Albinutze de Mai-Iunie 2009(12)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana_micu83 spune:

La multi ani tuturor sarbatoritilor acestei zile,,,sa va dea Doamne Doamne tot ce e mai bun pe lume, multa sanatate, noroc si iubire,

La multi ani!

Ps,,am scris iute si pe fuga..de mai sedeam putin trecea de 12 si intarziam de-a binelea cu urarile,

Calde imbratisari de la noi

Ana-Maria si Valentin, fericiti parinti de Andrei-Razvan !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda_magda spune:

miruta felicitari pt botez! tare faine si pozele! anticonceptionalele de ce ies din discutie??? acum nu iei minipilula?
lauraa si motiana nu-mi vine sa cred ca ati trecut bine de 7 kg....oricum ideea e sa fie sanatosi. motiana si robert are parte tot de alaptare exclusiva?
carmina mersi de info. deci nu prea ar fi de mers la mare la croati cu bebe de 1 an si cateva luni... daca zici ca e apa rece si mai sunt si arici de mare. ma gandesc ca la anu o sa vrea sa se balaceasca singura pe acolo... am vazut ca ati fost la laguna. oricum, ti-am admirat toate pozele. superbe. unele sunt bune de vederi, asa-s de frumoase.

A venit bebica .... Din nou gotobina nevoie mare
Deja mamica de Clara http://www.flickr.com/photos/magduta/
http://tac.families.com/ezb/1196095.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ely2304 spune:

clody:esti suparata pe mine,de nu vrei sa-mi rasp la intrebari?ma intreb si yo...k nu mai vad o "colaborare"din partea ta!ai grija de tine si bb,iar pt siguranta lui bb ...foloseste dupa fiecare baita apa de mare pt curatarea nasucului,e ff bun pt k se curata sinusurile!este un sfat..eu asa procedez de cand s-a nascut DENISE in fiecare seara curat nasucul,uneori chiar si de 2ori k rau nu-i face chiar dk uneori ii da in ochii sau iese pe cealalta nara..sau se ineaca...multi

nicuratze:ms ptla fel si voua...voi cmf?sunteti bn?

am vz pozici de LAURAAA,MIRUTA,ANKAAA...ce bebei frumosi aveti..sa va traiasca..felicitari la grasunei pt o asa greutate!

maria:nici mie nu-mi ajunge 24h pt a pune in ordine totul prin casa...iar dk le fac dupa baita este totul vraiste...si aici este ff cald...astazi 40-41gradeam zis k murim...in casa am peste 30grade...abia astept sa vina ploaia....la bb DARIUS..SI SA VA ADUCA NUMAI BUCURII!

iar k sa nu uit:tututror celor nascuti pe data de 20...

despre sterilet,nu stiu nimic..nu m-am gandit sa folosesc...asa cum nu voi folosi nici medicamente si nici alte cai de contraceptie..k avem grija(nu am folosit nimic niciodata in 5ani de casnicie)...nush ce sfat sa va dau!

cris:mititik ...ma refer la broscuta ta...eu nu suport sa o stiu departe de mine pe DENISE nici un minut..am fost plecata o singura data cateva min la coafor si asa rau m-am simtit fara ea...nu am mai lasat-o de atunci desi nu plangea...era ink in perioada cand manca si dormea!

cosminik:ce bn k si-a revenit ELIZA...cred k si buburuza mea incepe sa-si faca un orar..ink nu am inteles ce si cum dar cu siguranta se straduiestela amandoua!

am vz numai bbii grasunei pe aici..broscuta mea,are numai 5,850kg si 65cm dar nu-mi bat capul prea mult..pana in prezent mi-a luat in jur de 800-900gr pe luna si 4cm...pediatra este multumita de cum evolueaza treaba..iar eu sunt multumita pt k papa laptele matern fara fite...e cuminte si creste in voia ei...in rest sanatate sa avem k restul vine de la sine!
gata ma duc la nani k ma asteapta sotul...noapte buna....tuturor...dk am omis pe cineva scz de rigoare sunt tot pe fuga la orele astea k sunt obosita...la toate fetele..

ely mamica fericita....MARINA-DENISE


http://photobucket.com/ely2304

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Buna seara fetele!

Darius va multumeste pt urarile de ziua lui

Clodyac..off..multa sanatate si imi pare rau ca este si Razvan racit..off,mititelul!
Cris..nasol daca s-a invatat numai cu tine Miruna..o sa fiti nevoiti sa petreceti in 3..ca si noi de altfel,ca marti am facut 2 ani de la nunta si cum nu avem cu cine il lasa pe bebe...am petrecut impreuna si a fost tare bine!
Strunfita..La Multi Ani! sotului!
Ankkaa..felicitari pt reusita de a papa printesa din nou de la san.am vazut pozele..e tare expresiva si are niste ochi superbi.
Laurraa...mi se pare ca Maya incepe sa semene mai mult cu tine...e o bucalata frumoasa foc.
Ioana..si pe Darius il deranja rau cand nu facea kk..plangea si nu se linistea nici cum...
Miruta..felicitari micutei crestine..fff frumoase pozele..tu arati super bine si mi-a placut tare elefantelul de la lumanare..grozava idee.
Oanaalex..imi pare rau ca va confruntati cu probleme..
Cuscra..
Ely..sper sa scapam mai repede de caldura asta,ca simt ca ma usuc...vad ca in noaptea asta adie vantul..tot e ceva.


Azi l-am cantarit si noi pe Darius si are 6,760 kg(imbracat cu o salopetica subtire si pampersul uscat)Deci ne invartim cam pe la 6,500 zic eu..

mami de Darius Nicholas(20 Mai 2009)


Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Andreea ..bebe de Strunfita



mami de Darius Nicholas(20 Mai 2009)


Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaela spune:

Citat:
citat din mesajul lui strunfita
Danami, cum mai sunt copiii?
Carmina + Andreea (21.05.2009) si Bogdan (04.02.2005)
Bogdan in primul an *** Bogdan 1-4 ani *** Andreea si Bogdan

"Live like you were to die tomorrow, learn like you were to live forever." Gandhi
Daca intrebi de Bubu si de Darius, Bubu a facut iar cacuta cu mucus azi mititica, maine se duce Dana cu ea la institut la Cantacuzino sa duca proba ca sa ii faca coprocultura, cu mancatul a inceput sa isi mai revina si ii da si morcov fiert si pasat pt perioada asta cat are enterocolita iar Darius e bine nu mai are febra si nici rosu in gat, iar spuzeala aia ce o facuse pe el de la febra ia trecut cu ceai de pelin, la baita l-am clatit cu el.

Pupici tuturor mamicilor si bebeilor ca am vazut niste pozici care mai de care mai frumoase, apropo AlexsiMatei ai niste poze cu bebe al tau in care seamana foarte bine cu bebe Darius, mai ales ca vad ca nici el nu are asa mult par

La multi ani! Andreea bebita mica de Strunfita.


Darius Stefan ( 29 iunie 2009)
http://picasaweb.google.com/chiriac.ana/Mare2009?feat=directlink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Relusha spune:

Andreea bebe de Strunfita

LA MULTI ANI!!! sa fii sanatoasa, cuminte si sa-ti bucurii parintii zi de zi

Mamica fericita de bebe RADU-DEIAN (07.06.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiralina spune:

Neata

laurraa ai PM cu borcanul de baie, scuze ca am raspuns asa tarziu. Imi place de voi ca va respectati si iesiti in fiecare duminica undeva. Asa ar trebui sa il "educ" si eu pe barbatemiu.

Voi ce stiti de alaptatul exclusiv si la cerere este ok ca si contraceptie? Ely tu cum o sa faci? Nici eu nu vreau sa iau pastile, in cel mai rau caz prezervativ.

M-am trezit prost rau de tot in dimineata asta. Am luat-o pe Ada in pat sa mai lenevim si tot iesea pisu pe la spate. Ma uit mai atent si ce sa vezi: barbatemiu ii pusese scutecul cu fata in spate. Nu stiu cum a reusit performanta asta, dar a reusit. Si iar am schimbat cearceaful la pat, de bine ce il schimbasem ieri.

mami f fericita de Ada (11.06.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Pupam fetele .
Noi a trebuit sa ne intoarcem aseara ca sa prindem doctorita Larisei sa-i faca vaccinul, a fost ceva de ultim moment. Copila mi-a dormit de la 22 la 7 dimineata, m-am trezit de cateva ori sa vad daca are febra. Dimineata aveau amandoua 38.2 .
La cea mica sper ca e doar reactia la vaccin, Saby cred ca a stat transpirata in aer conditionat, desi asta n-ar duce la febra, ea stranuta si are deja nasul infundat. Iau masuri cu amandoua, mai ales ca maine sau duminica trebuie sa ne intoarcem la mare.
Va pup si va tin la curent, sper ca toate vestile de la voi sunt bune, n-am apucat sa citesc.

Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

mare(4) iulie 2009 *******mare(3) iunie 2009 *******mare(1)2009 *******mare(2)2009 *******Saby la 2 ani
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

buna dimineata fetele

ely
cum poti sa spui ca sunt supi pe tine eu intru rar in ultima vreme ca nu ma lasa bebe ca pe noi toate de altfel si din urma foarte rar reusesc sa citesc asa pe sarite de aceea cred ca am sarit paginile unde mi-ai scris te pupic si multumesc de sfaturi te pun acum si pe mess da?

noi am avut o noapte cat de cat linistita am folosit batistuta si a putut sa doarma dar a fost agitat un piculet

eu tot cu mucii pana in pamant offfffff

sa aveti o zi usoara

maria pupicei

mie imi e frica sa pun sterilet desi mi se pare o metoda buna deocamdata prezervativ



mamica fericita si implinita de baietel frumos Razvan Andrei

www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya

Mergi la inceput