Albinutze de Mai-Iunie 2009(12)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ely2304 spune:

ana:cand am aflat k sunt insarcinata eram de fericire si mai mult cand am aflat k bb eparca era tot ce mi-am dorit...o familie...(dk se poate si dd ne ajuta poate vine si bb2)...cu tp vb cu "fagiolino"ii spuneam eu si ii promiteam k ii voi fi mereu alaturi pana cand va decide sa se indeparteze..plangeam uneori de emotie cand simteam cum raspunde cu mici lovituri la cuvintele mele la fel fac si acum cand o vad cum doarme sau cum se uita in ochii mei cand suge tzatzi ...sunt total deacord cu ceea ce spui tu,ei au mare nevoie de noi si noi de ei pe viitor..k si tine citesc cartulii pt copii iar cuvintele scrise de tine sunt scrise si acolo...de multe ori ma supar cand am treaba si o aud plangand,uneori o las sa maraie alteori fug repede si imi spun"dc trebuie sa o las sa planga cand este unik persoana care are totala incredere in mine,cu siguranta are nevoie de ceva" ma duc si o pupacesc toata numai sa simta cat de mult o iubesc iar drept rasplata imi zabbeste cu drag ma apuca de degetel si adoarme langa sanul meu(mare satisfactie)...ceea ce vrem sa subliniem noi sunt momentele de criza(cel putin in cazul meu)cand face mofturi si vrea numai in brate k asa are chef...in rest cred k fiecare mama iti va da dreptate!...

ely mamica fericita....MARINA-DENISE


http://photobucket.com/ely2304

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ely2304 spune:

Citat:
citat din mesajul lui baby-first

Buna, fetele!!!

In sfarsit am si eu timp sa va scriu cateva randuri...

Noi suntem bine, dar printesa mea imi ocupa tot timpul, mai ales in ultimele saptamani, cand nu mai doreste sa doarma ziua forte mult. Maine mergem si noi la vaccin, ca facem 4 lunite, parca nu-mi vine sa cred.

Urez si eu tuturor albinutelor si bondareilor care au implinit zilele astea cateva lunuite, la cat mai multi anisori, sa fiti cuminti si sanatosi.

Merg sa citesc si eu din urma...va

Cristina mamica fericita de Alesia Georgiana- 24 aprilie 2009



http://picasaweb.google.com/cristinadan08
cristina bn ai revenit!ff frumoase pozicile..mai ales cele in care Alesia este imbracata in costum po****r,este o dulceata!sa va traiasca si sa va aduca numai bucurii,si din partea noastra!

ely mamica fericita....MARINA-DENISE


http://photobucket.com/ely2304

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Relusha spune:



Alessia Georgiana bebe de Baby first (Cristina)

Maria Alexandra bebe de Andreea1608

LA MULTI ANI!!!!

Mamica fericita de bebe RADU-DEIAN (07.06.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexSiMatei spune:

Magda bineinteles ca nu ma supar, si eu ma gandeam ca David e tare globalizat mai ales ca a mai fost si la Moscova in interes de serviciu cand era mititel de tot si la Miami in vacanta cand avea vreo 16 saptamani in burtica...Asia n-a "vazut-o" mititelul, in rest e cetatean al lumii Probabil de-aia e asa agitat!

Noi suntem bine, cu problemele noastre obisnuite de maraiala care ar putea fi colici, temperament, nervisori etc etc. Sa vedem, daca devine brusc linistit in jur de 3 luni inseamna ca au fost colici, daca nu, inseamna ca va trebui sa ma vopsesc mult mai des pe viitor...

Mi s-a parut in ultima vreme ca face kk ceva mai lichid decat inainte si cu mucilagiu, dar s-ar putea sa fiu un pic paranoica...altfel febra nu are, nu vomita, are crampe si dureri de burta (cred). Voi ce ziceti, sa ma ingrijorez?

Va pup, fug sa ma spal inainte de goarnele diminetii

Alex

http://picasaweb.google.com/alexandra.florea/DavidBucurestiAugust2009?authkey=Gv1sRgCJ6J8Y_OpI_q2AE&feat=directlink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Relusha spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlexSiMatei

Magda bineinteles ca nu ma supar, si eu ma gandeam ca David e tare globalizat mai ales ca a mai fost si la Moscova in interes de serviciu cand era mititel de tot si la Miami in vacanta cand avea vreo 16 saptamani in burtica...Asia n-a "vazut-o" mititelul, in rest e cetatean al lumii Probabil de-aia e asa agitat!

Noi suntem bine, cu problemele noastre obisnuite de maraiala care ar putea fi colici, temperament, nervisori etc etc. Sa vedem, daca devine brusc linistit in jur de 3 luni inseamna ca au fost colici, daca nu, inseamna ca va trebui sa ma vopsesc mult mai des pe viitor...

Mi s-a parut in ultima vreme ca face kk ceva mai lichid decat inainte si cu mucilagiu, dar s-ar putea sa fiu un pic paranoica...altfel febra nu are, nu vomita, are crampe si dureri de burta (cred). Voi ce ziceti, sa ma ingrijorez?

Va pup, fug sa ma spal inainte de goarnele diminetii

Alex

http://picasaweb.google.com/alexandra.florea/DavidBucurestiAugust2009?authkey=Gv1sRgCJ6J8Y_OpI_q2AE&feat=directlink


Alex, ii punem impeuna pe baietii nostri si iese si Asia...

...si Radu mai face kk asa cu mucilagiu, dar eu nu mi-am facut nici o grija, atata timp cat i-a in greutate si e vioi, nu cred ca trebuie sa te ingrijorezi...

Mamica fericita de bebe RADU-DEIAN (07.06.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

neata fetele..o ?

La multi ani sarbatoritilor de azi

Apropo de globalizare..avem niste prieteni(2 frati)amandoi stabiliti in Germania..dar ei sunt romani.Unul din ei s-a insurat cu o rusoaica,nasii lor si implicit ai copilului sunt elvetieni..si daca copilul s-a nascut acolo e neamt...o intreaga nebunie.

cuscra..........intoarcem si noi ..ce frumos ii sta lu Denis imbracat in costumas de marinar


ely..............aceeasi poveste si la noi..maraie cand eu vreau sa mananc..si iute asa o iau iar in bratesi casca niste ochi mari de cate ori bag un dumicat in gura si pe urma nu-i mai dezlipesti privirea din farfurie..si pe langa asta,devine o masina de facut bale cand vede ca eu masnanc si ea nu.
Iti dau dreptate cu bebele..uneori o mai las sa scartaie cand sunt prea obosita si ea are chef de stat in brate,iar alteori cum o aud dau fuga si o cocolosesc..pana la urma vorba ta..baza lor noi suntem

mami de Miruna(29 mai)
http://img517.imageshack.us/img517/3850/1lunasi1sapt.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_micu83 spune:

Neata si de la noi scumpe mamici si dragi bebici si un calduros "la multi ani" pentru cei care au mai adaugat inca o lunita in "palmares"...bebele meu este pe "silent mod"...adica doarme si eu m-am instalat in fata calculatorului inainte de a incepe gatitul...

Va doresc la toate o saptamana de milioane cu mult soare atat in suflet cat si afara!



Ana-Maria si Valentin, fericiti parinti de Andrei-Razvan !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Va pup mamici, ne-am intors aseara dupa 3 zile petrecute la breaza. Astazi o sa-mi ocup timpul cu niste poze, sa vedeti si voi ce mare a crescut piticimea sa...
Sper ca totul este in regula, nu prea pot sa citesc din urma.

La multi ani sarbatoritilor de azi!!!

Ioana, Rebeca (16.05.2004) si Sara (17.04.2009)
Creste fata mica... Creste si minunea Rebeca
http://community.webshots.com/user/bebeca2004
http://community.webshots.com/user/Berecutza
http://community.webshots.com/user/bebebeca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicuratze spune:

Buna fetelor,

Gata,ne-am botezat si noi,Andra a fost o cumintica,la biserica a miorlait putin si la restaurant si-a vazut de programul ei,plus plimbarile capatate de la invitati ( din pacate Radu si-a spart capul,si am fost plecati vreo 2 ore prin spitale).

ANA MICU,,stiu ca ai dreptate,aveam o colega ce spunea ca treaba tot o sa avem mereu de facut,dar varsta asta a copilului nu o mai prindem.

DANI,v-am admirat pozele,ce mult seamana puiul tau cu tine!

CRISTINA,bafta maine la vaccin!

IOANA,asteptam poze!

Elena,mama Andrei (11.06.2009 ) si a lui Radu (21.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalinuza spune:

Elena, sa va traiasca micuta Andra, felicitari pt botez, sa o calauzeasca totdeauna Domnul si sa o aiba in grija!
Am si eu un strop mic de timp ca Luca sta cu bona, Iosef se joaca in balansoar iar socrii sunt la plimbare.
Ne descurcam cam greu in efectuv largit, soacra mea nu ma prea poate ajuta ca e bolnava, are probleme mari cu coloana. Si sambata am avut o zi groaznica, m-am certat cu toata lumea, sora mea, propria mea sora imi spune ca ea nu ma poate intelege ca sunt dezorganizata, ca copiii mei nu au program, degeaba incercam eu sa-i exp;lic ca la cel mare sunt chiar intr-o perioada in care-i schimb programul(ii introduc din nou somnul de dupa amiaza), degeaba ii spun ca bb Iosef e alaptat, deci nu POATE AVEA un program chiar asa fix, ca cateaodata suge mai mult si cateodata mai putin, laptele meu nu are tot timpul aceleasi calitati.... Zici ca nici nu a crescut un copil, si exact asta imi exemplifica, cat de organizata era ea, desi uita mereu ca statea cu mama mea im acelasi apaertament....Asta e, mi-am jurat sa nu mai calc pe la ea o perioada luuuunga de vreme desi ma doare tare mult, caci e singura mea ruda apropiasta.....

Marcela, mami de LUCA - 02.01.2007 si IOSEF - 23.05.2009
POZE

Mergi la inceput