Albinutze de Mai-Iunie 2009(12)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bebe Beca

Am primit rezultatele analizelor. Totul este ok, luam 30 de zile un soi de antibiotic, epitrim, profilactic. Sunt tare bucuroasa.

Ioana, Rebeca (16.05.2004) si Sara (17.04.2009)
Creste fata mica... Creste si minunea Rebeca
http://community.webshots.com/user/bebeca2004
http://community.webshots.com/user/Berecutza
http://community.webshots.com/user/bebebeca






felicitari din inima

nici pana acum nu a facut. decat ffff putin cand a scos gaze; mai asteptam

mami fericita de Maya Teodora (17.05.09) binecuvantarea si minunea noastra
poze cu noi si printesa ***www.onetruemedia.com/shared?p=925437d7a0f0c96a6a0847&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete Maya***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annkkaa spune:

Laura, te rog, cand ai sa poti sa pui si poza noastra in album. saru'mana! Si noi avem aceleasi probleme cu kk . Si cand nu facem cate 3-4 zile suntem numaio scartaiala.
Ioana, felicitari!!!!!!!!

Anca, mami fericita de bebe Karina Elena
http://family.webshots.com/album/572887296hulRSP

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_micu83 spune:

Fetelor, va multumesc de primire..ce bineee e la voi..ce mult scrieti..ce-mi place...!!! Asa de incantata sunt cand am ce citi pe forum..de nu-mi gasesc cuvinte sa-mi exprim bucuria!

Cosminica, eu am nascut la Eva cu DR Baiulescu..am vrut sa nasc in apa dar din pacate timp de 12h30` m-am dilatat doar 2 cm si astia cu interventii de toate tipurile (manual si medicamentos).Pentru ca bebe era fara lichid de 12h si pt ca bataile inimii scadeau pe contractie s-a intervenit de urgenta cu cezariana (dar sunt ok si m-am recuperat ff bine)

Va las, acum ma pun sa recitesc in urma sa vad care sunt sarbatoritii zilei si sa le concep un gand frumos din suflet...(asta daca nu da alarma Razvan)...azi avem zi de rasfatat ca a facut vaccinul.



Ana-Maria si Valentin, fericiti parinti de Andrei-Razvan !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

Citat:
citat din mesajul lui annkkaa

Laura, te rog, cand ai sa poti sa pui si poza noastra in album. saru'mana! Si noi avem aceleasi probleme cu kk . Si cand nu facem cate 3-4 zile suntem numaio scartaiala.
Ioana, felicitari!!!!!!!!

Anca, mami fericita de bebe Karina Elena
http://family.webshots.com/album/572887296hulRSP


bineinteles! o iau de la poze sau este deja in albumul comun?

mami fericita de Maya Teodora (17.05.09) binecuvantarea si minunea noastra
poze cu noi si printesa ***www.onetruemedia.com/shared?p=925437d7a0f0c96a6a0847&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete Maya***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

motiana, mie dr imi zise initial s amai raresc mesele, dar cum sa o privez eu de ce e mai dulce pe lume pt ea? isi revine ea grasuna

miruta, sa va fie de bine botezul

ankkaa, si la 3-4 zile cand face, face singurica sau ii dai ceva?

mami fericita de Maya Teodora (17.05.09) binecuvantarea si minunea noastra
poze cu noi si printesa ***www.onetruemedia.com/shared?p=925437d7a0f0c96a6a0847&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete Maya***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motiana spune:

laura - asa zic zi eu, o sa aiba timp sa slabeasca can or sa inceapat sa mearga. mie din contra, dr mi-a zis sa-mi dau sa manance cat vrea, dar mie imi este frica sa nu se ingrase totusi f tare. In primele doua luni a luat cate 1,5 kg/luna. al meu s-a nascut cu 4160, iar acum la aproape 10 saptamani are 7,4 kg si 63 cm. Bubulina ta cate kg are?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaalex spune:

Salutare.
Vad ca se vorbeste de nr meselor pe zi. Noi suntem invers adica mi se pare ca mananca prea putin. Are 6 mese pe zi (daca ar fi dupa ea ar putea fi si 5) si mananca 100-130 ml la o masa. Cred ca de vreo 3-4 ori a reusit sa bea 150 ml. Acum stiu ca nu snt 2 copii la fel si ca e fetita dar cand ma uit cat manca Alex la varsta ei mi se face rau.
Noi la 3 luni aveam 6 kg, s-a nascut cu 3.950 deci cate 700 gr pe luna ca tinem la silueta
Ideea la noi e ca o doare f tare burtica si manacatul e ca o cursa de formula 1 cu sticluta dupa gurita ei ca atata se foieste. Am incercat si cu lapte de soia ca pediatrul insista ca e vorba de intoleranta la lactoza (ceea ce incep si eu sa cred ca e) dar dupa ce i-am dat intr-o zi formula de soia toata ziua i-a venit inapoi, ceea ce la noi nu se prea intampla, asa ca am renuntat.
Sincer cateodata nici nu mai stu ce sa fac sa fie mai bine. Are zile bune si zile cand ne maraim toata ziua de seara ma poti arunca la gunoi ca-s carpa
Asta am spus-o asa sa nu va mai faceti probleme ca unele albinute sunt prea grasune si mananca f bine, bucurati-va ca sunt sanatosi. Dupa ce o sa inceapa mersul o sa dea jos ei (asta daca sunt alimentati corespunzator ca am intalnit si copii care primeau McDonalds sau napolitane la 11 luni)
Va pup pe toate si mai revenim (acum Mara inca doarme de acea mi-am permis luxul sa scriu atat)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruta spune:

Am pus cateva poze de la botez,sunt amestecate,scuze,n-am avut timp sa la asez.pozele de la botez incep de aici
http://s238.photobucket.com/albums/ff127/miruta/Anto/?action=view¤t=DSC07045.jpg
Laura,multumim!
Ana,bine ai venit!Tare frumos Razvanel!
Oanaalex,imi pare rau ca aveti probleme.
Am vazut si eu poze frumoase de Phillip,Clody,Cris,ankka,ely.Aveti niste minuni de copii si voi aratati super bine.
Intrebare: si-a pus cineva sterilet sau se gandeste sa-si puna?
Pupam gasca.

NOI
Minunea mea,Antonia Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexSiMatei spune:

Miruta ce frumoasa s-a facut Antonia si ce i s-au conturat trasaturile! E superba, si are si blugisori... Incredibil cat ne-au crescut bebeii si ce mult s-au schimbat, nu vi se pare? Eu imi dau seama uitandu-ma la pozele de acum o luna, parca e alt copil

Alex

http://picasaweb.google.com/alexandra.florea/DavidBucurestiAugust2009?authkey=Gv1sRgCJ6J8Y_OpI_q2AE&feat=directlink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

miruta

alexsimatei ai mare dreptate ma uit si eu la bebe si vad cat s-a schimbat dar asta numai dupa ce ma uit pe pozele de la inceput

am folosit si eu batista sugarului mi-a fost frica la inceput dar cand am vazut ce rezultate da iupiiiiiiiii i-am mai desfundat un pic nasucul offfffff sper sa scapam cat mai rapid

eu vad ca acum spre seara iar fac temperatura mi-am bagat supozitor poate poate scap

va pupicesc sa aveti o noapte usoara si cu mult somnic



mamica fericita si implinita de baietel frumos Razvan Andrei

www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya

Mergi la inceput