Albinutze de Mai-Iunie 2009(12)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Salutare! Noi maine noapte plecam de la mare! Ne vedem cu o familie de prieteni de aici!
Pupici la copii si mamici!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

Matei

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

Alina, drum bun spre casa.

US

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda_magda spune:

ely ce tare e palariuta lui denise!!!
dani3lla felicitari pt botez! nu te mai vazusem demult pe forum...


A venit bebica .... Din nou gotobina nevoie mare
Deja mamica de Clara http://www.flickr.com/photos/magduta/
http://tac.families.com/ezb/1196095.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Gata si noi cu plimbarea de seara,baita,papa ,putina joaca cu mami si tati si acum bebe doarme dus...a adormit in 2 minute(leganat bineinteles)Azi a papat cam la 2 ore-2 ore si jumatate..mana cereasca pt mine,ca avea ceva timp de cand tot papa la o ora ziua!


Deci vad ca si puii vostri transpira cand papa,asa ca m-am linistit...va multumesc pt raspunsuri!

Ely..ce curajoasa esti..deja te gandesti la bebe2,cu toate ca nu ai ajutor..bravo!Sa fie asa cum va doriti!Cam asa face si Darius,papa des si nu foarte mult...mai ales noaptea ca este cu ochii inchisi!Macar Denise nu prea se trezeste noaptea!
Relusha..felicitari pt greutatea ta si felicitari lui Radu ca se dezvolta asa bine!Sa o tineti tot asa.Cand plecati in tara?
Roxi..felicitari prietenei tale,sarcina usoara si la termen!
Philip..si noi am reusit cam greu sa ii facem poze razand,dar am reusit pana la urma!Cum a fost noaptea trecuta?A inceput Philip scoala?
Alynta..drum bun spre casa si asteptam pozici!


mami de Darius Nicholas(20 Mai 2009)


Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_micu83 spune:

Seara buna dragelor!

Cand am vazut postarile voastre vis-a-vis de cat cantaresc bebelusii vostri si cat mananca m-am linistit f tare...ca ma tampeau de cap cei din jurul meu ca e grasun si ca papa mult (da eu nu-l vedeam decat un bebe 100% normal).

Noi ne-am nascut cu 3080g si 50 cm in 14 iunie si la 2 luni cantaream 5150 g si masuram 58cm dupa asistenta si 60cm dupa noi masurat cum trebuie cu piciorutele intinse.

De papat, noi papam tzitzi dar din biberon...am eu sfarcurile ombilicate si ghetul copil nu avea cum sa suga...am incercat toate mameloanele firmelor de top dar n-a fost chip sa ne intelegem asa...prin urmare : traiasca ala care a inventat pompa de san! Ne mulgem cam 300 ml si papam la o masa 140-180 (am avut si un record de 245ml/masa)...chiar daca se spune ca cele care se mulg isi pird laptele devreme...la mine inca nu s-a dovedit...m-am impacientat eu sapt trecuta cand am vazut ca intr-o noapte m-am muls doar 60 ml, dar cand am mancat cum trebuie si cand m-am linistit vad ca mi-am revenit cu lapticul.

Voi ce ati facut pentru stimularea lactatiei? as vrea sa stiu ca in caz de repetare a situatiei(Doamne fereste) cum sa procedez!

Va imbratisez pe toate!

Ana-Maria si Valentin, fericiti parinti de Andrei-Razvan !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_micu83 spune:

Maria bunica, pupici dulci de la noi ...am vazut ca esti braileanca...si ne-ai facut dor de casa (si eu sunt), dar de 7 ani locuiesc in Sibiu...

Chiar ma distram cu sotul...noi suntem braileni, copilul nascut la Brasov...noi locuim in Sibiu...ce ti-e si cu globalizarea asta!

M-am uitat la pozele voastre...imi pari cunoscuta, dar nu stiu de unde sa te iau...eu in Br locuiesc in Obor si am terminat sc 23 si lic pedagogic!Tu unde locuiesti in Braila?



Ana-Maria si Valentin, fericiti parinti de Andrei-Razvan !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Relusha spune:

Citat:
citat din mesajul lui philip

relusha, vacanta placuta

US


Multumim

Mamica fericita de bebe RADU-DEIAN (07.06.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Relusha spune:

Maria_bunica, multumim frumos

Sambata, pe 29 plecam spre Romania... abia asteptam cu toate ca ne este groaza de atat drum. Sa speram ca Radu va face fata cu bine...



Mamica fericita de bebe RADU-DEIAN (07.06.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Relusha spune:

Citat:
citat din mesajul lui alynta27

Salutare! Noi maine noapte plecam de la mare! Ne vedem cu o familie de prieteni de aici!
Pupici la copii si mamici!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

Matei

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!



Drum bun

Mamica fericita de bebe RADU-DEIAN (07.06.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_micu83 spune:

Inca ceva si jur ca ma opresc cu postarile...ce sa-i faci daca ideile se incapataneaza sa-mi vina toate odata!

Voi ati discutat cu medicii vostri despre vaccinul Synflorix? Mie mi l-a recomandat pediatrul de la clinica unde am nascut, dar medicul de fam s-a cam strambat cand am zis ca as vrea sa-i fac bebelui ...




Multe lunite celor nascuti in 23 august!

Ana-Maria si Valentin, fericiti parinti de Andrei-Razvan !

Mergi la inceput