca si mine...
eu nascp cu dr. radoi,la Municipal...stie cineva ceva despre dansul?m-ar interesa mai mult din experiente personale sau din auzite de la cunoscute.nu am vb cu el despre asta inca,am programare pe 3 septembrie,dar o sa ii spun ca vreau cezariana...fara niciun fel de dubiu. sper sa nu imi atrag multe critici pt. alegerea mea

sper sa ne 'auzim' des si numai de bine

Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Diana ce ma bucur ca ne scrii si ca totul e ok.
Pupici si vacanta placuta.

Oana 12+
Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Bebe mic




Daca n-ar fi speranta, inima s-ar frange!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladimirescu spune:

DIANAMI, sper ca ai devenit lacto-ovo-vegetariana, nu vegetariana de tot, nu?? Ca zau, nu e cazul acum in sarcina sa te privezi de proteine, aminoacizi etc... Daca ai facut schimbarea alimentara de curind (de mai putin de 6 luni), poate totusi te razgindesti si mai pui si cite un peste (gras preferabil) pe meniu... Stiu ca se zice ca e f ok si daca mamele sint lacto-ovo-vegetariene, dar daca nu vrei sa schimbi nimic, vorbeste totusi cu un nutritionist sa-ti zica ce anume sa maninci functie de luna de sarcina in care te vei afla...

Cu kilogramele... Ma faceti sa rid cu suta de kile de care va temeti atit! Eu m-am dus sa nasc prima data cu 104 kg :)) OK, eu am 180 cm inaltime, adica nu e chiar in-gro-zi-tor sa fac 100, dar nici bine nu e :)
Uite ce zic eu: in trim 2 si mai ales 3 am inteles ca pui kg pe tine vrei-nu vrei, asa ca in lunile mici zic s-o luam mai usor cu mincatul, fara dulciuri, fara sucuri de fructe (au tone de zahar, nu tin de foame dar ingrasa groaznic), doar apa plata, lapte degresat , si restul de mincaruri "folositoare": brinza, legume (si cit mai multe verzi ca acusi vine iarna si nu mai avem decit din alea turcesti "de plastic"), peste gras (acizi grasi esentiali f buni pt bebe)... stiti voi.
Eu una, pt ca m-am lasat de fumat cu ocazia acestei sarcini (si fumam 2 pachete si peste pe zi, sa ne intelegem...), am si stat in pat 3 saptamini... va dati seama in ce pericol de mega-obezitate m-am trezit (si sint deja supraponderala bine)... Am luat pina acum doar jumatate de kilogram, si asta pt ca am avut 3 zile in care am fost foarte deprimata cu singerarile mele si am mincat de alinare cite o cutie de ciocolata Merci in fiecare zi... voi sa nu faceti asta, decit in cazuri de mare-mare deprimare, da? :))
Pup si revin cu reteta de azi... am o doamna care imi gateste si mama ce miroase acum prin casa...Miam-miam!

mami de vladimir (4 ani, bun si dragastos)

Mergi la inceput