Albinutze de Mai-Iunie 2009(11)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Si acum sa felicit si Mariile

Maria Clara,Bianca Maria,DanaMi,Marina Denise,Diana Maria,Anamariacs,Natasa Maria,Anne Marie Catalina,Erika Maria,Erna Maria,Tiana Maria,Bianca Maria,Antonia Maria,Maria Ioana,Bianca Maria,Maria Alexandra,Ramonaiani..sa fiti sanatoase cu numele si multe bucurii!

Sper ca nu am omis pe nimeni din listuta..

mami de Darius Nicholas(20 Mai 2009)


Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Nicuratze..multumesc mult pt urare!

mami de Darius Nicholas(20 Mai 2009)


Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Relusha spune:

Citat:
citat din mesajul lui maria_bunica

Matei..bebe de Alynta

Larisa..bebe de Carla

Matei Robert..bebe de Motiana

Matei Mihail..bebe de Alymav28



mami de Darius Nicholas(20 Mai 2009)


Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi




LA MULTI ANI!! si din partea noastra

Mamica fericita de bebe RADU-DEIAN (07.06.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Relusha spune:

LA MULTI ANI!!! cu sanatate, fericire si tot binele din lume pentru cele care poarta numele de MARIA, atat albinutze cat si mamici de albinutze



Mamica fericita de bebe RADU-DEIAN (07.06.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yioanna_s spune:

LA MULTI ANII tututor MARIILOR!!!
si celor care azi mai implinesc o luna....multa sanatate si crestere mare


am pus si eu pozele http://picasaweb.google.com/yioanna/Botez#

kiralina f dragute pozele,ce mare a crescut ..


printesa lu' mama ~.~ Stefania Alexandra


http://picasaweb.google.com/yioanna

17.06.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yioanna_s spune:

sa ma corectez "celor care au mai crescut cu inca o luna" LA MULTI ANII!


printesa lu' mama ~.~ Stefania Alexandra


http://picasaweb.google.com/yioanna

17.06.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalinuza spune:

Buna, fetelor, cu eforturi mari in sfarsit reusesc si eu sa scriu cateva randuri, n-am citit nimic din ce ati postat azi, sa vad daca mai pot sa citesc ceva asta seara.
Noi nu suntem asa bine cum as fi vrut, Iosef iarasi nu prea a luat in greutate, astept pana luni sa vad ce zice dr. Dupa zilele alea de la sf saptamanii trecute in care nu prea a supt, si in plus, dupa ziua de duminica cand am mancat o singura masa la ora 18, aproape pierdusem laptele, tragea asta mic ca disperatul din ambele tzitzi la o masa si tot nu se satura. Dar totusi, m-am straduit mult, am mancat mai bine, l-am pus f des la san si acum am din nou laptic, chiar mai mult decat mananca el. Si totusi cam stagneaza cu greutatea.
Cel mare, Luca, mi-a facut acum 2 zile prima criza de gelozie, de unde pana acum spunea "plange, da-i sa suga, plange, n-auzi? acum mi-a zis "nu te duce! nu-i da tzitzica. nu-l lua!". Mi-a picat f prost, dar el oricum e de cateva zile f marait. Si in plus, noaptea nu mereu dar deseori se trzeste si urla cate 1 ora, la inceput cam semiadormit , apoi chiar si treaz. Si nu da nici o explicatie la plansete, nu cere nimic, nu vrea nimic, doar urla. Si daca-l trezeste si pe cel mic e groaznic ca pe sotul meu poti taia lemne noaptea. Doctorul de familie mi-a zis ca e "pavor nocturn" sa incerc sa nu mai fie asa obosit cand se culca, deci obligatoriu somn dupa-amiaza.Asa ca acvum incerc sa-i fac un alt program, caci el in ultimele luni nu mai dormea deloc in timpul zilei.
Si in alta ordine de idei, DUMUNICA IMI VIN SOCRII, asa cum v-am mai spus ei nu locuiesc in Romania, drept urmare vin sa-si vada si al doilea nepot.Sa vedeti atunci agitatie in casa mea, de o sa-mi vina sa-mi iau campii de-a dreptul.Va sarut, ma duc sa citesc din urma daca mai pot, macar cateva pagini.

Marcela, mami de LUCA - 02.01.2007 si IOSEF - 23.05.2009
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalinuza spune:

Anaela- multa sanatate
AlYnta- LA MULTI ANI! scuze de intarziere. Sa fii fericita alaturi de familia ta.
Carla- multumesc de sfatul dat Ioanei, ma ajuta si pe mine, totusi Biotics mi se pare mai greu de dat ca se dizolva in lapte si eu nici nu asm biberon pt bb, poate doar sa-i dau cu seringa. Iar ecoflorina din cate stiu nu se maio gaseste. Stiu ca tot voi ati mai scris despre un alt produs asemanator, parca era tot gel. Daca puteti sa-mi mai scrieti denumirea o datsa....

Marcela, mami de LUCA - 02.01.2007 si IOSEF - 23.05.2009
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

La multi ani tuturor celor care poarta numele sfant Maria! (si derivatele, binenteles)

Clody, sa aveti vreme buna la botez, sa fie totul frumos cum ai planuit pentru bebe Razvan.


Andreea si Cezara - Ilinca (2.06.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

La multi ani mamicilor si albinutelor cu numele Maria si tatilor si bondareilor Marian!

Noi suntem la mare, mai ramanem o vreme. Larisa are azi 2 luni si a reusit sa-mi faca o rana urata la un san. Lapte este garla, facem baie amandoua daca nu tin un pahar la celalalt san. Sabina este bine, mai cade noaptea din pat, in rest totul ok. Sper ca si voi sunteti bine si poate o sa reusesc sa ajung la zi cu cititul cand ajungem acasa.

Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

mare(4) iulie 2009 *******mare(3) iunie 2009 *******mare(1)2009 *******mare(2)2009 *******Saby la 2 ani
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput