Ghiocei de Martie-Aprilie 2009*(49)*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

mna seara! vazui pozele de la intilnire cu bbi super dragalasi, numai buni de pupacit!!!
Am vazut o fetita duuulce si un baiat pletos si alexandros cu david se dadeau grandomani amindoi, "care e mai tare" :)

Vazui si pe luana pinguin, da nu cred ca era ea, doar i-ati "lipit" fata acolo in cadru, nu?

Am vazut zilele-astea si copii stind in picioare si sint verde dragoana pogonici sta doar in fundulet si sustinuta ...hmmm!! :))
Vazut iara idei si paraidei cu diversificarea! Fetelor, ginditi-va ca e un proces normal, il lasam pe BB sa guste si altceva decit lapte. IO ii dau la dragoana daca pofteste la farfuria mea (si e digest pt ea) cite un virf de lingurita, sa guste. Inca nu sintem la diversificare, dar, daca ea vrea sa vada ce papa mami, nu e o problema (mami nu papa sarmale, oricum, nu ca n-ar vrea, da n-are )
Ah, ce-am mai citit e ca se poate ca BB sa fie gata pt gustat(mincat) altceva dar nu si stomacul... asa ca putem gasi in kk alimentul dat, in intregime (nedigerat).

Gata, adorm, asa ca nu mai povestesc prea mult :) La servici fuse bine, pogoniciul nu m-a pedepsit ca am lasat-o cu tati atita timp.

Va pup!


Famille Dragoon cu Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus
Citat:
citat din mesajul lui anamariame
Monica, ii vin? Nu ii sunt mari? Aveam emotii...Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)
sunt numai bune !!!punem maine poze ca nu am apucat sa-i facem azi Mami lui Alexandra (03.03.09)
Super! Ma bucur mult.Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joanna27 spune:

Neata!
LA MULTI ANI SARBATORITILOR DE IERI, AZI SI MAINE.
Vazut poze cu gacici misto, bb super..ce mai abia astept sa ii smotocesc live.
Vazut si cocostarc si printesa in picioare si pinguin..adorabili .
Chatonel dragoana ca nu a pedepsito pe mami si trimitem un pachet de forte proaspete pt mamica lucratoare.
Kea fi linistita ca nici berbecutu meu nu face multe din ce fac altii dar noi ne bucuram de fiecare lucru nou.
Gigilico ce faci pan la urma , fugi de la nunta..
Floric da-o in amaru ei pe dr si fa asa cum crezi tu ca e mai bine..mai vezi ce zic si fetele....pupam tiparu si imi pare rau ca nu veniti la munte.
Admir din toata inima fetele cu mai multi copii dar eu nu stiu daca ma incumet la inca unu...cel putin nu acum.
Iar uitai ce am mai vrut sa raspund .

Am o maree problema, fimiu de 2 zile nu vrea sa mananc..sta 3 min la san si gata.am incercat toate varianatele si pozitiile, am icercat cu lapte praf de vreo 3 feluri(face ca draciila el) si a luat 20 de gr in 4 zile. Diversificarea nu am inceput-o si nu se vad urme de dintisori, nu are febra...nu stiu ce as putea sa ii fac ca ma dispera .
In rest e vioi..parca nu mai vrea atat in brate, mai doarme si el cate un pic ziu, efectiv nu stiu ce sa ii fac.
A... azi a ras vreo 5 min in hohote ca il latra cainele si sarea spre el .
Ma bag si eu la .


super obosita de berbecut plangacios DARIUS ANDREI (27.03.2009)

http://picasaweb.google.com/mart.apr09/Darius#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nikoleta20 spune:

buna seara fete,
nu am mai scris de mult...insa am mai citit ceea ce ati postat,iar pozele de pe picassa le urmaresc saptamanal...si ma bucur sa vad cat de frumos cresc ghioceii nostrii,am sa incerc sa pun maine poze noi cu strumful mario,sa vedeti ce baiat mare am si eu...deja sta in premergator,iar daca il tin de manute,sta pe piciorusele lui fara probleme...azi i-a iesit primul dintisor,si am considerat ca se cuvine sa va spun si voua,desi nu am mai fost o prezenta atat de simtita pe forum ca inainte...insa,eu zic ca primul dintisor trebuia anuntat cum se cuvine.de facut poza,cum i-a facut monica Luanei,nu pot...k nu sta...insa...totusi:
AVEM PRIMUL DINTISOR!!!

va pupam atat eu cat si strumful dintisor!!!
ps:e super k v-ati intalnit in week-end...eu ku strumful nu prea pot iesi mai nicaieri,caci...URASTE MASINA...daca pana acum nu avea delok probleme,ba chiar ii placea,acum urla numai kand ma apropii cu el de ea,asa k nici nu pot sa il scot in parc,decat aici la mine,si doar cu caruciorul...(bine k i-am luat scoica si 2scaune auto...sa aibe pana cand ii fac buletinul)

Nikoleta 20 mamica deMario Andrei
A sosit minunea din viata noastra!!!
http://b1.lilypie.com/mY71p2.png
Site BB http://mario-andrei.go.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lysbeth spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Fetelor, bebeii vostri isi sug buzele ???

ca Alexandra de ieri tot isi suge buza de jos o fi de la dinti ??


Mami lui Alexandra (03.03.09)




Al meu face treaba asta de ieri. Am presupus ca este din cauza piure-urilor. De ieri ii dau piure de mar cu morcov dim la 10 si banane, piersici, nectarine la 4. Deobicei cand se trezeste intai isi suge buzele si plescaie de parca asteapta sa-i mai dau

Mami de Damian Codrut Andrei (08 apr 09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lysbeth spune:

Novus, o sa pun azi baniid e avans si te anunt cand ma intorc pt confirmare.
Intrebarea mea e: Putem lua doar o noapte camera? Noi deobicei ne trezim foarte devreme si as pleca pe la 3-4 dimineata sa ajungem pe la 7. E mult mai liber decat vinerea seara.

Mami de Damian Codrut Andrei (08 apr 09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Va prezint floricica si pinguinul lui mami.
Si ultimele poze.
Noapte buna!

Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda.
www.glitter-graphics.com/users/monika21m" target="_blank">Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!
Aprinde o lumanare in memoria Almei!

o super printesa


oo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*


Blogul lui Bogdan Andrei
goblenuri-relatii pe blogul Donului

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!

Doamne ajuta!
*oooo*~*oooo*~*oooo*

Bazar
pentru:

Bogdan;Mihaita;Sebi;Ema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ciresica5 spune:

Neata mamici si ghiocei,

Ce faceti? Noi am fost plecati de vreo luna si ceva din Bucuresti, ca sa scapam de canicula asta ingrozitoare si mi-a fost tare dor de voi. Din cat am reusit sa citesc, ma bucur ca sunteti bine, ca bebeii cresc frumos si va pregatiti de excursie...
Ne-a aparut si noua un sfert de dintisor de vreo saptamana cu toate ca eu tare mi-as fi dorit sa apara mai tarziu...
Noi nu am inceput inca diversificarea, iar eu dau din colt in colt ca nu stiu cu ce sa incep mai bine . Parerile sunt impartite, se contrazic si uite asa...
Mamici ghiocele, care ati inceput diversificarea, cu ce ati inceput? Supa de legume? Suc de morcov, fructe? Crude, fierte, cum?

Va pupic pe toate, dar mai ales pe ghiocei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

buna dimineata.
la multi ani bb sophia maria si bb antonio gabriel
si mai e ziua cuiva, dar nu-mi dau seama, ca nu-i trwcut numele. LA MULTI ANI .oricum

eu is din ce in ce mai ocupata, dar tot mai trag un ochi la voi, ca nu pot altfel.
de ce-s mai ocupata?
pai bb isi suge si ea buza de jos, iar eu stau cu ochii ca pe butelie si incerc sa-i distrag atentia.
mai avem o pb. isi suge degetul mare, uneori si pe alteleiar eu iar stau de ea sa-i distrag atentia. nu i-l scot fortat. la inceput am zis ca toti copiii isi sug degetul si ca poate n-o face un obicei din asta, insa m-am intalnit cu niste mamici in parc care au copii marisori 2-3 ani si inca isi sug degetul noaptea .
de obicei maria si-l suge cand vrea sa faca nani. suge, lasa sanul, se intarce pe-o parte isi baa degetelul si somn de voie.

joanna, si maria mananca ff putin. tot 3 min, max. si mai e o faza, tb sa fiu sinura cu ea. orice ii distrae atentia si dupa aia doat baga sanul in urita si-l scoate. drept pt care a luat saptamana asta doar 30 r. in greutate. ea lua 170, 210, 150, cel mai putin a luat odata 90.iar acum......30.

somnul. mare pb. pana adoarme si deseori si in timpul noptii, isi foieste capul pe dreapta pe stanga de multe ori , isi ridica fundul in sus si se impinge pe varful degetelor si isi balanseaza fundul ba in dreapta ba in stanga.se foaieste vrea 15 min pana adoarme. cu degetul desigur. si in timpul noptii face la fel, isi foieste capusorl si fundul si doarme in toate pozitiile si directiile in patut.toate manevrele astea le face cu ochii inchisi.
voi patiti asa cu bb-ii vostri?

niko, bine ai revenit , felicitari lui bb mario pt primul dintisor.
ayla vazut si floricica si pinguinul.
vazut si mamici frumoase cu puiuti la fel de frumosi in parc.
floric, nu stiu ce-ai facut la dr. da-mi pm, sa aranjam cu dr. neguleasu o gaseala.


din 10 martie 2009, mami fericita de
pozici noi cu fata lu` tati
http://community.webshots.com/album/564158204pFLAbF?start=36

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lysbeth spune:

Noi am inceput cu suc de morcov: o lingurita, apoi doua, apoi 3 pana am facut 100 de ml
Apoi am combinat cu mar
Apoi i-am dat banana
piersicuta
si dupa 2 saptamani i-am dat piure
Acum mananca o cescuta de cafea plina cu piure de mar cu morcov la 10
si jumatate cu banana sau piersicuta la 4
Saptamana viitoare incercam si supita strecurata la pranz
Astea sunt arecum intre mese ca tot laptic de tzitzi e e baza

Mami de Damian Codrut Andrei (08 apr 09)

Mergi la inceput