Albinutze de Mai-Iunie 2009(12)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ely2304 spune:

legat de subiectul zilei:orariul bblinei ink nu este stabil...vom vedea pe parcurs,momentan ajungem la 6-7h de som dar nu in fiecare noapte..iar mesele sunt destul de dese in cursul zilei,niciodata mai putin de 10mese...papa des si putin(doar un san)...!

maria:chiar dk iei vitaminele cred k tot iti va cade parul,iti vb din experienta...la mine a inceput de 10-15zile si cadeeeee nu glumama intreb dk mai ramane macar de o baie pana la CRACIUN!In disperarea pe care m-a luat am inceput sa iau cate 2 pastile de calciu pe zi,sperand sa se schimbe situatia dar nu merge vrajeala...asta este..poate asa trebuie sa fie,se regenereaza!

nu mai stiu care cum ati scris k vi-a venit C.M tind sa cred k de astazi ma inscriu si eu pe lista neagra,am vz cateva picaturi la orizont cand mi-am facut toaletaoare va dura?cine stie...am citi pe net k e posibil sa vina imediat dupa nastere,la mn a venit la 2luni k 50zile am avut lohiile...cand stateam mai bn...ufffffffffff

ely mamica fericita....MARINA-DENISE


http://photobucket.com/ely2304

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ely2304 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramona.P

neata!
REPEDE SCRIU CA IAR SE TREZESTE MANDRA!
Fetelor...noi ne-am intors din Vaslui marti la 12 noaptea...de miercuri dimineata...fata mea m-a disperat:papa incontinuu,i-am dat si de 3 ori in mai putin de ora...si mananca bine de fiecare data.Oare e vb de aerul de mare?

Si ca veni vorba de mare...fetele care sunteti la mare...facem luni o intalneala?

Ramona ,mami fericita de printesa Bianca Maria (11.06.09)

http://lb1f.lilypie.com/X98mp3.png

http://picasaweb.google.com/Ramona.Petriman/MinuneaDinViataMea#



felicitari pt bblina,e odulcik...nu o vazusem...cat despre aerul de mare,confirm ceea ce au zis fetele,face ff bn la bb,iar mesele se indesesc considerabil,la mine DENISE papa pana la 15-18mese pe zi...eram tot tp-ul cu tzatzik in vazul tuturor..dar na,ce mai conteaza in afara de bb?cat are micuta acum k am cam pierdut firul..

ely mamica fericita....MARINA-DENISE


http://photobucket.com/ely2304

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ely2304 spune:

daniella:felicitari pt bb e asa scump...sa.i fie de bn botezul...

nicuratze:la mine nu doarme fara suzeta nici ziua nici noaptea,iar cand ii cade urlaaaaaa sau mai nou isi suge degetelul,ce-i drept este ink in "probe"ink nu-i definitiva treaba si sper sa nu-i placa k asa greu o sa fie sa-i schimb obiceiul

relusha:cand ni-l prezinti pe bb?eu nu-l cunosc...

oanaalex:felicitari pt bb cel mare este un scumpaceeasi intrebare cand avem placerea sa cunoastem pe bblina?

laura.o:drum bun si sedere placuta,te asteptam cu vesti si pozici noi!

yoanna:tu pe unde bantui?bblina cf?esti in vacanta?asteptam vesti...



miruta: de la noi,te asteptam mai des...

ely mamica fericita....MARINA-DENISE


http://photobucket.com/ely2304

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Ely, ma bucur sa te citesc iar .
Cris, nu e vorba de programul fetelor, ci de faptul ca vom fi in Mangalia pe la ora 16:00 si nu stiu cand ne intoarcem.

Larisa e lipita complet de mine de cand a facut vaccinul. Azi am reusit performanta sa fac o budinca si lasagna cu ea in brate si sa calc tot asa. Din pacate lasagna s-a cam ars ca a scos-o sotul tarziu din cuptor. Rufele nu s-au ars, ca am un fier de calcat de aruncat la gunoi.

Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

mare(4) iulie 2009 *******mare(3) iunie 2009 *******mare(1)2009 *******mare(2)2009 *******Saby la 2 ani
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Relusha spune:

Citat:
citat din mesajul lui maria_bunica

Fetele..puii vostri transpira cand papaš?Darius transpira..i se uda parul si fruntea....am citit ca atata timp cat ia in greutate nu e nici o problema,dar voi ce ziceti?

mami de Darius Nicholas(20 Mai 2009)


Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi




Da si Radu transpira...pe frunte, i se uda si lui parutul si mai transpira pe mana dreapta....noi mancam cu biberonul si laptele praf si ce mulg eu de la san si il tin pe mana mea dreapta asa m-am obisnuit cu el si manuta lui dreapta transpira, poate fi si din cauza caldurii...

Mamica fericita de bebe RADU-DEIAN (07.06.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Relusha spune:

Citat:
citat din mesajul lui miruta
Relusha,drum bun spre casa!

Mirela ,cea mai fericita mami de pui mic ,Antonia Maria(13 iunie 2009)

Jurnal de bebe strumf
NOI
Minunea mea,Antonia Maria


Mirela, multumim si un tot de la o Mirela (asa ma cheama si pe mine)

Mamica fericita de bebe RADU-DEIAN (07.06.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Relusha spune:

Multumesc fetelor pentru "detaliile" cu apa pentru laptele praf

Acuma sa ne laudam si noi un pic... acuma seara am fost la farmacie si ghici ce am facut noi ....? prima data ma-m cantarit eu si aveam 70,4 kg (cu 1,4 kg mai mult ca inainte de a ramane insarcinata) si apoi l-am luat pe Radu in brate si am avut 76,4...asa ca am flacau mare.... maine implineste 11 saptamani si avem deja 6 kg....!!!! Radu s-a nascut cu 2,7 kg...inaltimea nu stiu sa va spun "oficial", dar dupa masuratorile mele cam 61 cm....revenim cu date exacte cam peste 2 saptamani...o sa mergem la un pediatru acasa, in Romania sa vedem ce zice ...

Carla, distractie la mare tare faza cu "parca sunt surori"...

ne bagam la somnik ca la noi e trecut de ora 12 noaptea...

o seara buna sa aveti si maine duminica placuta

Mamica fericita de bebe RADU-DEIAN (07.06.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Relusha,

Saby transpira cand sugea, mai ales la capsor. Cand era mai mare (8-9 luni) transpira doar pe nasuc. Acum vad ca Lary transpira la ceafa, de la mana mea.

Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

mare(4) iulie 2009 *******mare(3) iunie 2009 *******mare(1)2009 *******mare(2)2009 *******Saby la 2 ani
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi2000_ro spune:

buna seara si multi

Am o mare rugaminte: prietena mea tocmai a aflat ca e graviduta si va naste in apr 2010 .i-am povestit despre voi si ar vrea si ea sa faca parte dintr-un grup.din pacate eu nu ma pricep sa gasesc daca exista format deja unul ca al nostru. ma puteti ajuta sa-mi dati un link?

Va pup dulce

http://community.webshots.com/user/roxi2000_ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

roxi, uite aici si felicitari prietenei:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=141409
ely, ne bucuram sa te "vedem" din nou.
Cris, nu-i dau lapte praf, promit, mi-e atat de drag cum suge.
relusha, vacanta placuta
laura, asemenea, scuze ca zic cu intarziere
ganesha, pe unde umbli?
ei Nicholas rade dar n-am reusit sa-l prin in poze.
carla, distractie faina
pupici la gasca

US

Mergi la inceput